Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

andy231
3. jan 2014

@esselte no ta ja neviem či už naplno účinkujú však teraz idem v januári na kontrolu tak doktor mi hádam poviem aby som začala vysádzať ja to začnem že to ešte prepolím radšej a tak postupne keď to beriem až trikrát.tak ale vieš je mi dobre a radšej to budem ešte brať ako keby mi malo byť zle ja mám fakt pocit niekedy že mi nič neni že je to ako volakedy tak dúfam že sa to ešte zlepší tak teraz som 5 týžden na AD nových tak možno za dva mesiace mi bude ešte lepšie.

timea179
3. jan 2014

@esselte mam iba 0,5 tak si myslim ze dve tabletky denne s odstupom mi nemozu uskodit,uz som ho kedysi brala a v pohode som ho vysadila zo dna na den,no a pred chvilkou som opat musela zobrat lebo to zas na mna prislo ☹ od 19,12.som ho nejak viacej brala,ale to neriesim kedze som nasadzovala venlafaxin

anina63
3. jan 2014

@hroska vieš,ja som strašna na to užívanie,začala som brať 3/4 tabl. potom som skúsila celú a mala som akesi zvlaštne pocity,tak som sa vrátila spať.Ja ti neviem,či sa z toho a ako vyhrabem.Elicea mi snad zabrala na depresiu ale ostatné pretrváva,aj ked nie v takej sile ale nie je to ono.Ešteže som sa odhodlala na ten xanax inak neviem.....Teraz aj po tych sviatkoch som akási vyčerpaná, v práci je to tiež pestré,ale doma ked mám voľno,tak si dovolím ostať dlhšie v posteli a už sa myšlienky hrnú.Ono má všetko pre a proti.Mala by som sa naučiť relaxovať,ale aj tak som dosť "leniva".Robim preto,že musím, ale aby to bolo s nejakou radosťou ako predtým,teraz možem o tom iba snííííívať.

bety222
3. jan 2014

@esselte xanax 0,5mg 1rano,ale to ako keby som nič nezobrala,mam doma ešte oxazepan,len neviem či sa može na coaxil brať,ked som teraz už 3tyžden brala xanax,len tak vymeniť z dna na den,

esselte
3. jan 2014

@timea179 Aj ja som brala jeden, dnes je zas asi hnusný deň

esselte
3. jan 2014

@anina63 A čo ráno? U mňa je stále ráno najhoršie?Ako vstávaš do práce, ja mám niekedy veľký problém vstať

meri2608
3. jan 2014

Ahoj je tu niekto kto berie coaxal a atarax ja ich mam od vcera viem ze zaberaju az neskorsie ale citim sa tak zvlastne neviem ci si to nahovaram uz vy som chcela zit trosku normalne dakujem

esselte
3. jan 2014

@bety222 Myslím, že to môžeš vymeniť, mne dala dokonca lekárka aj xanax aj neurol a mám aj rivotril, že sa to dá kombinovať, tak neviem, zatiaľ som dnes vzala iba neurol a večer vezmem xanax sr a potom už podľa lekárky, ráno mám vziať xanax sr, lebo pôsobí až 12 hodín a potom, ak by bolo zle, tak bu´d obyčajný xanax alebo neurol a paretin ráno spolu so xanaxom

esselte
3. jan 2014

@hroska myslíš, že už dnes mi môže byť trocha zle?Dá sa to celkom vydržať, ale dala som si už neurol.Vlastne som už nebrala cymbaltu, iba 20 mg paretinu ráno, tak to robí asi tá zmena, nie?

anina63
3. jan 2014

@esselte ano,rána su aj u mna najhoršie,potom pomaly,ked začnem s nejakou prácou-činnosťou,tak to pomaly prechádza,ale čo som na sebe odpozorovala, mám také točáky,ked stojím na jednom mieste a robim takú monotonnu prácu-musím byť v pohybe 😀

hroska
3. jan 2014

@esselte je to vlastne prechod z jednej skupiny SNRI ( Cymbalta) do druhej skupiny SSRI (Paretin), tak urcite mozog zaznamena tu zmenu, ale zase necakaj nejake strasne zmeny 😨 treba to teraz prekryt benzakom a bude to vpohode 😉

anina63
3. jan 2014

@esselte tak teraz čítam spatne kto čo dnes napísal a mne zase psych.povedala,že xanax sr je lepší na noc,ale ten som ešte neskúšala.Dalej píšeš,že účinok AD by mal prevyšovať účinok benz. a toho sa obávam,že bez nich to nebude ono,lebo aj pri Citalecu som cítila vačšiu istotu,ked som ho brala s Ataraxom,hoci len pol tabl.

hroska
3. jan 2014

@anina63 3/4 tbl. z 5mg? to mas malinku davku 😨 mozno preto pretrvavaju niektore problemy, neodvazis sa zvysit?

timea179
3. jan 2014

@esselte uz aj mne prisla mrcha,ale po neurole sa citim fajn,kontrolu mam az 27.1 😒

svija
3. jan 2014

@timea179 - jé já mám taky kontrolu 27.1. 🙂 . Tak snad obě uspějeme.

anina63
3. jan 2014

@esselte od septem.2012 ked ma to chytilo-na ten den nezebudnem asi nikdy v živote,ani neviem ako som sa dostala autom domov odvtedy mam strach šoferovať,ale teraz ked som nútena,tak idem aj sama,lenže si neverím a mam spomalené reflexy,tak sa dávam voziť mm do práce i spať,takže z nas majú radosť na benzinke 😀 .To potenie mám aj ja,ťažobu na hrudníku,ťažkosti s nadýchnutí sa a pod.

anina63
3. jan 2014

@esselte tvoja mama má pravdu-schuti som sa zasmiala 😀 😀 😀

anina63
3. jan 2014

@andy231 ja som raz zobrala3mg lexaur.a tak mi bolo veselo 🙂 isto iste musí byť všetko v tej hlave,lebo ja som asi pred 11 rokmi brala len lex. a to som vzala3/4 tabl.z 1,5 mg,ešte mi to nezišlo ani dole hrdlom a už som si myslela,že mi lepšie 🙂

anina63
3. jan 2014

@andy231 tak Ty si teda super,ked si vládala pokosiť aj záhradu.Ja som robila len to, čo už na mna volalo a ani teraz nič moc,robím lebo musím pri tom sa napotím až-až

andy231
3. jan 2014

@anina63 tak ja som brala aj tri denne a aj tak mi bolo na prd.mala som aj v noci záchvat úzkosti tak neviem či mi to neúčinkuje ale teraz určite zabrali nové AD keďže som nemala atak od kedy ich užívam.

anina63
3. jan 2014

@meri2608 ahoj ja som brala citalec a atarax,atarax som užívala 6 r bez AD aj to len 3/4 tabl. neskor 1/2 tabl.potom mi moja dr.dala aj AD,ktoré po 5 rokoch asi prestali účinkovať,lebo som sa dostala do strašného stavu.

andy231
3. jan 2014

@anina63 no keby len záhradu ja bývam v dome a všetko robím okolo neho to bolo strašné keď som nevládala a ešte všetko riadiť dve deti doma a to som neležala vždy som mala oriadené ešte aj do tatralandie som sa šla kúpať s deťmi a s manželom a tam som mala takú depersonalizáciu keď sme jedli v bufete že som sa divila že všekto je čudné no hrozné.ako sama sebe sa teraz čudujem že ako som to zvládla keď sa spätne na to pozerám.a to vlnenie že som sa rozprávala vonku s kamoškami a ma len tak vlnilo že som myslela že spadnem no hrôza.

vierka1111
3. jan 2014

@andy231 Ahoj, to vlnenie o ktorom píšeš máš v očiach? Ako to máš často? Aj mne sa to niekedy stáva, nie často, ale mávam to. teraz som to mala po 8 mesiacoch dva krát za sebou Je to staršne nepríjemné, vidím také vlnky pred očami, najprv sa mi to robí pred jedným okom a potom to prejde aj do druhého oka.Trvá mi to asi 5 - 10 minút, ale je to strašné. Najhoršie to zvládam ked som mimo domu. Celá sa potom roztrasiem a som z toho mimo. Musím to predýchať...vtedy neviem čo mám robiť, či chodiť, či ležať...no niečo strašné...Mám to už niekolko rokov...ked to na mna ide uz sa roztrasiem. Potom ak ma to prejde ma rozbolí dosť hlava...Tebe sa to ako prejavuje? dakujem ti za odpoved. Viera

andy231
3. jan 2014

@meri2608 myslíš coaxil?? ja ho beriem

andy231
3. jan 2014

@vierka1111 ahoj nie ja nemám v očiach ja v tele.ako keby ma vlnilo vo vnútri tela.a nemáš nič z očami??

anina63
3. jan 2014

@hroska Hroska,nie beriem 3/4 z 10mg a 0,25 xanaxu rano,chcem sa ťa spýtať,niekedy si myslím,že sa zbláznim čo to je? Tie myšlienkové pochody sú niekedy strašné...

vierka1111
3. jan 2014

@andy231 nie oči mám v poriadku...vraj nejaký typ rozbiehajúcej migrény ( a psychika)....vraj to vlnenie je nejaka aura. ja som si myslela, že to mas v ociach. Tak pekný večer. Dakujem ti.

anina63
3. jan 2014

@andy231 tak tie vlnenia poznám...ako by som to nebola ja, ked som sa rozprávala- stáva sa mi to aj teraz,snažím sa rychlo zutekať...

meri2608
3. jan 2014

@anina63 ja beriem atarax a coaxil od vcera a som po nich trocha malatna a toci sa mi hlava a k tomu este aj sucho v ustach mam takk som sa chcela spytat ci to je ok
@andy231 ano myslim coaxil ako dlho ti trvalo kym zabrali

anina63
3. jan 2014

@meri2608 pri ataraxe som nemala žiadne NU ale ked možem porovnať,tak taký xanax,lexaurin,,tie ktoré poznám účinkuju na mna lepšie.Je síce pravda že predtym som nemala až také stavy ako teraz