Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

domkaaaa
5. máj 2016

Praska citam aj ja 🙂 konkrettne knihu uzkost a obavy

junova
5. máj 2016

@domkaaaa Prasko je uznávaný psychiater a píše, že z panickej poruchy aj z depresie sa dá dostať. Má niekoľkoročné skúsenosti. Treba veriť. Aj Ti v niečom kniha pomohla?

domkaaaa
5. máj 2016

Ano v uvedomeni si ze mi nehrozi ziadne nebezpecenstvo a aj ked pride uzkost sama odide 🙂 niekedy som sq bala zblaznnia a ze mi to neprejde ale teraz vzdy ked pride uzkost tak aj odide dokazm sa ukludnit sama

junova
5. máj 2016

@domkaaaa To je super. Skús ju predychat a zamestnať mysel niecim iným. Keď sa nedá na nič sustredit, tak ísť na prechádzku.

domkaaaa
5. máj 2016

Baby ako travite dni? Co vam pomaha krd mate prave uzkost? 🙂 nejake rady cim sa zamestnate

domkaaaa
5. máj 2016

@junova a ako sa ti uzkost prejavuje? 🙂

junova
5. máj 2016

@domkaaaa Ja som na materskej, keď príde úzkosť beriem dieťa a ideme von na ihrisko. Alebo sa prejsť. Alebo sa hráme, skladame puzzle. Proste sa sustredim na nieco ine. A pomáha mi to.

domkaaaa
5. máj 2016

@junova potom sama prejde?

junova
5. máj 2016

@domkaaaa Zvieranie na hrudi, vnútorná nervozita, občas z tej úzkosti je mi do plaču. Nechcem to zakriknut ale naposledy som mala úzkosť pred týždňom. Odvtedy pohoda jahoda. S malým sme cez týždeň chodili na výlety vlakom, stále som niečo plánovala a citila som sa úžasne. Panicke ataky tiež odišli.

domkaaaa
5. máj 2016

@junova mne prichadza denne

junova
5. máj 2016

@domkaaaa Neprejde celkom ale aspoň na to stále nemyslím. Občas keď sa zakecam s kamoskami na ihrisku to samé odozneje

domkaaaa
5. máj 2016

@junova aj mne byva do placu vnut nervozita presne taka nesvojs som ... Palenie ruk

domkaaaa
5. máj 2016

@junova aj ja som nemala dlhi panicky ... Vlastne odkedy uzivam alventu

junova
5. máj 2016

@domkaaaa To ma mrzí, snáď Ti zaberu lieky. Keď mám úzkosť tiež mám myšlienky, že sa toho nikdy nezbavim, či budem ako predtým, že skončím na antidepresivach. Potom sa snazim povedať si nahlas stop. To ma naučila psychoterapeutka. Potom začnem myslieť na nieco pozitívne. Napríklad prečo by som to nezvládla, sú aj horšie choroby, keď sa mi zhorší stav, budem užívať lieky a pomôžu mi.

junova
5. máj 2016

@domkaaaa Ver, že to prekonas. Určite Ti to povedala aj lekárka. Dobrú noc.

domkaaaa
5. máj 2016

Ano povedala a povedali mi to vsetci tak vam verim :* dobru nocku zienky edteze vas mam

ametyst123
5. máj 2016

@domkaaaa Domkaaa, ale ja som to o SNRI písala práveže o Janke-Banke, nie o Tebe.... ja stále hovorím, že ber tú Alventu nadalej a zvýš aj ten Neurol .... ten Ti ukludní stavy uzkosti, a to o Alvente upresním,.... Alventa je tiež ADčko.... ako všetky ADčka.... len sú rôzne skupiny týchto ADčiek, napr. SSRI, SNRI, tricyklické antidepresíva, ostatné ADčka.... je ich fakt kopec... a kto povedal, že Tebe Alventa nepomôže...? Možno Ti práve Alventa zaberie.... je to ADčko... ako každé iné... len som písala Janke-Banke, že na tú obsedantno-kompulzívnú poruchu by ona mohla brať niečo iné, ako Alventu, ktorá je SNRI, a asi by mohla brať namiesto toho niečo zo skupiny SSRI..... Takže nehovor moja, že Ti ani svätená voda nepomôže, neadresovala som to totiž Tebe, ale Janke-Banke, že by mohla zmeniť liek na iný...... A nehádž, prosím Ta, Domkaaa, "flintu do žita"... a nehovor, že Ti fakt ani svätená voda nepomôže,.... lebo to nie je pravda,.... lieky pomáhajú, len nájsť tie správne, neboj, Ti to zvládneš, tak ako mi ostatné...
Pozri, ja mám tiež dnes nie celkom dobrý den, vlastne pár dní mi je zle, a mám uzkosti, a zase sa mi vrátila tá hrča do krku.... alebo vlastne ani neodišla....len som si ju až tak snažila nevšímať.... ale asi je to preto, že mám svoje dni... a som aj chorá.... ale snažím sa s tým bojovať.... tak sa nevzdávaj aj Ty.... dobre? Drž sa....

junova
6. máj 2016

Keď som pred pár mesiacmi dostala panicku poruchu nasla som túto diskusiu a pisala som aj dievčatám, ktoré tu prispievali pred 10. rokmi. Polovica z nich uz neberie antidepresiva a su celkom fit a polovica berie lieky ale sú stabilizované, starajú sa o deti, chodia do práce. To ma veľmi povzbudilo. Jedna kočka prekonala panicku poruchu pred 8 rokmi, mala aj uzkostnu poruchu. Antidepresíva brala okolo dvoch rokov. Dnes je šťastná žena. Čiže dá sa to vyliečiť. Tu väčšinou pisu ženy, ktoré sú na tom zle. Tie, ktoré sa z toho dostali nemajú potrebu tu písať. Sú radi, že to prekonali. Hlavu hore, bude dobre.

domkaaaa
6. máj 2016

@ametyst123 jasne ja viem to som trocchu zaseandovala 😊 Ja som tu paniku uz prekonala to som vam asi ani nespominala bola som 2 roky uolne bez priznakov a stastna prestastna len teraz sa to uz vlecie dlhsie a stale mam v hlave uzkostne myslienky preco by som sa z toho nemala dostat napr. Ja sa z toho nedostanem lebo mam taky a taky problem 😄

adrika19
6. máj 2016

@apolka77 Užívam paroxetín 10mg už rok a pol a nechcem ho vysadiť už. Je mi celkom fajn. Ani Ty sa netráp a lieky nasaď čím skôr. Radšej mať kilečko navyše ako byť vychudnutá, vytrasená a hlavne neschopná ani nikam ísť, no nie?

janka_banka
6. máj 2016

@domkaaaa nesmieme prepadať tej myšlienke, že ja sa z toho nedostanem ... táto myšlienka nás niekedy brzí ... a potom je úzkosť ešte väčšia ... treba mať NADEJ NADEJ ... že bude lepšie a je to len prechodné obdobie ... viem, že je to niekedy ťažké si to povedať, keď je človeku zle ... a už nevie čo so sebou, kto nezažil nepochopí,ked bolí duša a k tomu aj telo .... ja som si len včera zvýšila dávku Alventy o 37,5 mg a je mi lepšie ... aj úzkosti sú zčasti preč ... dnes bez diazepanu 🙂 ... aj keď viem, že to nemohlo tak rýchle zaúčinkovať, ale hlavne, že sa tak cítim 🙂 .... držím palce domka nech je dnes opäť lepšie a lepšie 🙂

domkaaaa
6. máj 2016

@janka_banka dakujem velmi prkne dnees som zacala vo velkom upratovat a zasa prisla uzkost ze je na mna toho vela a debiliny pritom to nie je pravda 😏 A potom si vravim nezblaznim sa z tiho? Stale mam pocit ze nieco nestihnem ... Aj to je uzkost?

janka_banka
6. máj 2016

@domkaaaa domka moja, to že nestíhaš nie je úzkosť ale povaha ... 🙂 ... a vieš čo? Teraz sa škerím ako opica, lebo ja som presne taká istá 🙂 🙂 🙂 ... mám stále pocit, že nestíham ... ale čo nestíhame??? Nič nemusíme urobiť ... a ked si uvedomím, ako mi bolo zle a teraz mi je dobre, tak mi je to šuma fuk ... treba si uvedomiť, že všetko nemusíme mať naraz urobené, všetko nemusí byť stále vyleštené a keď robíme v kľude a nedávame si vysoké ciele, tak sme kľudnejšie a aj toho viacej stihneme ako keď sme nervózne a nestíhame .. a keď sa nám nechce, tak nerobme ... robme to, čo cíti naše telo ... počúvajme sa ... ja sa to stále učím, uvedomiť si, že ak nejde o život nejde o nič ... hlavne nech sme spokojné a vyrovnané vo vnútri a neruší nás to, že naokolo ...

12071207
6. máj 2016

@janka_banka úplne súhlasím 🙂 ale je to ťažké, ale dá sa to. Robota nám neujde nie?🙂 toto mi vraví moj manžel...;)

domkaaaa
6. máj 2016

Baby akurat som nasla jeden obrazok presne pre nas 😄😄😄 je tam napisane ze: robota ti neutecie ale kavicka ta nam urcite vychladne 😊 Tak idem pekne naa kavicku

12071207
6. máj 2016

A ja si idem s malinkým kúsok ľahnúť, pokial nedojde starší 🙂 a je to. A dúfam, že vypnem mozog a nebudem rozmýšľať, čo treba atď...ako skoro vždy

domkaaaa
6. máj 2016

Baby a byvate nervozne? 🙂

12071207
6. máj 2016

Občas áno, ale úplne zbytočne.🙂 vždy si poviem kľud...a darí sa mi aspoň v tomto 🙂

janka_banka
6. máj 2016

@domkaaaa jáj moja a kebyže vieš ako 🙂 🙂 🙂 ... a hlavne, keď mám prať, žehliť, variť a upratovať a neviem odkiaľ začať a potom príde nervozita a neurobím nič 🙂 🙂 🙂 ... ale treba stopnúť myšlienku, to je dôležité, že všetko pekne postupne ... a niekedy som nervózna ani neviem z čoho, asi tiež nejaký prejav choroby a pred menzesom som nervózna na manžela 🙂 ...

bernusha
6. máj 2016

Ahojte...poradte prosim,uz som zufalaa! Mam krasne 2 dcery,zdrave...no co ja zazivam,prezivam....beriem aj AD...,no aj tak....trasie ma,chveje,navaly tepla,no popritom mam ruky,nohy zamrznute az modre prsty....srdce mi trieska o sto sest...:'( ..stale mam strach!!!! Bojim sa moc...vsetky vysetrnia mam urobene,a vsetko je ok!!! Co to jee??! ☹