Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

honey1151
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
babetkomoje
7. máj 2014

@anina63 Ahoj ano vratila som sa zo seminaru a bola to bomba. Mozem to len odporucat uplne kazdej z vas pokial chcete vediet o konkretnej pricine kde u vas v detstve vznikol problem. Ja som si myslela ze to viem a prd. Bolo to nieco uplne ine a sama som z toho prekvapena. Seminar bol pre mna neskutocnym prinosom. Nemozem povedat ze uzkosti nemam , na tom este budem musiet pracovat. Ale mam pricinu a rozumiem tomu ako to cele vzniklo...

lenka00
7. máj 2014

@babetkomoje to je zajimave, ale porad nejak nerozumim, ze kdyz treba budu vedet, ze me uzkosti jsou z toho, napr. ze me maminka nevyzvedla ze skolky, jak to ovlivni me dnesni uzkosti??? reknu si ano je to z toho a o dal?

anina63
7. máj 2014

@babetkomoje ahoj,kto vedie akéto sedenia? Aj keby som sa na také niečo dala,tak u nás o takom niečom ani nechýrovať.Mala by si nám teraz dávať lekcie 🙂 Ale prajem ti,aby si sa z toho všetkého dostala.Ešte by som chcela vedieť,čo tam hovorili na AD.

kachita
7. máj 2014

@mimok urcite to prejde, to su stavy, ale nikdy sa nestanu...ver mi

kachita
7. máj 2014

@honey1151 biorezonancia su vyhodene peniaze, mozno pomaha pri niektorych veciach, ale pri tychto nie

kachita
7. máj 2014

@babetkomoje Na ako seminari si bola ?

1andrea111
7. máj 2014

@babetkomoje daj nejake info, čo si sa dozvedela nové a v čom konkrétne Ti pomohol. Čomu sa treba ako rodič vyvarovať, aby deti nemali raz také problémy?

janus1111
7. máj 2014

@honey1151 ahoj,co je to ta biorezonancia?

lumiklumikovy
7. máj 2014

zienky, ja nemozem spat....tuto noc som spala dve hodiny, a dnes zas nemozem zaspat....ved to uz fakt nie je normalne......... v praci odpadavam od unavy, vyzeram jak smrtka, a ako pride cas spania ako natruc, neviem sa ukludnit a vklude zaspat a tvrdo spat az do rana...rano zas vstavam do prace a zas mam len stres......neruol nezabera :(

danielagabriela
7. máj 2014

@lumiklumikovy a ine lieky neuzivas? Mozno si to uz pisala, ale nechce sa mi hladat.... ja som takto fungivala dlho, ale ked mi dali ad, tak sa to postupne zlepsovalo, teraz spim namiesto 2 hod. Takmer celu noc. Skus si hodinu pred spanim uvarit caj z medovky a ukludnit sa niecim peknym a prijemnym...

danielagabriela
7. máj 2014

@mimok ahoj, no mne sa to zo zaciatku stavalo vzdy v obchode, ako keby som mala odpadnut...len sa drz, to prejde a hlavne neprestan chodit do obchodu, lebo ja som prestala na cas chodit do obchodu, ked som mala strach z tiho, ze sa to zopakuje ..potom to bolo este horsie, ked som isla zas do obchodu...ale teraz to je uz v pohode...drz sa

danielagabriela
7. máj 2014

@mirulka147 ahoj, aj mne sa to stava, nahla slabost do ruk a noh, ale to postupom casu bude ustupovat, nie uplne, ale uz to tak nebudes vnimat.... preslo po tom neurole, alebo sa aspon troxhu ulavilo?

lenka_21
7. máj 2014

@lumiklumikovy odporucam pred spankom ist na prechadzku (aspon 30 min), potom dat nieco relaxacne ako pisu baby - medvka, niekto dokonca pije teple mlieko s medom a sup do postele. Neurol nie je v skutocnosti na spanok, ak s tym mas problem psychiater by ti mal predpisat lieky na spanie ...napr. Trittico, Mirzaten a pod. Nechces este skusit tie meditacie ...ak mas nahodou ipad tak sa da stiahnit shazzie - sleep easily, alebo deepack chopra...toto su anglicke, ale ked hodis do gugla tak najdes aj slovenske...treba to skusit, zo zaciatku ti to asi nepojde, ale postupne sa to naucis. Mozes si to pustat v noci ked nevies spat... Ja to mam nahrate na mp3 prehravaci a ked neviem spat sup do usi a za chvilku spim ako babetko...

Inac baby, pelove produkty (hlavne materska kasicka) su dobre na depresiu, len treba hladat zdravu alternativu 😉 Na energiu su dobre aj chia semienla - kupite v ktoromolvek zdravom obchode 🙂...kuk sem, ale ked najdete aj ine stranky...
http://www.zelenepotraviny.delnicky.sk/chia

mirulka147
7. máj 2014

@danielagabriela áno prešlo ešte okolo obeda mi bolo všelijako a ked som malému čítala rozprávku tak mi bolo do plaču že aká som nemožná ked prišli domov baby tak to uplne prešlo asi som už dlho doma a potom rozmýšľam nad somarinami

mimok
8. máj 2014

Dakujem Vam dievcence za podporu. Chcem sa Vas opytat, od pondelka si davat len taku malu stvrtku diazepanu, lebo rano mam vzdy riadny strach a uzkost. Nemoze to uskodit babatku a nemozem byt na tom zavisla?

lenka_21
8. máj 2014

@mirulka147 my sme normalne!!! Akurat ta chemia v mozgu strajkuje 😀 , som rada, ze to potom bolo lepsie 😉 Ked ti je dobre, tak si opakuj, ze zajtra to bude este lepsie 🙂

@mimok neboj, od stvrtky diazepamu urcite nebudes zavisla 😀 😀 😀, kludne bud odvazna a mozes si dat aj polku 🙂 Ja som brala Rivo (to iste ako diazepam) dlhodobo a ziadna zavislost sa u mna neprejavila...teda nejaku urcite mam, ale nesuvisi z liekmi 😀 😀 😀 Pocas tehu som brala 0,25 mg rano aj vecer... Ak ti je rano najtazsie tak si ho daj...

Inac, dobre rano vsetkym, tak vcera som mala totalne na figu, kvoli veciam v praci, 😖 na zaver som to zaklincovala a zbadala som sa ked som do seba tlacila Lindt cokoladu...hmmm. Ked som si tak precitala zlozenie, no boli tam aj orechy, odtucnene mlieko, cokolada 44%, vanilka ...to nie je az tak zle, ci? 😀 😀 😀 Ten hore ma nakoniec potrestal, bolo mi z toho riadne zle 😝

arabela283
8. máj 2014

necitala som celu diskusiu, tak neviem, ci to uz niektora spominala, ale na uzkostne stavy a nespavost pomaha sedatif pc. je to homeopatikum, a nazory na ucinok sa roznia, ale topiaci sa aj slamky chyta 🙂 zelam vam baby, nech ste v pohode a bez liekov 🙂

talulah27
8. máj 2014

dievčatá poradte mne sa teraz stáva že sa ráno zobudím a mám taký divný pocit že ako keby som ani nevládala vstať z postele potom sa dotoho nahrnú všeliake myšlienky no proste cele zle ☹ ked už vstanem tak mi je potom na vracanie a potom to večšinou rozchodím. skor ma to prejde v práci doma ma to dokáže držať aj pol dňa 😠

mirulka147
8. máj 2014

@lenka_21 ďakujem za povzbudenie som veľmi rada že sú tu take zlaté žienky

3009
8. máj 2014

@talulah27 to bude depresia. Berieš aj nejaké lieky alebo chodíš k psychoterapeutovi? Pri depresii sú najhoršie rána a dopoludnia. Skús sa aj ty zamyslieť z čoho by to mohlo byť? Ak to trvá dlhšie, tak choď k psychiatrovi alebo skús najprv psychoterapeuta, najlepšie čo je psychiater-psychoterapeut.

talulah27
8. máj 2014

@3009 chodím už skoro rok k psychologičke lieči ma na pp mala som v zime horšie obdobie tak som išla k neurologovi a predpísal mi AD Elicea ale nezačala som ich brať vraj kôly tomu aby mi to neprešlo do depresii. ja teda velmi neviem ako sa depresia prejavuje ale ja mám v podstate skoro stále dobrú náladu nebývam plačlivá. tiež som premýšlala nad tým že vyhladám aj psychiatra.

anina63
8. máj 2014

Prosili Ťa: Pane, zostaň s nami.
Aj ja Ťa, Ježišu, prosím:
Zostaň so mnou, keď sa ma zmocňuje beznádej, bezmocnosť.
Zostaň so mnou vo všetkých chvíľach, v ktorých sa cítim taký slabý.
Zostaň so mnou, keď som nervózny, vnútorne podráždený a oslabený....

Pekný den všetkým....... 🙂

lenka_21
8. máj 2014

@talulah27 toto su priznaky depresie, ale stale to moze byt nejaka zmiesana porucha... Podla mna sa porad z psychiatrom a zvazte AD...ak to budes natahovat, tvoj stav to moze iba zhorsit a zbytocne 😉 Depresia neznamena, ze musis byt placliva a pod...toto si ludia zle vysvetluju.... Prejavom moze byt aj to ze mas problem vstat, pp, nemas energiu a pod. To, ze budes brat AD neznamena, ze dostanes depresiu a jednu vec co mozem poradit kazdej babe, ak Vam lekar da lieky, je potrebne ich uzivat 😀

http://www.zdravie.sk/choroba/29997/depresia

talulah27
8. máj 2014

@lenka_21 no nič zbehnem ja znova za doktorom. moja psychologička bola vtedy radikálne proti tomu aby som tie AD začala užívať podla nej to dám aj bez liekov. ale niekedy mi je teda dosť naprd a potomsú obdobia že si skoro ani nespomeniem že mi niečo je. a skúsim nejakého psychiatra. no vieš čo je najhoršie ten neurolog mi dal tie AD a o mesiac som mala ísť na kontrolu že ako ich znášam a ja som ich ani nezačala užívať teraz sa tam bojím ísť 😒 pošle ma určite do prdele.

3009
8. máj 2014

@talulah27 k neurológovi sa neboj ísť a kludne mu povedz, že si chodila k psychologičke a AD si neužívala. Ja som to mala obdobné, s kariologičkou, lebo lieky na vysoký KT mi robili úzkosti a ona mi najprv dala Lexaurin a po 3 mesiacoch som ho nevedela vysadiť lebo ma chytali absťáky a znova som išla ku kardiologičke a predpísala mi AD Citalopram, ale z neho mi bolo 9 dní strašne zle, až som vyhľadala psychiatričku a tá mi nasadila správne lieky. Kardiologičke som to normálne povedala a v pohode. Veď lekár ti predpíše lieky a ty predsa rozhoduješ, či ich bude užívať, alebo si zvolíš inú cestu. Myslím, že je správne najprv skúšať aj inakšie cesty, ale keď to nejde, tak musia ísť AD. Ja som tiež najprv skúšala prírodné preparáty, ale potom to už nešlo.

katia77
8. máj 2014

@talulah27 Ahoj, zmen postoj k zivotu, sustred sa na to co aktualne je, skus sa tesit z pritomnosti! Za minulostou urob hrubu ciaru, nad buducnostou nerozmyslaj! Dopraj si kvalitny spanok, ked ides spat, nerozmyslaj nad nicim ani nad tym co bolo ani nad tym co bude. Predstav si nejake pekne farby a seba, je vyborne pocuvat audioknihy pred zaspanim. Skus zmenit svoj denny ritual, pokus sa najst cokolvek co ti prinasa radost, napr. to ze rano urcite vyjde slnko a ty budes mat dobru naladu. Tiez som mala velke (bezdovodne) depresie, nastastie zmenu vo svojom zivote som urobila skor, ako bolo nutne navstivit lekara a brat nejake lieky - tomu som sa chcela fakt vyhnut! Mala som neskutocne nocne mory, busenie srdca a totalny odpal... pritom rovnake starosti v mojom zivote ako v minulosti mam aj dnes, len uz im nedovolim zasahovat do mojej mysle a to mi prinieslo vyborny plnohodnotny spanok a skvelu naladu, zakladom je uzivat si pritomny okamih a zmenit svoj postoj k zivotu, taktiez bolo nutne nieco urobit nieco s mojim zivotnym stylom, maximalne mi pomohlo paleo ....

1andrea111
8. máj 2014

@lumiklumikovy viem čo je nespavosť, sama mám ten problém. Hľadať a skúšať čo zaberie. Dobrý je aj melatonín - 1, 2 noci a urobiť pauzu. Skúsila si spánkovú hygienu? - resp. ak do 30 minút nezaspím, vstanem a idem niečo robiť, umývať riad, upratovať... a ľahnem si za 30 min až hod. a zopakovať to znovu a znovu. Píšu a tiež si myslím, že nie je dobré zostať ležať a čakať kedy príde spánok. Skúsiť to takto aspoň tri noci. Ja keď nemôžem zaspať, neležím ale vstanem a idem niečo robiť. A vždy mi to pomôže viac, ako čakať kým príde spánok.

lumiklumikovy
8. máj 2014

@1andrea111 ja robim na 4 zmeny....mam uplne rozhodeny cyklus... :( zmluvu mam este dva mesiace, planujem sa stahovat a najst inu pracu...lenze ta este nie je v dohlade....ani mama ma nechape, ze nechcem robit nocne :(

lumiklumikovy
8. máj 2014

zienky, mam zo seba jeden pocit,...ze si depresiu len namyslam....su casy, ked ma to pochyti,ale su casy, ked s tym ani nebojujem, s i vravim v zmysle "ja mam pravo takto revat, henvat sa trapit sa....ved aj tak mam depresiu...." ....v poslednom case mam problem ist do prace......furt zvazujem myslieku ist na marodku,,,,robim na 4 zmeny za pasom, kde cely den robim jednu cinnost...je to na zblaznenie...... kazdy mesiac ma hadzu na iny pas, ku inemu kolektivu, som clovek co nie je extrovert, uz ma teda nebavi byt furt a fusrt s cudzimi......chcem jendu robotu, jeden kolektiv, samozrejme ze dobry...ked idem do roboty s pocitom,ze co ma tam zas caka......NENAVIDIM nocne.....som proste padavka a nechce sa mi robit tak nocne,ako inym..... tym padom som uz den pred nocnou podrazdena....den po nocnej tiez, vtedy mam depu ze musim ist este na jednu, hlava mi ide prasknut, plac,,,zachvaty....a potom po druhej nocnej mam dva dni volna, od radosti bneviem co zo sebou, ale pride vecer,kedy uz mozem ist spat, ale este nemozem,lebo mam rozhodeny cyklus, zacnem mysliet na sprostosti a zas mam depresiu....co mam robit, aby som chodila rada do prace....uz sa mi ta praca uplne zhnusila, naozaj v nej nechcem ostat dalej....ide aj o to, ze byvam sama u svokrovcov, na inom konci slovenska,ako pochadzam.....rodinu vidim tak raz za dva mesiace...tu nemam nikoho, iba tie kolegyne,co som spoznala za pol roka....manzekl chodi domov tiez raz za dva mesiace...ide o to, ze som citala, ze clovek v depresii nema robit velke rozhodnutia, davat vypoved, stahovat sa.....ale ja tu uz dalej ostat nechcem....ale bojim sa toho stahovania...ale tam mam rodinu,ktora ma chce silou mocou spat.....trocha choaticke,ale to riesim posledne dni....... ku psychiatrovi som objednana v polke juna.....potebujem lieky aspon na spanie, lebo ked pride noc, ze nemozem zaspat a na druhy den potrebujem mat energiu do pracem som priam sialena, a idem sa v tej posteli zblaznit.....