Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

olivia77
15. jún 2016

@domkaaaa, neboj sa, tieto stavy prejdu, len to mozno potrva, chory mozog naozaj produkuje len chore myslienky, ako tu uz dnes bolo spomenute... takze netrap sa tym, ja mam take zle obdobie za sebou, ze som si povedala, ze horsie to byt nemoze a ked ma toto nepolozilo, tak som asi dost silna, bola som zrela tiez na psychiatriu, ale nedala som sa, zatala zuby a vydrzala som!!! jeden jediny Lexaurin som zobrala v celom zivote a to vtedy a odvtedy ziadny liek! takze vsetko sa da, len to najprv velmi tazko clovek preziva, no ono vzdy nejak vyjde slniecko, neboj... tiez mi je sice teraz zase cudne a uzkostlivo, ale uz si hovorim, ze sa nedam a tomu nepoddam, to nemozem, vtedy nad tebou zvitazi strach... spomen si na vsetky pozitivne veci v zivote, kedy si bola na vyslni a uspesna, vesela a zivo si ich predstavuj a ziv tie myslienky a tes sa z toho... mozno je to teraz tazke, ale skus to! uvidis, dost to pomoze v tej najhorsej chvili... bude ti aspon o kusok lepsie!

ametyst123
15. jún 2016

@olivia77 Ahojky Olivia, čítala som si ten článok, velmi zaujímavé čítanie... len škoda, že mohli ešte viac rozobrať PP.... a čo na ňu brať.... ale je tam spomenuté, že SSRi.... z toho všetkého, a okrem toho, aj z iných článkov, ktoré som ešte dalej čítala, som sa rozhodla, že mne konkrétne by mohol pomôcť Fluvoxamin.... ako ADčko.... vylučovacou metodou... som si to tak nejako vyzistila.... tak skúsim sa lekárky opýtať.... či neskúsiť zmeniť lieky.... Inak, ona mi raz aj chcela zmeniť na myslím ,že sa volal Serlift alebo Sertralin... neviem presne... začínalo sa to "Ser...."... 😅 ... ale myslím si, že asi by som skúsila ten Fluvoxamin.... Tento liek by sa mi pozdával... no uvidíme...

ametyst123
15. jún 2016

@domkaaaa Ano, Domkaaa, zmenila som sa , som dosť nervozna na všetkých, a aj pokričím... hlavne ked sa deti vzájomne hádajú... to už mi lezie na nervy..... tak vtedy kričim.... ale obávam sa tiež, že môj manžel z toho tiež nie je nadšený, ako ja... že som taká nervozna... tak chcem, že by tento stav sa zmenil... chcem byť lepšia.... a nie takáto.... 😖 ... 😠 .... Ale v knižke som čítala, že ked sa deti hádajú, a rodičia nemajú nervy už ich tolko rozsudzovať, že ktorý má pravdu, a ktorý nie... tak im treba povedať, nech idú do izby, a nech si problém vydiskutujú medzi sebou, a nie pred nami... my to nepotrebujeme počuť, a robiť medzi nimi rozhodcov..... a vieš čo, ? funguje to..... ja som dvakrát už tak poslala deti do spálne, zavreli za sebou dvere, a som im povedala, že ked si vyriešia problém, potom môžu vyjsť.... a vyšli po pár chvilach, jak zmenení.... s usmevom na tvári... 🙂 ... tak asi to zaberá... viem, že sa deti nemajú nechávať v izbe sami, ked sú nahnevaní... ale už som nemala iné možnosti... a zabralo to.... a na tretí krát sa aj sami prestali hádať, ked som im povedalaa, že si to majú ísť vydiskutovať do spálne.... tak hned prestali s hádkou.... 😅 ....

Aj ja robím totál paniku, a tiež mám aj veeelmi nedobré dni.... ale snažím sa fakt silno.... aby som taká nebola.... a snažím sa byť dobrá a milá.... a ako sa hovorím snažím sa počítať aspon do 5.... kým vybuchnem... niekedy to ale je rýchlejšie ako ja.... 😖 ... ale rozhodla som sa, že skúsim zmeniť lieky.... jak doberiem ATB.....
A myslím si, že aj Ty by si mala zmeniť Alventu za inú.... nezaberá Ti vôbec.... a len sa trápiš.... toť môj názor.... bud sa budeš trápiť aj nadalej, alebo skusiš zmeniť liek, a raz predsa nájdeš ten správny... ale Alventa to zrejme nie je..... Domkaaa strasne silno Ti držím palce..... fakt....! Dostan sa z toho.... život máme len jeden, tak nebudeme ho predsa len takto "prežívať", treba ho ŽIŤ !.... 😉 ... A ja to chcem... a viem, a cítim z Tvojich článkov, že aj Ty to silno chceš, a ja verím, že nájdeš správny liek, ktorý Ta vylieči....!

kubimatej
16. jún 2016

ahojte..máme tu ráno a namiesto toho aby som cestovala na výlet do BA, sedím schúlená doma, googlim diagnózy keďže do rána silná bolesť v oblasti ladvín, tlak v pošve a hlienovitá stolica..môže to byť z ADčiek? lebo ja už robím paniku, že mi zlyhávajú obličky :/ plus doteraz mi nikto kvôli pp neošetril ten opuchnutý zub a už mám bolesti aj ucha, kosť ma bolí a hrdlo..ATB môžem normálne s ADčkami? vaaaa už som zase roztrasená a nervy v tele pracujú.

kubimatej
16. jún 2016

@kubimatej plus taka silna zimnica

olivia77
16. jún 2016

@kubimatej, ano, to mas neziaduce ucinky z ADciek, neboj, ladviny mas ok... ved ja mam bezne hnacku zo silnejsej uzkosti, aj bolest brucha, dokonca obcas tiez bolia ladviny...

kubimatej
16. jún 2016

@olivia77 bože taký mam strach od rána čo som si narobila..len ma napína, tlak na hrisi už aj sťažené dýchanie..a ešte aj závraty sa pridali..sa bojím aj k dr ísť že odpadnem..

umabell
16. jún 2016

@kubimatej to su neziaduce ucinky aj ja som to mala musela mi zmenit..skus zavola lekárke a povedz jej to aby sa to nahodou nezhorsovalo. Neboj ladviny mad ok len asi bd treb lieky vymeni neviem.. Skus jej zavolat ja somjej v kuse volavala ked mi takto bolo... Drzim paceky. To su hnus stavy poznam. 😒 😒

umabell
16. jún 2016

@ametyst123 inac aj ja som nervozna ako pes taka uhavcana a kricim aj ked netreba a za toto sa hnevam na seba.. Mam dni ked mi vsetko vadi... Tie adecka na jednej srane pomahaju na druhej nas rozdrbkavaju.... Ach joo

kubimatej
16. jún 2016

@umabell včera som tam bola a vraví mi, ze tieto ADčka mi robia dobre tak mi ich ponechá..už poobede som mrela na bolesť ladvín zimnicu a teraz ani nehovorím..

olivia77
16. jún 2016

@kubimatej, ak ti je moc zle, tak k nej nechod... skus si lahnut alebo nejak to prezit, ale je to z liekov... to je naisto...

kubimatej
16. jún 2016

@olivia77 velmo velmo zle

olivia77
16. jún 2016

@kubimatej, lahni si, oddychuj, je to tazke, viem, bolo mi takto, no iba som sa snazila vtedy byt doma, nejako to prezit v posteli a snazila sa mysliet nato, ze ved to prejde...

domkaaaa
16. jún 2016

Baby moj priatel mi neveri ze mi noeco je 😢 A mne to robi este vacsie depky ... Ako sa k tomu stavaju vasi partneri on ze naco idem zasa doktorovi a jak sa mozem zasa zle citit

umabell
16. jún 2016

@domkaaaa tak to je smutne vies kto neprezije nepochopí. Ja mam super priatela zazil si toho so mnou vela a vzdy ma podrzal nehovorím ze nemal sem tam nervy a ani sa mu necudujem ale on je v pohodke.... Ono to trva uz dlhsie u teba Domi a mozno si mysli že nafukujes... Neber si to tak k srdcu nebpj daju ta dokopy a bude ok.... Aj si tam dnes bola u lekara?

kubimatej
16. jún 2016

@domkaaaa toto isté mám ja s mužom..tiež mi neverí, nepomôže

domkaaaa
16. jún 2016

@umabell idem drzte palec 😍❤️

ametyst123
16. jún 2016

@kubimatej Ahoj Kubimatej, podla mna máš panický atak, ale nepáči sa mi ani Tvoj zub.... pozor, zuby nie sú sranda, vieš, že taký zápal zo zuba, Ti môže postupovať aj ďalej, do organizmu, napr. na srdce, a podobne....? Ja som to nevedela, pokým som nešla s bolestivými zubami do zubára, a on mi to povedal, a ked je zub a líce napuchnuté, to už je akútny stav..... rieš to prosím Ta, lebo si uženieš ešte aj niečo dalšie... A tie ataky, to je fakt hnus, pred dvoma dnami som taký mala, a ešte som sa z toho celkom nepozbierala..... 😒 ....a berieš k ADčkam, aj nejaký ukludnovák?.... alebo nie?.... Lebo ak neberieš, tak to je problém.... preto Ti je tak zle.... Inak na ten zub, skús si dať Ibalgin, ja viem, že to nie je najsuper liek, a má kopec nežiaducich účinkov, ale je protizápalový..... (nedávaj si Paralen, a také veci...ale Ibalgin.... a po 4 či 6 hodinách další....) a uvidíš, či Ti to pomôže.... Ibalgin sa môže dávať s ADčkami.... a aj ATB, kedže ja tiež beirem ATB a k tomu ADčka a Rivotril..... Ale podla mna zase podstatu treba riešiť, a to je teraz v prvom rade zub....!!! Nemôžeš takto dlho vyčkávať..... mojej mamke až zmodrelo líce od zuba, mala normálne na líci akokeby modrinu, práve tam, kde bol ten bolavý zub, a to už lekár povedal, že sme prišli v hodine dvanástej....! Tak skús tej svojej lekárke povedať, že Ti ukludnujúcu injekciu môže dať... napr. ked je to Apaurin, alebo ja neviem, nejaký benzodiazepín, že Ty toto tiež berieš, ale ráno si si nezobrala, takže kludne Ti môže dať.... a zub ošetriť, alebo vytiahnuť..... Držím Ti palce..... 😉

kubimatej
16. jún 2016

@olivia77 som aspon zavolala dr a ona ze pokial nebudem mat horúčku, tak je to psychika ako si aj ty vravela a že na ladviny si mám dať noečo od bolesti..ze tabletky zatiaľ nebudeme meniť, keďže podľa nej sú toto ešte normálne vedľajšie účinky a až pri tejto zvýšenej dávke mi začnú pôsobiť na úzkosti.

ametyst123
16. jún 2016

@kubimatej Jáj, to som si nevšimla, že Ta už aj kosť bolí?... Tak to moja rieš, ten zub, fakt čo najskôr... a ten zápal zo zuba, sa Ti už preniesol aj do ucha.... ak nechceš mať horšie problémy... tak hybaj k zubárovi, a povedz nech Ta láskavo ošetrí, a povedz mu alebo jej, že ked sa Ti to rozšíri, alebo nebodaj "umrieš"....(postraš ju....), tak Ta bude mať na svedomí..... ! Alebo uprimne, jej dačo daj.... 🙂 nech sa neondeje.... 😒 ..... JE to Tvoja lekárka, a má Tvoju kartu, tak Ta nemôže len tak odmietnuť, pretože inak zoberieš kartu a pojdeš k inému lekárovi..... ja by som to tak riešila.... lebo bez karty budeš u iného lekára platiť viac.....aspon si myslím......

kubimatej
16. jún 2016

@ametyst123 dnes som volala dalsej zubárke, ze mám zapálený zub a bolí ma aj krk ak ucho a aj za uchom a ona že v pondelok ma vezmú, že dnes a zajtra robia len dentálne hygieny..v sobotu pôjdem na pohotovosť hoci zub mi po studených obkladoch odpuchol ale o to viacej ma bolí..a k AD mám podla potreby neurol, len že mám ho jesť čo najmenej najlepšiw vobec

kubimatej
16. jún 2016

@ametyst123 no ved som vravela, že si aj celý zákrok zaplatím a že nie ona nwbude osetrovat niekoho s pp..

ametyst123
16. jún 2016

@domkaaaa Ahoj Domi, tak ja neviem, ale ja by som svojmu dala prečítať o tom články, resp. hoci aj toto diskusné forum... a ver mi, že naberie iný pohlad na vec..... ak Ta má rád, tak si tieto články (nájdi nejaké vhodné na internete...) prečíta, alebo mu ich prečítaj Ty.... a vysvetli mu, že nie si hypochonder, lebo to si vela ludí myslí, ale je to dosledok, zmeny procesov v mozgu, ktoré Ty volou ovplyvniť nevieš, resp. musíš brať aj lieky, aby sa Ti Tvoj stav upravil..... t.j. ADčka.... a pokial nenajdeš tie spprávne , bude Ti takto blbo furt..... Ak Ta má rad, tak si tie články prečíta...... aspon pre pochopenie veci, hoci aj mna niektorí ludia nechápu, ale moj manžel áno.... lebo som mu dala o tom číta... resp. som mu sama o tom postupne všetko vysvetlovala..... 🙂 Držím palce..... a Nedaj sa .....

ametyst123
16. jún 2016

@kubimatej Dobre, tak zober kartu od svojej zubárky, a chod k druhej, ked Ta zoberú... asi má Tvoja zubárka strach, inak by Ti to ošetrila.... A ten Neurol moja, si zober, Ty máš momentálne atak "jak sviňa"... 😅 sorry, že to takto napíšem, ale máš silný atak, a mala by si zobrať Neurol práve na takéto prípady, neviem načo ešte čakáš.....? Ja by som sa netrápila takto...... A na tú pohotovosť chod.... ved Ty môžeš ísť na pohotovosť aj dnes večer.... nielen cez sobotu.... Neviem síce, ako máte pohotovosti, a kde najbližšie, ale rozhodne by mali fungovať pohotovosti aj počas týždna, vo večerných hodinách.... Nečakaj do soboty...... 😉

kubimatej
16. jún 2016

@ametyst123 my mame pohotovosť zubarsku v prievidzi ale len vikendy. ale asi tvehnem za obvodnym nech mi da ATB aby zapal utlmil..len najskor dam tesa ten neurol lebo to nezvladnem 🙂

domkaaaa
16. jún 2016

@ametyst123 vcera si cital toto nase dorum a bol nahnevany ze preco sa tym stale zapodievam a pisem sem ... Ja uz neviem ako mu to vysvetlit jediny kto ma chape je moja maminka 😊 Tej hned rano volam ako mi je a ona to chaoe lebo nieco podobne prezila

domkaaaa
16. jún 2016

Baby ja chcem aby ta hnusna uzkost aspon nachvilku odznela ved ja ju mam 24 hodin denne uz ked sa budim citim ten hnusny stav

umabell
16. jún 2016

@kubimatej sem tam neurol? Hmmm... Ako sa im to dobre hovori... Kazda co sme tu brala zo začiatku nejaky benzac a ja ho beriem doteraz sice uz v menších davkach ald beriem... Kludne si daj aj dva krát denne pokial nezaberu adecka. Naco sa trápiť zbytocne... Ved podla mna mas stav na neurol... A chod s t zubom držím palce 💕 💕 💕

domkaaaa
16. jún 2016

Baby takze nemocnica 😢

kubimatej
16. jún 2016

@domkaaaa ja by som nešla..minule som sa dala hospitalizovať a vydržala tam dve hodky a skoro sa zbláznila a podpísala reverz..