Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

pingu1
12. okt 2012

@evagy ja beriem seroxat, plexxo, derin.. dost... ale mam pocit, ze dva z nich nemusim vobec. vo stvrtok idem k psychiatricke novej, tak uvidime. lebo, aby po roku som bola tam kde na zaciatku, tak to sa mi verit nechce

@mamiedi tebe robili nejake krvne testy na tie lieky, aby vedeli, ktore ti zaberu?

pingu1
12. okt 2012

@vadimka ty mas aku diagnozu? sa divim, ze ti staci lexaurin

vadimka
12. okt 2012

@pingu1 ahoj,
vies, ja ked som bola este na prvom sedeni a pytala som sa svojej dr. na presnu dagnozu, tak mi povedala, ze to sa nikdy neda zaskatulkovat do jedneho slova ci formulky...a ze nerada by ma takto hodnotila, pretoze je to subor symtomov..ale ze vo vseobecnosti je to v mojom pripade uzkostna porucha vyvolana stresom...skor ti napisem ako sa to u mna prejavilo..zacalo sa to jedno rano, ked som odpadla, bolo to, ze som sa zlakla, ale aj viem ze som takto labilne reagovala vzhladom k tomu, ze som prezivala v sukromi velke stresy...od toho momentu ako som odpadla, som sa citila zle..ako by som bola opita, mala som tocaky...myslela som, ze to prejde same ale nepreslo...ja som si az neskor uvedomila, ako sa vlastne vsetkoho bojim...tento strach sposobil, ze napr. ked som mala ist dakde peso, tak ma chytil atak..som mysela ze tam na chodniku rovno odpadnem...bola som ako pometena...busenie srdca, potenie ruk a noh...jedine vychodisko bolo utekat domov a lahnut si...katastrofa, ked som sla nakupovat..tam ma to vzdy chytilo..ked este bolo pred pokladnou vela ludi, tak som myslela, ze skolabujem, sm tam stepovala,prezivala infarktove stavy...proste moj organizmus reagoval donedavno na vsetko ako na hroziace sa nebezpecenstvo....by som to porovnala, ze sa sprava-lo ako alarm aj tam, kde netrebalo hukat 😉
vies, ja sa teraz este pokial 😉 som na zaciatku liecby snazim vyhybat takym situaciam kde sa mi ataky prihodili...to je ze skoro peso nikde nechodim...idem do obchodu ked viem ze nie je tam vela ludi...a tak..je to zatial obmedzujuce, ale dufam, ze lieky zaberu a budem moct zit plnohodnotne...mozno zato mi dnes staci len jeden lexaurin, lebo doma sa citim v bezpeci.....

inak som pozerala tie tvoje dva posledne lieky typu plexxo a derin ...no neviem..to si bola na tom az tak zle, ze ti dali aj tieto dva??? ved ten plexxo je antiepileptikum...myslim ze nikomu by nebolo dobre to vsetko brat sucasne...nie som dr. ale urcite sa o tom porad aj s inym psych. hlavne ked vidis ze ti je stale zle....neskusala si byt len na serotaxe a pripadne podla potreby neurole ci lexaurine?

pingu1
12. okt 2012

@vadimka no ved prave. mam pocit, ze to mam az moc prekombinovane. prave preto idem k inej psycho. nemysliim si, ze moja diagnoza je az taka strasidelna.

vadimka
12. okt 2012

tvoj dr. to mal riesit uz davno a nie rok cakat..pretoze mne moja povedala ze mesiac je priblizne doba ked sa da povedat ci ta liecba zabera ci nie...mala si zleho dr...niektory su hrozny predpisu plno liekov...ja by som na tvojom mieste tie dva posledne spomenute lieky vobec nebrala...a ty mas aku diagnozu? resp. ako sa u teba prejavuje atak ci epizoda a kde?

pingu1
12. okt 2012

@vadimka ja mam uzkost a panicke stavy

vadimka
12. okt 2012

@pingu1 a mala si niekedy aj stavy ze si sa nevedela sama o seba postarat?

pingu1
12. okt 2012

@vadimka nemala, ale mala som strach, ze ich budem mat

sikea
12. okt 2012

@vadimka ahoj aj ja sa mam celkom fajn len kosti ma bolia z tohoto hnusneho pocasia......ja som si dala dnes len jeden neurol tak uvidim a tesi ma ze ti je lepsie
😉

mata37
12. okt 2012

@sikea super moja, že Ti je lepšie. Ja som mala dnes dovolenku, varila som, piekla, upratovala. Tiež ma všetko bolí, cítim, že príde zmena. snáď to je prechodné a prejde to. Tak lieky pomaly zaberajúp, to je úplne super. Maj sa krásne. pa 🙂

pingu1
12. okt 2012

baby, mali ste neziaduce ucinky typu bolest hrdla a sucho v ustach? bo mam pocit, ze mi zvnutra hrdlo spuchlo a bojim sa

sikea
13. okt 2012

holky mne je nanic ach jaj kedy to AD zaberie uz eliceu uzivam 18ty den a rana su hrozne ale v cera mi ani pobede nebolo najlepsien neviem ci je to tym hnusnym pocasim ale katastrofa kosti ma bolia ach jaj

sikea
13. okt 2012

@mata37 ahoj moja ale lepsie ako lepsie raz mi je lepsie a raz zase horsie dnes rano katastrofa necitim sa najlepsie ja neviem ci to aj pocasie robi ale uz by mi ta elicea mohla zabrat......a ty co ako sa mas?

pingu1
13. okt 2012

@sikea juj moja, to moze trvat aj dva tri mesiace kym sa ustalis

sikea
13. okt 2012

@pingu1 ahoj boze moj tak to bude tazke ved dovtedy budem na neurole aj zavisla lebo ten mi dost pomaha ach jaj ci mi nebude 10 mg elicei malo a tebe je ako?

pingu1
13. okt 2012

@sikea ale dnes je to relativne ok. len som furt taka ako mechom prastena. mne escitil /ta ista zlozka ako elice/ vobec nezabral.

sikea
13. okt 2012

@pingu1 tak je dobre aj mne uz je lepsie ale rano nebolo bohvieake.....hej je to to iste ja som zvedava ci mne to zaberie ale mohlo by

vadimka
13. okt 2012

@pingu1 ahoj
ja mavam sucho v ustach ci v hrdle, resp. mam pocit, ako by som tam mala hrcu..ale to je priznak uzkosti...aspon u mna...vsak kolky den ty beries tie nove lieky? ten serotax....ja si myslim, ze keby to bolo z nich, tak sa ti to prejavi zrazu...drzkaj sa.

rondicka
13. okt 2012

@vadimka no raz -2krát do mesiaca by sa dalo určite,,len som myslela,,že treba chodit častejšie..moja dr. to nerobí,,
tak som kontaktovala psychologičku ako na normálne sedenia a popritom uvidím,,či dám aj terapiu..
neviem,,podla čoho preplácajú,,ale určite tým,,ktorí majú závažnejšie psych. diagnozy,,áno

vadimka
13. okt 2012

@sikea no je mi luto, ze ti furt nie je dobre..ja sice beriem inu ucinnu latku ale az 20mg...tak ja tiez dufam, ze mi bude lepsie skor ako za 2-3mesiace....mne je relativne dobre, aj ked vcera vecer som sa az triasla od nervozity, tak som o polnoci vzala lexaurin a to som si uz myslela, ze vydrzim den bez neho....aj rano som bola nesvoja...ale ako som sa naranajovala a dala paroxetin, tak bolo uz dobre....asi by som nemala pit kavu, lebo som zistila ze po nej ma tak isto trasie...
sikea a ked tebe je zle ako sa to u teba prejavuje???? lebo mne nie je od zaludka zle, skor to, ze sa neviem uvolnit a som jak uzlik nervov...vtedy aj ta hrca v hrdle je....

vadimka
13. okt 2012

@rondicka
ahoj. no ja o tom tiez uvazujem...a akeho mas psychiatra???? s nim sa neda pokecat?? myslim, ze aj ked nerobi terapiu, ci ti nevie dako pomoct..lebo podla mna dobry psychiater ma nielen predpisat lieky ale aj sa vediet porozpravat...

rondicka
13. okt 2012

@pingu1 ahoj,,bolesi hrdla a sucho v ústach mávam aj ja ,,je to z liekov,,vraj by to malo po dlhšej dobe odozniet,,ale mávam to stále,aj po 4 rokoch liečby,,nie každý deň,,ale často..a takisto nepríjemné zvieranie hrdla,strach prehltat,,pretože sa bojím,,že sa budem dusiť 😠 😠 celkovo tieto stavy sa prejavujú aj fyzicky,,čo je naozaj niekedy nezvládnutelné,,aké má človek problémy,, a najhorší pocit,,že za to všetko može psychika a nedá sa s tým nič urobit 😝 😝

rondicka
13. okt 2012

@vadimka no,,ja chodím dr. do Trnavy,,a ona je velmi zlatá ,,má tak do 37r.. a jej možem povedat všetko,,takže to neni problém,,len ona nemá na každého pacienta tolko času,,kedže už ráno o pol 7 tam býva natrieskaná čakáreň..

rondicka
13. okt 2012

@vadimka reagujem na tú kávu,,ja som takisto zistila,,že sa z kávy trasiem a nerobí mi dobre,,takisto cola.. asi kofein..ty berieš tiež ten paroxetin,,ale kráko,,že?? to som sa chcela spýtat,,či nestrácaš z neho citlivost--myslím emocie a tak,,celkovo?? ale asi za takú krátku dobu,,to nepocituješ..

vadimka
13. okt 2012

@rondicka s tou kavou je to ale zvlastne, pretoze ju pijem slabu, do velkeho hrnceka a s mliekom..takze ziana silna...no ja ten liek beriem fakt kratko, zacala som 24.9....aj to len prve dni 5mg a kazde 4 dni pridavala..teraz som asi uz tyzden na 20mg..takze kratucko....no co viem posudit, ze sa mi zmenilo, tak je, sex 😒 to ide dole vodou....chut aj je, ale bez orgazmu 😖 ...zatial nic take neziaduce necitim...akurat ako ty pises to zvieranie hrdla, priam fyzicky obmedzuje...no nastastie ma liek neuspava...

vadimka
13. okt 2012

@rondicka a kolko mg paroxetinu beries?

sikea
13. okt 2012

@vadimka ahojik tak ty beries az 20 mg tak aj mne mozno zvysi davku na 20 mg zatial beriem len 10 mg a esteze mam ten neurol ten mi moc pomaha a kavu vobec nepijem takze s tym nemam skusenosti a ako sa mi prejavuje ked mi je zle no ani nieze zle od zaludka ale tak divno co ja viem taka uzkost ako keby ide na mna niecoho sa bojim a neviem coho ale tu hrcu v krku ani nemavam skor som ako ty pises taka napata neviem sa uvolnit a stale mam ten blby strach ale do obchodu a medzi ludi nemam az taky problem ist len niekedy ma to chyta ze sa o seba zacnem bat

sikea
13. okt 2012

@vadimka inak sem tam ma pobolieva zaludok a bolia ma kosti a hlava niekedy sa citim ako dochodkyna

vadimka
13. okt 2012

@sikea mame to ale nadelene???? ja sa tiez nebojim chodit von, len sa mi stalo ze ma tento strach chyti hlavne v obchode...beries sice 10mg ale je to ina ucinna latka, neviem to sa asi porovnavat takto neda...ja mam v letaku napisane ze pri uzkosti moze byt davkovanie aj do 50mg..ale dufam, ze tolko az brat nebudem musiet....takto zo znamych nikto nevie ze mam tuto poruchu, sa mi to darilo celkom maskovat...iba najlepsej kamoske som to povedala a muzovi..ale on mi neveri, ze mi moze byt az tak zle...ani nesuhlasil aby som zacala brat lieky..ale sa mu necudujem, kto to nezazil nepochopi...

pingu1
13. okt 2012

baby, aj ja nemozem kavu.. trasiem sa jak osika.je to hrozne