Depresie počas korony

babockaadmiral
1. jan 2021

Ahojtee všetci, počas tejto pandemie od zaciatku po teraz sa citim zle este viac ako pedtym,, neviem si predstavit ze budem este mesiac doma so svojimy myslienkami, depresie ma trapia uz od dectva spolu s panickymi zachvatmi a stavmi uzkosti, s ludmi sa nerada stretavam a predstava ze mam ist rano do prace/obchodu/hocikam mi nahana hrozu, na druhej strane mi vsak chyba niekto hocikto s kym by som sa mohla porozpravat o zivote, pocitoch, hocicom... som otvorena akejkolvek teme... mam 25 rokov som z Bratislavy a ak sa citis podobne kludne mi napis..asi to znie ako chaos, ale ano na jednej strane potrebuje ludsky kontakt a na druhej strane som rada ze som nikoho nevidela uz mesiac, je to tazke takto napisat snad ma niekto chape..

dajen_7
1. jan 2021

@babockaadmiral aj mna vždy trápili tieto pocity mám 21 rokov do školy som viac nechodila ako chodila som rada že to je už za mnou do prace chodím každé ráno 6 dni v týždni niekedy bez problémov ale niekedy zažívam hrozne pocíti a nechutenstvo take iste pocíty niekedy aj z jedla alebo z rozhovoru na druhej strane niekdy toto vôbec nezažívam jem všetko a neviem prestať alebo aj zavrieť ústa pri rozhovore. Asi nemám tento problém v takom rozsahu ako ty ale občas ma úzkosť depresia a strach obklopujú. S priateľom som 3 roky a aj pri ňom sa mi to občas stane že sa bojím a zas niekedy ho tak milujem že musím to stále prejavovať a hovoriť mu to. Do obchodu tiež radšej chodím s niekym ako sama.

babockaadmiral
autor
1. jan 2021

@dajen_7 ahoj, ty mi hovoris uplne z duse, dakujem ti za to, ja sa citim presne tak isto priatela mam tiez 2 roky on je najlepsi na svete zlaticko, vzdy mily,, ale niekedy sa to neda proste moje pocity a stavy su silnejsie ako vsetko ostatne, neviem ich zastavit, snazim sa niekedy je to lepsie inokedy nie, mne tiez byva zle hlavne rano z predstavy ze je dalsi den predomnou, ja tiez radsej som bola doma alebo s ludmi ktorych som uprimne poznala ako niekde v spolocnosti ludi..snad to zvladneme a jedneho dna budeme moct ist do obchodu bez zaludocnych problemoc a stresu ze sa nam niekto prihovori haha

dajen_7
1. jan 2021

@babockaadmiral snáď áno na strednej škole ma poslali aj psychologičke ale čo ja viem to je taká ta decká určite by som sa chcela ísť raz porozprávať s nejakým profesionálom a pocut neutrálny názor od človeka ktorý ma nepozná. Ja si dosť veci idealizujem a plánujem musia byt podľa mojej naivnej predstavy a to aký je dnešný svet je škaredé a kruté ja taký život nechcem mat ja verím v krásny romantický film možno aj tam je chyba. Ale ľudia vedia byt veľmi zlý

3009
1. jan 2021

@babockaadmiral skús psychológa a relaxačné cvičenia na youtube.