Desmoid - nezhubný nádor

la_bambulka
19. okt 2012

Ahojte. Asi 6 mesiacov po pôrode som si nahmatala hrčku pri pupku. Nasledovala operácia a dg. Desmoid - nezhubný nádor. Je k tomu málo literatúry a je to vraj vzácne ochorenie. Dočítala som sa, že môže (okrem iného) súvisieť s operáciami v brušnej dutine a teda aj s cisárskym (rodila som cisárskym rezom). Máte niekto rovnaký problém? Mali ste potom ešte ďalšie bábätko?

madellen
28. feb 2016

Tiez som vyse roka po operacii s diagnozou desmoidny tumor na brusnej stene. Velky asi ako mydlo. Tiez som bola po sekcii necely rok, ked som si nahmatala hrcu. Kamaratka bola s tym istym, ale nemala sekciu ani iny operacny zakrok... Onkolog mi hovoril, ze je to nova diagnoza, maju ju aj muzi. Maju to stihli aj tlsti ludia. Nevie sa, preco sa to tvori a vsetky podklady zbiera jedna doktorka v Bratislave, z ktorych bude neskor vedecky vyskum, ktory snad ukaze viac...

zabka888
23. sep 2017

@madellen ahoj, prosim ta aj ta ta hrca bolela? Alebo si ju tam len mala na pohlad viditelnu?

katrin21
23. sep 2017

@madellen ahoj..meno tej doktorky nevies?? Ako sak neneja dostat?Tiez mam hrce v bruchu na pravej strane od slepaka hore vyssie napravo od pupka az skoro po pecen to citim a aj brucho tam mam tvrdsie akoby mi tam nieco aj zavadzalo ked sa zohnem niekedy a mam napr.rifle..a sono nic neukazalo...a som po 2 cisarskych...

madellen
24. sep 2017

@zabka888 nebolela.nebola viditelna,ale hmatatelna-velka asi ako mydlo...

katrin21
24. sep 2017

@madellen prosim ta a kde sa liecis, resp. kde ta aj operovali ?? ako ti to zistili? videli to aj na sone? lebo mne popis sedi, ked som to citala, aj priznaky, picha to, jee to tvrde, inak to neboli.... ale na sone nic nebolo...

madellen
24. sep 2017

@katrin21 meno som zabudla,ale staci ist na vysetrenie a aj ini o kologovia sa s tym uz stretli.
Ak sono nic neukazalo, tak to moze byt len tuk a ten ti tiez mozu odstranit ak ti to zavadzia...
Neviem ci ma sekcia na to vplyv, ked to maju aj muzi....

katrin21
24. sep 2017

@madellen ale kam na vysetrenie??kde ti to zistili a ako? lebo ja som bola na sone a vsetko OK a inde ma nikto len tak neposle.. myslia si, ze som hypochonder asi...
Ved ak si mala desmoid, musis byt aj nadalej sledovana... na SK sa tym vraj skoro nikto nezaobera, jedna baba chodi az do Prahy preto sa pytam, kde chodis ty. Diky

zabka888
24. sep 2017

@madellen mna vy tiez zaujimalo akomti na to prisli? Sono,ct,mr?

madellen
25. sep 2017

@katrin21 chodim k onkologovi u nas v cadci.histologia potvrdila po operacii diagnozu.ked som si nahmatala hrcu, obvodna lekarka ma odbila, ze to moze byt pen tuk, sono preukazalo nekrologicky utvar a CT tiez...potom uz som cakala na termin operacie...

katrin21
25. sep 2017

@madellen aha, dik za info....cize sono ti to ukazalo.. mne nic neukazalo... tak neviem... mozno fakt len nejake crevo, alebo sval tam citim, ja uz fakt neviem... :( alebo oblicku . lebo je to dost hlboko.. mozno je to oblicka co si v hlbke nahmatam, ale zas preco by som mala to brucho vacsie na tej strane... zeby inak povolene svaly po tehotenstve? neviem....

madellen
25. sep 2017

@zabka888
@katrin21
Baby, ja som si nahmatala hrcu a nedala som sa odbit.moze to byt vselico, ale zistia to az ked to vyberu.nerozumiem trochu tomu, ze to nahmatas a na sone nie je nic vidno-ak je nieco citit, tak to tam musi byt.
Tento typ nadoru je nezhubny, ale patri uz do kategorie prekancerozy a neda sa zistit odberom krvi, lebo nemarkeruje...inak je ako tajny duch a nebezpecny. Tak ak mate nieco nahmatane,tak mazajte k lekarovi a nedajte sa odbit.

madellen
25. sep 2017

@katrin21 nemas diastazu?po porode to baby mavaju.su na to cviky.
Alebo,ked mas stres alebo trapenie...mozes mat bolave miesta v brusku-stresom sa tvori plyn v crevach a to boli-moze to byt kdekolvek a prevazne na rovnakych miestach...
Nahmatal ti to lekar?a na sone si mala vsetko v poriadku alebo bolo vidno chore organy?myslim tym zpcnik,slinivka,oblicky...?

katrin21
25. sep 2017

@madellen neviem, to som uz tiez studovala, ale nemam pocit, ze ak by som ju aj mala, ze by bola nejaka vyrazna, lebo medzeru tam necitim ..... ale mozem mat teoreticky jednu stranu brucha uvolenenejsiu ako druhu, lebo jednu zatažujem prirodzene akosi viac.....
Lekari mi to prehmatavali zatial dvaja ( ale ani jeden nebol chirurg ), dve obvodne to boli rozne...ta jedna obvodna povedala, ze podla nej to mam svaly, ze ona to iste citi aj na druhej strane, ale neviem preco, ja to vnimam len na jednej a tu mam aj pocitovo celu tvrdsiu a zvacsenu.......
a tie sona som mala asi 3 v priebehu 3 rokov, a ani to posledne nic a to ma uz pozeral znamy internista, a teda dokladne...Vsetky organy ciste, normalne tkanivo, nic , aj creva tak na prvy pohlad sa mu zdali OK, ale inak povedal, ze dalej on nevidi, to by som musela ist an kolono, alebo na laparku, ak by tam bolo nieco v hlbsej casti.....akurat na oblickach mam hranicny parenchym, ale ze to nic nemusi byt, ze to je OK.... hmm..
Aj na biorezonancii som bola vyskusat sa pozriet na to a nic sa nenaslo, ze max. nejake zrasty tam mam....
mala som 3 brusne operacie za poslednych 17rokov, posledna pred1,5r bola cisarsky, predtym laparka ( endometrioza) a predtym zas cisar....

zabka888
25. sep 2017

@madellen ja nemam tiez nic po sone ani CT, okrem piesku v zlcniku ale ako pise
@katrin21 tiez mam pravu stranu brucha viditelnejsie vacsiu ako lavu 🤔 Tiez mi to uz miestami pripada ze to moze byt tym ako ju viac zatazujem.. Ja operacie nemam ziadne za sebou chvalabohu 🙏🏻

danka_111
28. júl 2018

@zabka888 Dobry...vyriesili ste no nejako? Mam podobny problem. Viem si vyhmatat nieco na pravej strane brucha, 4xsono a ct brucha za mnou a nic sa nenaslo. Tak neviem, ci to je crevo, alebo nieco co tam nepatri..Budem vdacna, dakujem🙂

zabka888
29. júl 2018

@danka_111 ahoj, nie nevyriesila som to nijako resp.ani som to neriesila uz, tiez mam za sebou CT aj sono a nic sa nenaslo 🙏🏻

danka_111
29. júl 2018

@zabka888 A vy to ako citite, ako by ste to popisali? Ja som teraz v takej faze, ze mi z toho asi sibne, co neviem, co s tym.

zabka888
29. júl 2018

@danka_111 mna to jedneho casu tak ako keby tahalo od pupka smerom doprava ale teraz v pohode, necitim nic len to tam vidim ako taku vydut.. a ty ako? (Inak kludne si mozeme tykat 😊)

danka_111
29. júl 2018

@zabka888 No ja tam mam tiez taku vydut, je to take cudne..nahmatam si to tam, nie je bolestive tak, ze ked sa dotknem, zeby ma bolelo, ale velmi ma to znervoznuje, a stale si to tam vidim. Ja som sa uz bala, ze tam mam nador alebo co:( No na CT sa nic nenaslo a ked ja to tam citim ako nieco take velke tak mi nejde do hlavy, ze keby tam mam nieco, co do brucha nepatri, tak by to bolo vidno. No neviem:(Mne to pride ako hrube crevo, ktore je tam nejak zle ulozene, mam dve cisarske za sebou, tak to brucho je take oslabene. Ale ci to je ozaj to..Neviem ako to zistit.

zabka888
29. júl 2018

@danka_111 inak ja som citala, ze po cisarskych to zvykne byt 😉 ja som na tom horsie lebo cisarsky nemam za sebou😕 a lekar ktory ta poslal na CT co na to hovori?

danka_111
29. júl 2018

@zabka888 Uzavreli to, ze ked na CT nic nie je, tak sa to uz neriesilo. No vystrovali ma v lahu a to tak citit nie je. Keby si to necitim a nevidim, neriesim. Ale takto nad tym stale dumam. A tebe CT vobec nic neukazalo? A povedali ti, ze keby tam nieco bolo, tak sa to najde?

danka_111
7. aug 2018

@danka_111 Ahoj🙂 Chcela som Ti napisat, bola som na vysetrenie...cez vikend som musela ist na urgent, lebo cely tyzden ma bolelo v pravo pod rebrom, myslela som, ze zlcnik, lebo mi to vystrelovalo aj do chrbta, ale krv bola ok a na ultrazvuk ma neposlali. Ale povedala som im, ze si nahmatam akoby taku hrcu v bruchu, tak ma poslali na rng a tam sa nic neukazalo, potom ma vysetril chirurg a povedal, ze urcite je to crevo, ze je zaspazmovane, mam uzivat buscopan 3x1 aspon cely tyzden. Ze ked mam urobene CT a magneticku Ten.creva tak este by ostavalo znovu zopakovat kolonoskopiu, lebo mi ju vtedy neurobili do konca, no na to odvahu teraz nemam. Tak neviem, nepomohlo mi to celkom, ale aspon som to zas riesila..Neviem, co by som mohla mat s tym crevom a vlastne s tou pravou stranou...

danka_111
7. aug 2018

@zabka888 ahoj...tebe som to adresovala🙂

zabka888
8. aug 2018

@danka_111 ahoj, fakt? A nikto sa nezaoberal tym ze by to mohol byt zlcnik ked ti ani sono nespravili?😵

danka_111
8. aug 2018

@zabka888 Ahoj..no nie...lebo krv bola v poriadku, tak ma tam neposlali..Ale...hned na druhy den som bola za inym chirurgom, ktory mi ten utvar v bruchu hned vysvetlil...ze to nie je ziadne crevo, ze je to oblicka!ze kto mi povedal, ze crevo...bol to odbornik, chirurg, ktory vyberal/operoval mnozstvo obliciek a on presne vedel kde sa oblicka nachdza a bum...tak mi prehmatal brucho, jak nikto doteraz a povedal, ze mam byt kludna, ze je to isto oblicka. Riadne som neverila, no je to tak. Mam to v urovni pasu, je to tvrde a je to hlboko. A ja som skoro za dva mesiace skolabovala, lebo som si myslela, ze mi tam nieco narastlo:( no konec...

zabka888
8. aug 2018

@danka_111 wau 😵 tak to by som teda nepovedala, ze oblicka sa tak prejavuje? 🤔 tak super aspon mozes byt kludna, ze je vsetko ok.. nemas to odfotene ako to vyzera?

danka_111
8. aug 2018

@zabka888 Nemam..Ale ten popis jak som to opisala, je presne to. Mne sa to nijak nemenilo, ani po wc, pre to sa mi furt nezdalo, zeby to bolo crevo...Ale ten prejav, ze ma bolelo, bol podla mna isto podrazdeny zlcnik a ta oblicka, to je taky bonus, co ma uz dlho stvalo v tom bruchu. Kopu vysetreni a nic sa nezistilo. Mne sa ta oblicka nijak neprejavuje, tie bolesti bol zlcnik, si myslim...len tam nebol zapal, len podrazdene od jedla.

ineeez
15. apr 2019

Baby ako ste dopadli? Ja som cca 2 týždne po operácii. Mala som dve tehotenstva za sebou. A po druhom som si našla hrčku na ľavej strane. Aši rok som tomu nevenovala pozornosť, lebo ma nebolelo ani nič. Ale teraz v marci ma v jednu nedeľu začalo bolieť popod brucho a potom hneď naľavo. Akurát sme kupali deti tak som si myslela ci som sa nenatiahla alebo prietrh. Ale bolesť sa stupňovala, dokonca som občas z toho zimnici mala. Potom bolesť prešla ale cítila som ze mi to zavadzia. Tak ma obvodná poslala na sono, záver bol nádor v svale brucha. Nasledovalo CT ktoré to potvrdilo. Bolo to dosť veľké cxa 8x7x4. 1 apríla som šla na príjem, 2.ma operovali. Dnes som bola vyberať stehy a výsledky z histologie sú desmoid like fibromatoza... Podľa popisu nezhubne, ohraničené. Ale po veľkej noci mam ísť aj tak na konzultáciu na onkologiu

katrin21
15. apr 2019

@ineeez ja som to zatial neriesila, nejako mi to nezavadzia ani ma to neboli, sono bolo OK.
Takze mozno si to hmatam oblicku,lebo to citim dost v hlbke.....ktovie...

daniaz
Autor odpoveď zmazal
Zobraz