DHEA alebo iné možnosti na zlepšenie AMH

lenka_21
1. júl 2011

Ahojte kocky, verim, ze tato diskusia sa bude pomaly naplnat. Kedze som prednedavnom obdrzala vysledok z AMH a bol dost nizky 0.38 ug/l 😢 ☹ 😢 zacala som patrat po internete 😉 😉 😉 Dostala som sa na anglicke forum a tam baby maju uz dlhsie roky diskusiu ohladom tejto temy, lebo AMH v USA a UK vysetruju uz dlhsie.
Baby mi doporucili pripravok DHEA (na prirodnej baze), vraj je vela druhov, ale treba hladat tie na prirodnej baze a tak ma zaujima ci nema niekto skusenosti s tymto pripravkom? Samozrejme su tam aj ine preparaty, ale najviac sa spomina prave tento ....

hyacintka
30. máj 2017

@vla77
Mohla by si mi prosim ta povedat toho lekara cinskej mediciny? Ten robil aj v care?

vla77
30. máj 2017

@hyacintka nie v CAR nerobi, vola sa MUDr.Maček, ordinaciu ma v Otrokoviciach, ale jazdi dost pravidelne aj do Bratislavy. ja zijem v Cechach a moj gynekolog v CAR uz je tiez vyhoreny, optimizmus prec, takze neporadim CAR

hyacintka
30. máj 2017

@vla77
Dakujem,nasla som ho na nete a objednala sa v Ba.

vla77
31. máj 2017

@hyacintka je velmi sikovny, treba sa pytat, kludne si napisat otazky na listocek a mat to tam pred sebou. A pocuvat co povie, mne dal aj duchovnu radu, ktora sadla (a nemal to o mne odkial vediet).

hyacintka
1. jún 2017

@zibi
Komu mam ist radsej do brna k vranovi alebo sterclovi? Vraj sa tam vsetci zaoberaju amh.

hyacintka
1. jún 2017

@vla77
Dakujem.Kolko cca stoji ta akupunktura?on robi aj nieco z krvi?

vla77
1. jún 2017

@hyacintka mne akupunkturu nerobil, takze neviem. krv sa v TCM pre diagnostiku nepouziva 🙂

zibi
1. jún 2017

@hyacintka no toho stecla mali radi , ale on je uz v inom centre vedla reprofitu co je ... skus tam ...a machac sa teiz zaobera nizkym amh , on je ale uz v olomouci

hyacintka
1. jún 2017

Som sa pomylila meno Otevřela jsem myslela, toho nepoznas?Machac je v Olomouci, tam nemozem dochadzat.

ericia
6. jún 2017

Ahojte dievčatá.. Tak dnes som si bola pre výsledky na endokrinológii.. Teraz je mesiac čo užívam Dheu.. Na krvi som bola po dvoch týždňoch užívania... Strašne mi vyskočil hormón DHEAS.. Hľadala dôvod toho zvýšenia.. Som jej povedala co beriem... Ze okamžite vysadiť... Tej DHEI som najviac verila že mi pomôže skvalitniť a možno aj viac vajíčok... Co teraz? Mám to vysadiť? Ďakujem za každú radu

kakatulik
6. jún 2017

@ericia kolko mas amh?
Vajicka to neskvalitni,iba ak nakopne vajecniky k lnpsej cinnosti.
A co ti povedala? Preco to mas vysadit?

ericia
7. jún 2017

@kakatulik ja mam amh iba 0,12... Preto skúšam všetko... Povedala mi, že to mám vysadiť, lebo sa mi strašne zvýšil ten hormón DHEAS... Mam si skúsiť dat len jednu tabletku DHEI? Ci to úplne vysadiť?

kakatulik
7. jún 2017

@ericia tazko povedat,ake nie je normalne,ze ten hormon stupne ked ho beries?
Ja nie som expert. Tu by vedela lepsie poradit @zibi.

zibi
7. jún 2017

@ericia na AMH dečko s magnezkom
na skvalitnenie folikov
melatonin 3 mg - ten je top
koeznym q10
zinok
materska kasicka propolis a pel
dat pozor, aby si nebola anemicka, aj anemiou sa zhorsuje kvalita ovulacie a folikov
a aj resveratrol

na dhea pozor, je to synteticky hormon a telo ho nevies pracovat
ked uz tak brat wild yam - ten obsahuje prirodne dhea a to je pre telo priatelnejsie

vycky
7. jún 2017

@ericia ahoj. Ja tiez berem DHEA🙂, uz mesiac. Predpísali ti ju v CAR?

ericia
7. jún 2017

@zibi ďakujem všetko beriem co píšeš.. Som sa tu s tebou už radila...tak ešte raz ďakujem 😊 A tu anemiu mi kto môže vyšetriť?

ericia
7. jún 2017

@vycky ahoj... Práve že nie.. Sama som si nasadila dheu.. Tebe ju dali v care? Ja idem o týždeň do Brna si pre lieky... Sa skúsim na tu dheu opýtať lekárky... Endokrinologicka to vôbec nepoznala...

vycky
7. jún 2017

@ericia áno mne ho predpísali v Gynfive po neúspesnom IVF. Mám ju brat 3 mesiace a potom pojdeme zase na IVF.Ja som DHEA dostala, aby som mala silnejsie vajícka. Endokrinoligicka to nemusí poznat, ale v CARe urcite budú vediet.

ericia
7. jún 2017

@vycky aha... No mne to ani nespomenula moja doktorka.. Mam za sebou dve neúspešne IVF.. Ledva jedno embryjko.. Kvôli nízkemu AMH 0,12.. Uvidím čo mi povie... Ty máš aké amh?

vycky
7. jún 2017

Ja som mala 0,99 ( po operacií endometriozy).Po dvoch tyzdnoch DHEA 2, 75, co je zázrak. Ja som mala pri stimulke 10 vajícok ale na vklad len 2, nakolko boli prílis slabé a nedelili sa dobre.

daniela.ho
7. jún 2017

@zibi ahoj, ktorý wild yam odporucas?

nika009
7. jún 2017

@ericia ja som otehotnela s AMH 0,15 prirodzene, nič som ani nebrala na podporu. Držím palce, nech sa podarí aj tebe

ericia
7. jún 2017

@nika009 ďakujem 😊 hlavne za nádej 😊

zibi
7. jún 2017

@ericia klasicky obvodak ti vysetri ..aj hemoglobin ked mas nizky to moze hovorit o zlom krvnom obraze, zeleze, a beckach ...

zibi
7. jún 2017

@daniela.ho
ahoj ja vela objednavam zo swanosonu..to 2 dni pride a nie je s tym problem

zibi
7. jún 2017

@ericia a si mala softy?
ono si skusala to AMH zvysovat s vitaminom D3?
podla mna si mala zlu sitmulku, a nie kazda zena vyprodukuje kopec vajicok to je mytus..vacsinou vela maju zeny s pco alebo s nabehom na pco, ani zena s normalnou hladinom amh nemusi mat vela folikov a dolezite je nie kvantita , ale kvaita..naj su softy alebo nativy ked zle reagujes na stimulku..niekedy sa treba so stimulkou pohrat, podavat kadeco aj podoplnat a to sa vela lekarom nechce, tak to zvalia na amh ..no vela folikov aj zdrave zeny maju problem vyprodukovat, co maju vsetko ok a aj to nemusia byt kvalitne a dozrete tie oocyty..cize klud, nic sa nedeje a AMH nie je dolezite pri ivf. uz som to neikde pisala, ze ono hovori o pocte folikulov na povrchu vajecnika, nehovori o tvojej rezerve , ktoru mas ..urobili okolo amh halo, aby zasa nalakali a naplasili zeny na ivf a pritom vypovednejsia hodnota a zlyhavani vajecnikov horori hormon FSH - ze sa tam uz nieco deje...tak ziadny stres, podari sa to

hyacintka
8. jún 2017

@vycky
Ahoj, si v Gynfive spokojna? Ku komu chodis? Ja chcem zmenit centrum, lebo so mnou sa ani nebavili, ze amh 0,02,ze iba darovane. Ja som si kupila Dhea, ale neviem, ci to mozem zacat brat.

hyacintka
8. jún 2017

@zibi
Tabulky amh u nas a v Madarsku:

zibi
8. jún 2017

@hyacintka a kolko mas ty? a kolko mas rokov?
fsh mas dobre?
ides teda k otevrelovi? on je dobry teiz , som u neho bola

vycky
8. jún 2017

@hyacintka Ahoj🙂. Chodím k pani doktorke Vondrakovej, je super. Vo vsetkom mi pomaha. Ja sí myslím, ze vsetko spravia, co mozu aby sa podarilo🙂.