Diastáza priamych brušných svalov. Máte túto diagnózu?

jabadaba
24. apr 2009

Ahojte,

je tu niekto s takouto diagnozou? Ak ano, ako cvicite na posilnenie takto rozlezenych svalov? Nemam ani najmensiu chut na abdominoplastiku a chcem sa dat do poriadku prirodzene. Brchucho mi ani tak velmi nevisi, len ho mam dost ochabnute a svaly rozidene. Nie strasne, ale diagnoza tam je. ☹ Som nestastna.

vedorka
17. apr 2016

@mimina00 pruh robi problem ked je velky. vacsina zien co ma diastazu, tak ma maly pruh aj priamo v pupku. ten sa nemusi nutne operovat a nerobi problemy, dlho som o nom ani netusila.
ta strieska sa robi tam, kde je rozostup svalov, cize medzi svalmi, lebo tam nie su

adush123
17. apr 2016

@mimina00 tak presne. Vravela mi ta pani ze mam dobre svaly este no je tam i diastaxa. Sama tomu rozumiem tiez tak laicky. Verim ze sa dostanem niekam na cvicenie aby sa mi to zlwpsilo. Mam i herniu nad pupkom. Taku hrcu nad nim este z 1tehu

curly6
18. apr 2016

dievcata, v sobotu v bratislave je prednaska o diastaze, vedie ju fyzioterapeutka Monika Srenkelova...najdete to aj na FB alebo vam poslem link...neviem ci tu mozem verejne posielat link...

vedorka
18. apr 2016

@curly6 hej, uz sa tu x krat spominala ako Rehab women z KE. 🙂 uz v ZA som na nej bola. je to naozaj iba prednaska, vseobecne veci plus zistuje kazdemu ci ma diastazu. skoda, ze nedava a neukazuje ziadne cviky, ani dychanie. podla mna link dat mozes

curly6
18. apr 2016

aha, to som prehliadla, resp necitala som celu diskusiu
ja som na nu dostala odporucenie od jednej lektorky a zvazujem ci tam ist
neviem ako prebiehala prednaska v ZA, tiez trvala 4 hodiny ako bude tato v BA?

vedorka
18. apr 2016

@curly6 hej, bolo to dlhe, cez tri hodky urcite. ak neviem ci mas diastazu, ci pruh, tak ona ti povie. vseobecne sa dozvies o vsetkom co sa tyka diastaz a panv.dna. cvicenie neprichadzalo do uvahy, kedze je z KE. takze mimo info z netu, dozvedela som sa nove informacie a potom uz len skusala a cvicila doma. odpovie ti kazdopadne na uplne vsetko

rebeka33
2. máj 2016

Baby skusim nepredáva niekto ten pás a dvd na cvičenie tuplerovej metody.?

lubaka
5. máj 2016

v tejto diskusii som sa dostala k linku o sm systeme pri diastaze: http://smsystem.sk/diagnozy/diastaza/co-je-dias...
kupila som si zlavovy kupon na 30 minutove cvicenie s fyzioterapeutom v šnope v BA, ale bohuzial nestiham vyuzit do konca platnosti 30.5. ak by mal niekto zaujem. stal 9,50eur.
http://www.zlavadna.sk/zlava_177569_zbavte-sa-b...

chiarra21
9. máj 2016

@priadka dobry den pozeram ze tato tema je uz 2 r stara ale chcem vas poprosit ci by ste mi nevedeli dat kontakt na toho fyzioterapeuta😊 diastazu este nemam diagnostikovanu ale mam ju na 100 % normalne sa bojim k dr co povedia😯

chiarra21
9. máj 2016

@priadka dobry den pozeram ze tato tema je uz 2 r stara ale chcem vas poprosit ci by ste mi nevedeli dat kontakt na toho fyzioterapeuta😊 diastazu este nemam diagnostikovanu ale mam ju na 100 % normalne sa bojim k dr co povedia😯
@priadka som z Martina☺

maximma
23. máj 2016

@chiarra21 Ahoj, ja som fyzioterapeutka a poporodnej diastaze sa venujem. Som zo Ziliny, ale maminy za mnou chodia aj z okolia. Kludne mi napis IP 🙂

sam2
24. máj 2016

Ahojte, kocky mam otazku. Viete mi poradit chirurga v ba, ktory sa zaobera, resp.mi bude vediet diagnostikovat diastazu? Ja som si ista na 99% ze ju mam. No potrebovala by som odborny nazor. Operacii by som chcela predist a dat sa do poriadku cvicenim. Zacala som chodit na fyzioterapiu a vysledky vidim. Ale potrebujem vediet, aka velka je ta diastaza a ci sa to da realne zvladnum cvicenim a ci nemozem robit aj klasicke cviky na brucho 😊 dakujem za kazde meno 😁

maximma
25. máj 2016

@sam2 diastaza sa da zvladnut aj samotnym cvicenim. Nieje problem diastazu stiahnut, ale udrzat ju stiahnutu. Su rozne cviky (je ich vela), ktore pomozu diastazu stiahnut. Ako fyzioterapeutka sa ale na cloveka nepozeram len z pohladu diastazy, ale komplexne. Svalstvo panvoveho dna, zle stereotypy bezne pouzivane pocas dna, zly stereotyp dychania.....a rozne ine súvislosti. Lekara odporucam výnimocne, skor sa snazim vsemozne ho obist

sam2
25. máj 2016

@maximma ja cvicim s fyzioterapeutkou MS system. Vysledky vidim a operacii by som sa chcela vyhnut. Len som chcela vediet na kolko je ta diastaza velka 🙂

vedorka
25. máj 2016

@sam2 ak cvicis s fyzioterapeutkou, ako pises, tak ona ti to vie na 100% povedat, ci ju mas a aku velku, aj typ. dokonca by ti ju mala aj sama merat ci sa ti zmensuje po cviceni. a to iste co sa tyka cvikov, ak sa do toho ta tvoja vyzna presne ti vie povedat, ze co mozes a namozes cvicit

sam2
25. máj 2016

Baby dakujem. Toto vsetko viem, aj s fyzio to uz mame prebrate. Ale ja chcem aj tak vediet este jeden nazor a to nazor chirurga 😊☺️

vedorka
25. máj 2016

@sam2 chirurg s diastazou neprichadza moc do styku, lebo ich standartne na chire nerobia, len popri pruhoch. preto on ti max povie ci ju mas, aj pruh to najde a nevie moc co s nou. mne dokonca kazal pri prvej navsteve ze mam cvicit tak, ze mam dvihat nohy 😀 je mi jasne, ze nemal sajnu akym cvicenim sa stahuje. 😀 a ono aj fyzioterapeutky sa lisia, ja som bola pri niekolkych a tie ktore sa nespecializuju na diastazy a panvove dna toho o nich moc nevedia, ani cvicenia...
z osobnej skusenosti ti mozem poradit, aby si na zaciatku cvicila dychove cvicenia a zakladne cviky na diastazu s fyzioterapeutkou priamo na diastazu, staci par hodin. nauci ta ju zistit, sama budes vediet presne kolko a ci sa stahuje. naucila sa ju ovladat a teoriu k tomu a ked ju stiahnes a vedome budes vediet ovladat, tak az potom cvicit SM system, TRX, ci podobne cvicenia. ja som to tiez riesila ako ty, aj vysledky som videla, diastazu som sice tiez stiahla, ALE tym ze som preskocila ten zaciatok priamo na diastazu, s nou momentalne neviem uz pohnut a velmi tazko ju stiahnem uplne...

tinika
25. máj 2016

@vedorka a tym SM systemom sa aj chudne? lebo ja potrebujem aj schudnut a mam obmedzene moznosti cvičenia

vedorka
25. máj 2016

@tinika myslim ze skor nie, iba posilnuje. ja som chcela schudnut, tak vzdy s pasom a hlavne nejake kardio, ale aj Jillian, s vynimkou brusnych cvikov.

tinika
25. máj 2016

@vedorka no dumala som aj nad jilian :D len chcenia by bolo ale času niet .( sa strasne spotim pri cvičeni tak cez den nechcem velmi nestiham potom sprchu vzdy a večer :( uz čaka robota deti nahant do postele musim si najst sposob snad malu vezmu do skolky a bude viac času kym este budem robit s domu

vedorka
25. máj 2016

@tinika je to 25 min, nemusis kazdy den, skus, mne velmi pomohla. cvicila som napr ked decka spali cez obed, alebo ked muz vecer daval kasu a kupal. 😀 nic rychlejsie a ucinnejsi ako Jillian som nenasla 😀
alebo skus na chvilu malemu cosi strcit na hranie, ja dam aj ipad, alebo zapni rozpravku 20 min neni vela casu. a osprchuj sa aj s nim, mne stale asistuje pri vani 😀

sam2
26. máj 2016

@vedorka cvicila si aj jilien? Ja som tiez rozmyslala ze zacnem znovu ale vynecham tie brusne cviky. Ale zacala som behat 😁😁😁 ja velmi na vahe schudnut nemozem. Mam 42kg pri vyske 155cm. Potrebujem len spevnit a toooo brucho...
A preto som chcela meno chirurga co s tym ma aku taku skusenost 😁

sam2
26. máj 2016

@vedorka a zabudla som: zacinali sme dychovymi cvikmi. Povedala mi ze plne nespravne dycham. Tato ma vsetky skolenia, chodi a vzdelava sa... No len ja som clovek ktory potrebuje aspon 2 nazory 😂😂😁

vedorka
26. máj 2016

@sam2 Bola som u Pevneho, je super, ale proste toto nevie.
Len fakt ti chirurgovia toho moc nevedia. ak chces druhy nazor, chod za fyzioterapeutkou druhou, ktora sa na diastazy specializuje. Ta ti toho povie viac. Ja som si brucho spravila viac cvikmi od fyzio, priamo iba na diastazu, nikdy som ho nemala tvrdsie, zomieram pri nich. 😀 aj ked diastazu stale mam.pri klasjckych cvikoch ako Jill cvicis izolovane svaly, to sa mi zdalo dost lahke.

sam2
26. máj 2016

@vedorka oki. Tak skusim este jednu fyzioterapeutku. Dakujem 🙂

vedorka
26. máj 2016

@sam2 len sa popytaj nejaku co naozaj s tym pracuje, ja som musela obehnut viacere, aj telefonicky som sa pytala, ci vyslovene robia s diastazami, lebo naozaj vela z nich moc s nimi nepracuje..

sam2
26. máj 2016

@vedorka dakujem, idem aj nato 😊☺️

maximma
27. máj 2016

Juj žienky, vcera mi prisla na rehabilitáciu mamina, ktorá bola predtým odoslaná lekárkou do fakultnej nemocnice v Žiline s diagnozou "diastáza". Pani na rehabilitacii jej najprv nadala, lebo mala (od chirurga) brusny pas (ktorý mimochodom odporucam), ze to nosit nesmie, lebo si ublizi. Potom jej povedala, ze diastazu ma aj ona a aj herniu (pruh) a ze s tým uz nic nenarobi, ale ze dobre, tak nieco jej da a dala jej na doma kazdy den cvicit cviky na priame brusne svaly a to riadny zaberak. Kedze je to moja mamicka, ktora uz ku mne chodi na cvicenie, tak mi to ukazala, skoro som padla na zadok. Takze pozor na vyber fyzioterapeuta. Niektorí naozaj netusia, o co ide. A uz chapem, preco aj dana fyzio ma diastazu. Co som trosku v soku, pretoze v prvom rade ja, ako fyzio, som sa musela zbavit mojej diastazy, aby som vobec mala sajnu o tom, co predam dalej mojim klientkam. Ach, som si musela ulavit. 😝

sam2
27. máj 2016

Baby este jedna otazka. Kedze v ba pytaj za fyzio strasne prachy za cvicenie, nie je mozne aby cast hradila zp? Resp.kedze chirurg mi teda velmi neporadi, chcela by som vas teda este poprosit, ci by ste mi vedeli dat meno fyzio tu v ba s ktorou mate skusenosti a ktora sa vyzna podla vas najlepsie. Dikes 😊☺️

kvietok173
27. máj 2016

@maximma ahoj. Prosím Ta aký pas odporúčas? Ja nosím ten co je na krížoch vystužený a vpredu na suchý zips. Po roku sa mi uz suchý zips trhá. Môže mi ho predpísať aj obvodná DR? V zdravotníckych som si kúpila Abdominalny iný vtedy nebol naťahovačiek cez boky a neznášam ho aj ked ho menej vidieť pod oblečením.