• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Diastáza priamych brušných svalov. Máte túto diagnózu?

18. októbra 2016 
@sam2 ja som z ineho mesta, nie BA, ale ZA, tu vacsina berie 20eur hodku, ale najdu sa sa aj vynimky za 10 eur a su velmi sikovne. :slight_smile:
27. máj o 09:45  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@kvietok173 Ahoj. Ja som si prezrela vela firiem, ale najspokojnejsia som s firmou medmedical. Na suchy zips moc neodporucam, casom sa zips vysucha a otvara sa pas. Ja odporucam natahovacie. Tento: http://www.medmedical.sk/BLOG/Diast%C3%A1za%20priamych%20bru%C5%A1n%C3%BDch%20svalov Odporucam mojim klientkam, aby s nim aj cvicili (dvojitý ucinok), aby ho nosili aj pocas dna, ale aby to zas neprehanali. V noci samozrejme nie. :slight_smile:
27. máj o 15:58  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@sam2 ale ano, moze byt. Ak si s nim spokojna, dobre sa ti nosi, da sa s nim aj cvicit a moc ta nestahuje (v zmysle, dobre sa ti dycha), tak je dobrý. :slight_smile:
27. máj o 22:03  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
Milé žienky zo Žiliny a okolia, pozývam Vás na prednášku o popôrodnej diastáze a ošetrení svalstva panvového dna, ktorá sa uskutoční 10.júna 2016 v patok o 15:00 v materskom centre Nezábudka. Teším sa na Vás :slight_smile:
2. jún o 22:42  • Odpovedz  • Páči sa mi to (2)
Ahoj dievcata tiez mam zrejme tento problem ako ste rodili?
15. aug o 08:13  •  čaká bábätko, termín má v novembri 2016 (46. tt)  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ja som rodila prirodzene. A diastazu som mala uz od tehotenstva.
15. aug o 09:50  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@bozkavatko Aj zienky, ktore porodili cisárskym rezom, mozu mat diastazu. Diastaza nieje problemom len zien po porode, ale aj mladych dievcat ktore este neboli tehotne, sportovci, muzi a zeny , ktorí cvicia nevhodne cviky (sklapacky napriklad), ludia, ktorí narazovo priberu vacsie mnozstvo kilogramov, alebo aj po operacii napriklad v oblasti brucha..... Len v spojitosti s diastazou sa spominaju v prvom rade zeny po porode.
15. aug o 13:20  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Dievčatá, som po druhej sekcii. Rez mám robený vertikálne od spodu až po pupok. Už po prvej sekcii mi zostalo veľké poôrodné bruško napriek tomu že som schudla a cvičila. Brucho mám ovisnuté a škaredé. Chcem si skúsiť kúpiť sťahovací pás. Môže mi ho predpísať lekár? Používať ho síce ešte nebudem môcť lebo jazva sa pri takomto spôsobe sekcie hojí dlhšie. Máte pre mňa nejaké rady a odporúčania ako dať bruško opäť do poriadku?
15. aug o 13:39  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@salome51 existuje pas kt vies mat zadarmo pri tom ked donesies papier od lekara ze mas diastazu brucha. No neviem ci vsade ti daju ten pas v OrtoPro
15. aug o 15:03  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@salome51 ak uz mas ovisnute brusko predpokladam, ze mas previs koze, cize je navyse. ta ti sama nicim nezmizne, da sa odstranit chirurgicky.
brusko sa da vycvicit, diastaza tiez, ale s kozou navyse ti pas ani cvicenie, ci diety nepomozu..
ale z estetickeho hladiska je pas vyborny, no ked ho das dole, si tam, kde si aj bola.
15. aug o 15:18  • Odpovedz  • Páči sa mi to (3)
Ja sa pytam lebo som tehotna tak ci to ma vplyv na porod :slight_smile:
16. aug o 07:17  •  čaká bábätko, termín má v novembri 2016 (46. tt)  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@bozkavatko Pocas tehotenstva ma kazda zena rozostupene priame brusne svalstvo, je to v poriadku. Po porode je dobre zacat s cvicením na svalstvo panvoveho dna hned, ako je to mozne, aj v porodnici uz. Ja cakam tak do 8 tyzdnov po porode, ci sa priame brusne svaly opat nezavru, ak nie, zaciname s rehabilitaciou. Na samotny porod to az taky dopad nema, skor naopak, porod na rozidene svalstvo. Ak je tazky a dlho trvajuci (v zmysle silne tlaky, neprirodzena poloha a pod.), moze rozostup este podporit.
18. aug o 15:27  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@maximma ja uz rehabilitujem ale je dost neskoro mala som ju zrejme uz pred 7r po prvom porode a to som este po druhom azbila cvičenim ktore to este zrejme zhorsilo :( lebo som o takej diagnoze ani netusila len furt ze vyzeram jak tehotna .( mali by o tom učit aj na predporodnej priprave a hned radit ako cvičit :(
18. aug o 19:40  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@maximma ahoj, potrebujem poradit, neviem čo robit. mam diastazu a pupočny pruh
som po dvoch cisarskych rezoch. mam 33 r . žijem v ČR , bola som na chirurgii a doktor mi povedal že potrebujem zoperovat aj to svalstvo že inak nema zmysel ten pruh operovat pretože sa bude vracat. povedala som mu že zvažujeme ešte dalšie tehotenstvo či to nevadi, a on že no ta sietka nieje tak pružna a že ked budem planovat až tak za dva roky tak že by to zoperoval že do vtedy sa to zahoji. ale niekde som čitala že nieje dobre operovat svalstvo v pripade dalšieho tehotenstva. a čo sa týka toho tehotenstva a pruhu, tak v tehotenstve je vdaka hormonom tkanivo rozvolnene a že sa to podda a nemalo by sa nič stat, velmi som ani nemala časovi priestor na dalšie otazky bolo tam vela ludi, ked nezoperuje ani ten pruh tak ani to črevo by sa nemalo štipnut jak mam tu diastazu, tak neviem či ist vobec na operaciu celkovo. alebo zoperovat aspon ten pruh, neviem na koho sa obratit som zmetena z toho čo povedal, a je vobec vhodne dalšie tehotenstvo ked mam diastazu a pruh? dakujem za odpoved
18. okt o 23:27  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok