Diastáza priamych brušných svalov. Máte túto diagnózu?

jabadaba
24. apr 2009

Ahojte,

je tu niekto s takouto diagnozou? Ak ano, ako cvicite na posilnenie takto rozlezenych svalov? Nemam ani najmensiu chut na abdominoplastiku a chcem sa dat do poriadku prirodzene. Brchucho mi ani tak velmi nevisi, len ho mam dost ochabnute a svaly rozidene. Nie strasne, ale diagnoza tam je. ☹ Som nestastna.

vedorka
27. máj 2016

@sam2 ja som z ineho mesta, nie BA, ale ZA, tu vacsina berie 20eur hodku, ale najdu sa sa aj vynimky za 10 eur a su velmi sikovne. 🙂

maximma
27. máj 2016

@kvietok173 Ahoj. Ja som si prezrela vela firiem, ale najspokojnejsia som s firmou medmedical. Na suchy zips moc neodporucam, casom sa zips vysucha a otvara sa pas. Ja odporucam natahovacie. Tento: http://www.medmedical.sk/BLOG/Diastáza priamych... Odporucam mojim klientkam, aby s nim aj cvicili (dvojitý ucinok), aby ho nosili aj pocas dna, ale aby to zas neprehanali. V noci samozrejme nie. 🙂

sam2
27. máj 2016

@maximma ahoj, pouzivam tento. Moze byt? Dakujem
http://www.relaxsansk.sk/Zostihlujuci-pas-na-br...

maximma
27. máj 2016

@sam2 ale ano, moze byt. Ak si s nim spokojna, dobre sa ti nosi, da sa s nim aj cvicit a moc ta nestahuje (v zmysle, dobre sa ti dycha), tak je dobrý. 🙂

maximma
2. jún 2016

Milé žienky zo Žiliny a okolia, pozývam Vás na prednášku o popôrodnej diastáze a ošetrení svalstva panvového dna, ktorá sa uskutoční 10.júna 2016 v patok o 15:00 v materskom centre Nezábudka. Teším sa na Vás 🙂

bozkavatko
15. aug 2016

Ahoj dievcata tiez mam zrejme tento problem ako ste rodili?

adush123
15. aug 2016

Ja som rodila prirodzene. A diastazu som mala uz od tehotenstva.

maximma
15. aug 2016

@bozkavatko Aj zienky, ktore porodili cisárskym rezom, mozu mat diastazu. Diastaza nieje problemom len zien po porode, ale aj mladych dievcat ktore este neboli tehotne, sportovci, muzi a zeny , ktorí cvicia nevhodne cviky (sklapacky napriklad), ludia, ktorí narazovo priberu vacsie mnozstvo kilogramov, alebo aj po operacii napriklad v oblasti brucha..... Len v spojitosti s diastazou sa spominaju v prvom rade zeny po porode.

salome51
15. aug 2016

Dievčatá, som po druhej sekcii. Rez mám robený vertikálne od spodu až po pupok. Už po prvej sekcii mi zostalo veľké poôrodné bruško napriek tomu že som schudla a cvičila. Brucho mám ovisnuté a škaredé. Chcem si skúsiť kúpiť sťahovací pás. Môže mi ho predpísať lekár? Používať ho síce ešte nebudem môcť lebo jazva sa pri takomto spôsobe sekcie hojí dlhšie. Máte pre mňa nejaké rady a odporúčania ako dať bruško opäť do poriadku?

adush123
15. aug 2016

@salome51 existuje pas kt vies mat zadarmo pri tom ked donesies papier od lekara ze mas diastazu brucha. No neviem ci vsade ti daju ten pas v OrtoPro

vedorka
15. aug 2016

@salome51 ak uz mas ovisnute brusko predpokladam, ze mas previs koze, cize je navyse. ta ti sama nicim nezmizne, da sa odstranit chirurgicky.
brusko sa da vycvicit, diastaza tiez, ale s kozou navyse ti pas ani cvicenie, ci diety nepomozu..
ale z estetickeho hladiska je pas vyborny, no ked ho das dole, si tam, kde si aj bola.

bozkavatko
16. aug 2016

Ja sa pytam lebo som tehotna tak ci to ma vplyv na porod 🙂

maximma
18. aug 2016

@bozkavatko Pocas tehotenstva ma kazda zena rozostupene priame brusne svalstvo, je to v poriadku. Po porode je dobre zacat s cvicením na svalstvo panvoveho dna hned, ako je to mozne, aj v porodnici uz. Ja cakam tak do 8 tyzdnov po porode, ci sa priame brusne svaly opat nezavru, ak nie, zaciname s rehabilitaciou. Na samotny porod to az taky dopad nema, skor naopak, porod na rozidene svalstvo. Ak je tazky a dlho trvajuci (v zmysle silne tlaky, neprirodzena poloha a pod.), moze rozostup este podporit.

tinika
18. aug 2016

@maximma ja uz rehabilitujem ale je dost neskoro mala som ju zrejme uz pred 7r po prvom porode a to som este po druhom azbila cvičenim ktore to este zrejme zhorsilo :( lebo som o takej diagnoze ani netusila len furt ze vyzeram jak tehotna .( mali by o tom učit aj na predporodnej priprave a hned radit ako cvičit :(

katy633
18. okt 2016

@maximma ahoj, potrebujem poradit, neviem čo robit. mam diastazu a pupočny pruh
som po dvoch cisarskych rezoch. mam 33 r . žijem v ČR , bola som na chirurgii a doktor mi povedal že potrebujem zoperovat aj to svalstvo že inak nema zmysel ten pruh operovat pretože sa bude vracat. povedala som mu že zvažujeme ešte dalšie tehotenstvo či to nevadi, a on že no ta sietka nieje tak pružna a že ked budem planovat až tak za dva roky tak že by to zoperoval že do vtedy sa to zahoji. ale niekde som čitala že nieje dobre operovat svalstvo v pripade dalšieho tehotenstva. a čo sa týka toho tehotenstva a pruhu, tak v tehotenstve je vdaka hormonom tkanivo rozvolnene a že sa to podda a nemalo by sa nič stat, velmi som ani nemala časovi priestor na dalšie otazky bolo tam vela ludi, ked nezoperuje ani ten pruh tak ani to črevo by sa nemalo štipnut jak mam tu diastazu, tak neviem či ist vobec na operaciu celkovo. alebo zoperovat aspon ten pruh, neviem na koho sa obratit som zmetena z toho čo povedal, a je vobec vhodne dalšie tehotenstvo ked mam diastazu a pruh? dakujem za odpoved

misiatko87
15. dec 2016

kocky nemate zaujem o cely set od JULIE TUPLER predam lacno

katyt
15. dec 2016

@katy633 Ahoj, ak žiješ v ČR, tak jedna baba sa zaoberá práve týmito diastázami po pôrode a teda cvikmi na to, je to češka z Prahy, volá sa Iva Fiškandlová, nájdeš ju na FB ako Iva Fiš. Ja som u nej bola na cvičení v Břeclavi, naučí cviky priamo vhodné na diastázu a pri pravidelnom cvičení sa tá diastáza fakt stiahne, mám to už vyskúšané, len ja som lenivá a niekedy ma chytí to cvičenie, že cvičím aj pravidelne každý deň a potom dlho dlho nič, takže zase svalstvo povolí. Tiež mám ale pruh na pupku, nedala som si to zatiaľ operovať ,ale keď som bola na tom cvičení u Ivy, tak mi sama povedala, že diastáza sa mi úplne nestiahne pokiaľ si ten pruh nedám urobiť. Ja mám pruh po druhom tehotenstve a mám tri deti, takže som bola druhý krát tehotná už aj s pruhom a diastázou a nestalo sa nič, ani mi doktor na to nič nepovedal.

katy633
15. dec 2016

@katyt dakujem velmi pekne za informacie, to som asi potrebovala počut ;) . ja som sa rozhodla že na ten pruh pojdem, som obiednana vo februari, no svalstvo si operovat nedam, tak snad bude všetko ok. prajem ti krasne vianočne sviatky a pokoj, lasku a zdravie v rodine ;)

katyt
16. dec 2016

@katy633 nie je za čo. 🙂 Ja by som si ten pruh tiež mala dať spraviť, len sa mi nechce do toho ísť, ale v budúcnosti ak by sa to náhodou zhoršilo, tak to budem musieť riešiť. Mňa to ale zatiaľ nebolí, nemám s tým žiadne problémy, tak to nechávam tak.
Ďakujem za prianie a tiež Ti prajem krásne sviatky a všetko dobré do Nového roku!

bozkavatko
24. jan 2017

Kocenky prosim rady tipy akp na diastazu s pruhom... Som tri mesiace po porode a nikto to v tehu neriesil aj ked som a tym bola u dr asi v 5 mesiaci....operacia ano alebo nie? Mali ste po operacii este deti?? Budem vdacna za radu fotky a podobne 🙂 dakujem

modry_mesiac
5. feb 2017

@akwee Ahoj akwee, je to uz dobra doba, co si prispela do tejto diskusie, ale podla toho, co som sa tu docitala, si bola jedna z mala, ktore hovorili, ze im cvicenie pomohlo diastazu zatvorit. Chcem sa ta opytat, ako to mas teraz s odstupom casu? Naozaj sa ti to dlhodobo podarilo udrzat? Musis stale intenzivne cvicit, aby si to udrzala? Alebo sa diastaza vratila? Je potrebne aj po rokoch vyhybat sa zatazovaniu priamych brusnych svalov? Dakujem ti velmi pekne, ak si najdes cas na odpoved.

katy633
5. feb 2017

@bozkavatko
@modry_mesiac , ahoj ženy, no neviem ani kde začat, začinam riešit plastiku a hladat doktorov kvoli diastaze, pretože som bola na prednaške u vybornej a skusenej fyziterapeutky ktora sa diastaze venuje, za mna doporočujem Moniku šrenkelovu, je ale z košic, ma webovu stranku http://www.rehabwomen.sk/ . a robi prednašky rozne po slovensku a aj kurzy cvičenia, vela ženam pomohla,ma vela skusenosti a vakt sa vyzná.
bola som z nej nadšena, ja som chcela ist len na operaciu pruhu a ona ma upozornila na moju diastazu, že to je možno aj na plastiku, sice niesom rada že mi to povedala ale dala mi vela informacii otom že je to problem nie len estecicky ale aj funkčny, takže doporučila mi moj stav konzultovat z doktormi, tiež som planovala tehotenstvo ešte, no teraz viem že najprv musim vyriešit diastazu. ja som jedna z mala ktora plastiku potrebuje a vela operaciam sa da zabranit spravnym cvičeni, treba si najst spravneho odbornika a necvičit len tak všeliake cviky ktore nam možu ešte len ubližit a diastazu zhoršit

katy633
5. feb 2017

@katyt horna sprava ;)

modry_mesiac
6. feb 2017

Ahojte,
vyzera, ze aj ja mam diastazu, ale podla samovysetrenia taku miernu -nad pupkom na jeden prst a v pupku na skoro dva. Som 10 mesiacov po porode. mam doma Tuplerovu metodu aj s pasom, ale to je bez sance, aby som ju teraz zvladla tak dlhodobo odcvicit a hlavne dodrzovat to sadanie, lahanie a dvihanie pri malom dietati, ktore este nechodi. Hladala som vsak aj na zahranicnych strankach a natrafila som na zenu, ktora svoju diastazu za rok napravila vdaka hula-hoop kruhu, ktorym posilnovala hlboke svaly. Tak to idem skusit, objednala som si kruh 🙂 Verim, ze ma to bude aj viac bavit, ako vtahovanie brucha 700x denne a teda je sanca, ze aj dlhodobo vytvam ;)

modry_mesiac
6. feb 2017

Inak, cvicim aj Astanga jogu, kde sa aktivne "zamyka" transverse muscle a svaly panvoveho dna, teda tie klucove partie, a snazim sa cez den aktivne pri pohybe zatahovat pupok k chrbtici pri sedeni za pocitacom, chodzi, noseni malej a pod. Tak vam budem hlasit, ci to casom pomohlo.

maximma
16. feb 2017

Hm, neviem, ci vtahovanie brucha je to najlepsie, co v ramci diastazy mozme pre seba urobit. V prvom rade je dolezite zienky, aby vas niekto videl, spravne zdiagnostikoval, odbural postupne vase zle naucene stereotypy v beznom zivote, naucil vas opatovne spravne dýchat, posilnil oslabene svaly a uvolnil svaly pretazene, naucil vas aktivovat svaly panvoveho dna, svaly, ktore napomáhaju stahovaniu diastazy, navrhol rehabilitacný plan, vhodný pas..... Dolezita je pravidelnost v cviceni kazdy denm a kontroly. Drzim palce.

monikakralik
16. feb 2017

@misiatko87 este v ponuke ? cena ? dakujem🙂

misiatko87
16. feb 2017

@monikakralik predane

monikakralik
17. feb 2017

Ahojte, tak ja neviem po 2 tehotenstvach / na druhy krat dvojicky / mi zostalo brusko. Ked sa trochu najem tak vypadam ako tehotna v 4-5 mesiaci. Inac som stihlej postavy. Presla som si celu diskusiu , cviky na nete poprezerane. Z Vasich skusenosti co asi najviac pomohlo, aka metoda. Operacne to riesit nechcem.

katy633
17. feb 2017

@monikakralik doporučujem Moniku Šrenkelovu, ak sa nemylim tak bude mat v žiline prednašku 21.4, stoji to za to ;) , je aj na facebooku Rehab Women, a tam ma vždy zverejnene kde bude robit kurzy a prednašky