Divné búšenie srdca

18. júl 2023

Ahojte stáva sa mi že mávam také divné búšenie srdca. Trvá to len pár sekúnd a akoby mám pocit že ten tlkot cítim a že sa nemôžem nadýchnuť ale pri Tom úplne normálne dýcham. Zvyčajne to prejde keď si odkaslem alebo sa pobucham u hrudi. Kardiológa mám asi za mesiac naposledy som bola 3r dozadu a všetko v poriadku. Mám sa báť?

142230919213
18. júl 2023

Daj vedieť, ako si dopadla. Mám to isté ale k lekárovi priam nemožné sa dostať

vanilkovazmrzka
18. júl 2023

A mavas to casto alebo sa ti to deje teraz, ako je tak velmi teplo? Uplne v poriadku to asi nie je, ale pokym sa to deje pri nejakej zatazi, vo velkom teple, a pripadne malo pijes… este by som asi samu seba upokojovala, ze to je mozno len tymi horsimi podmienkami.

mamina7070
18. júl 2023

nemusis sa obavat toto je psychogenne

autor
18. júl 2023

@vanilkovazmrzka niekedy to nemám ani dva týždne potom to mám každý deň dajme tomu 3 dní po seba potom zas nie..vždy to trvá len pár sekúnd a pomôže pobuchanie alebo pohár vody..deje sa to už vyše roka ale nidky som sa nad tým nezamýšľala nakoľko na kardio chodím odmala a okrem tachykardii vždy všetko ok.. je pravda že som vždy vo veľkom strese skrz prácu a nejaké osobné záležitosti a pitný režim taktiež dosť zanedbávam

autor
18. júl 2023

@142230919213 dobre dám vedieť.. keď som to vravela všeobecnej MUDr povedala že by to malo byť v poriadku ale kvôli tým tachykardiam od detstva má vypísala na kardio

autor
18. júl 2023

@mamina7070 ďakujem

stanulienkat
18. júl 2023

Má to veľmi veľa ľudí, môže to byť zo zvýšeného stresu. Sú to takzvané extrasystoly -párkrát sa ti navyše stiahne srdiečko, to býva bežné aj u zdravých ľudí alebo môžu byť podobné pocity pri blokáde hrudnej chrbtice. Skús si tu nájsť témy o tom. Je ich tu aspoň milión.

vanilkovazmrzka
18. júl 2023

Tak s vekom sa to samozrejme meni, a ked mas od detstva nejake problemy, tak proste treba pravidelne chodit na tie kontroly, aby sa vcas odchytil nejaky novy problem.

Ale verim, ze to nebude nic vaznejsie. Skus si davat pozor na to pitie, lahku stravu, snazit sa nejako minimalizovat stres, zaradit nejake pravidelne lahke cvicenie. To su samozrejme take standardne veci, ktore ziadne zazraky asi nespravia, pokial mas nejaky hlbsi zdravotny problem, ale ked je to len nejaka “banalna” vec, tak tvojmu telu mozu len prospiet 🙂

stellarstar
18. júl 2023

Štítnu máš ok?

autor
18. júl 2023

@vanilkovazmrzka pevne verím že banálna no..uvidím čo povedia ale v 2020 bolo všetko ok..a ďakujem za radu

autor
18. júl 2023

@stellarstar áno bola som na USG a všetko ok..aj odbery krvi

martinka13
18. júl 2023

Extrasystoly. Človek ich môže mať niekoľko desiatok denne. Mám to isté.