Prečo mávam búšenie srdca?

Zodpovedané
26. mar 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mávam búšenie srdca. Začne to hocikedy cez deň samé od seba. Cítim ako keby sa mi zvýšil tlak a vtedy mi to začne. Trvá to len pár sekúnd a potom prejde. Bola som u svojej obvodnej doktorky ale na vyšetrenie ma nikam neposlala. Keď mi búši, tak cítim, že mi buchne párkrát medzi rytmus. Niekedy sa mi stane, že sa mi ako keby zahmlievalo pred očami.

Doktorka mi akurát povedala, že to môže byť tým, že som po dlhej dobe po materskej nastúpila do roboty a moje srdce je z toho v "šoku". Som fajčiarka a vyfajčím maximálne 5 cigariet denne.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

s uvedenými ťažkosťami by bolo vhodné skontrolovať krvné testy, ktorých súčasťou bude aj vyšetrenie minerálov, najmä draslíka.

Ďalej je vhodné doplniť EKG a vyšetrenie pomocou EKG Holtra. Ide o vyšetrenie, pri ktorom sa sníma EKG 24 hodín a následne sa toto vyhodnotí a zistí sa, či sa jedná o nejakú arytmiu alebo nie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková