Dlhodobá zvýšená teplota

leonakr
19. jan 2024

Ahojte, prosím o rady a skúseností.Niekoľko týždňov ma trápi zvýšená teplota 37-37,4.Krvné testy u obvodného negatívne,Aslo ok,reumatické hodnoty ok,pýtala som si test na boreliózu,aj tie sú negatívne.Obvodný tvrdí ,že ma nemá kam poslať keďže testy sú okej.Prosím na aké vyšetrenia sa dožadovať?Jeho názor,že len vyčerpanie,no s tým ja nesúhlasím.Iné ťažkosti okrem teploty nepociťujem,žiadne zväčšené uzliny,bolesti hrdla,uši,zubov a pod.Ak teplota vystúpi okolo 37,2 tak jedine bolesti nôh,tie skôr idú odmrznut,ale to pripisujem teplote .Prosím poraďte.

niekto2hy
19. jan 2024

@leonakr https://www.medirex.sk/blog/preventivna-prehlia...
Aké ďalšie oblasti, ktoré bežné preventívne prehliadky nezahŕňajú, by ste našim čitateľom odporučili pravidelne kontrolovať?

Pre udržanie dobrého zdravia je dôležité poznať stav svojho pankreasu, metabolizmus železa (parametre Fe a feritín), prítomnosť zápalu v tele (CRP), stav štítnej žľazy (parametre TSH a fT4), hladiny vitamínu D a minerálov sodíka a draslíka (vyšetrenie základného ionogramu).

egonsk
19. jan 2024

@leonakr ano, endokrinolog robi ine testy ako obvodak.
Spominala si aslo, ja mam napriklad cely zivot aslo nasobne vyssie ako je norma a teplotu mam ok, aj krvny obraz a vsetky bezne testy mam vzorovo peknych hodnot, vratane stitnej, ale napriek tomu som reumatik.

veronika2021
21. jan 2024

@leonakr byvas unavena?Spavas dobre?Stipu ta oci mozno?Citis taku bolest a unavu ako keby zvnutra kosti?Kolobehom krvnych testov a privatnych doktorov ako aj vysetrenia v nemocnici,som si presla tri roky dozadu-vsetko negativne….potom som nasla dovod sama

tehulka2011
21. jan 2024

@veronika2021 mala si presne takto dlhodobo zvysenu teplotu? Mohla by si na pisat, co bolo u teba pricinou?

veronika2021
21. jan 2024

@tehulka2011 da sa tu napisat sukromna sprava?

leonakr
autor
15. feb 2024

@veronika2021 ahoj,som ani vtedy neodpovedala🙈.Spím dobre, oči má neštipu ani takú bolesť nepociťujem ako opisujes.Ak môžeš tak IP...

zanettsur
19. mar 2024

Mate to aj vy tak, ze predtym dlhodobo nic a zrazu pride jesen/zima a z chorob sa neviete absolutne vystrabit? 🙈 Ja si to teraz tak na sebe vsimam, ze som castejsie chora ako som predtym mala vo zvyku.

veronika2021
20. mar 2024

@zanettsur na sebe nie ale mnohych ludoch to vidim aj v priebehu celeho roka nie len v zimnom obdobi

monismie
28. mar 2024

@zanettsur ano, aj mne sa toto deje, ale teda len pocas chladnejsich mesiacov nastastie. poznam ludi, ktori byvaju neustale chori aj v lete, ale to uz bude zrejme problem imunity, inak si to vysvetlit neviem 😖

drahomirrra
28. mar 2024

Toto moze byt pokojne hormonalneho charakteru. Dolezite je, ci ti lekar vzal kompletne serologie, mozes mat milion infektov, nielen boreliozu.
Nechcem ta urazit, ale spytam sa priamo, testy na pohlavne prenosne choroby ti robili? Najma na HIV?

tilda23
2. apr 2024

@drahomirrra Nemyslim si, ze to vyslovene musi mat suvis 😀 Tiez som zdrava v tomto smere, nemam boreliozu ani ziadnu pohlavnu chorobu, ale byvam vseobecne akosi castejsie chora. Proste pocitujem, ze mam akoby zhorsenu imunitu, a to beriem pravidelne vitaminy.

drahomirrra
2. apr 2024

@tilda23 Ja nikde netvrdím, že to musí mať súvis. Nemusí, môže. Je potrebné vylúčiť všetky dg, ktoré sprevádza neustále zvýšená teplota.

janka_alusicova
4. apr 2024

@veronika2021 ahoj, prosím ťa, môžeš mi napísať , na čo si prišla sama? Ja už mám 4 mesiace zvýšenú teplotu..napr. 2-4 dni sa cítim úplne chorá, teplota tak 37-37,3..boli ma celé telo, štipu oči..ako keby na mňa niečo liezlo..zrazu sa ráno zobudím a nič, cítim sa fit..a o 2-3 dni zase..a stále dokola..mám zdravý pohyb, veľa prechádzok v prírode, žiaden stres, doma všetko funguje, prácu mám pohodovú, s manželom si veľmi rozumieme, deti sú zdravé a poslušné, už 5 rokov pijem každé ráno kvalitné tekuté céčko, dopĺňam aj magnézium a déčko.

bosorka2828
24. apr 2024

@leonakr Prislo sa prosim ta na to, co ti zvysenu teplotu sposobuje? Som na tom rovnako, 4 tyzdne teplota kolise 37-38. Obvodna mi urobila zakladne krvne testy, povedala, ze vsetko v norme vratane CRP. Plucne vysetrenie, RTG pluc aj EKG tiez v norme. Dakujem

nikaeli
24. apr 2024

@bosorka2828 možno to bude niečo iné, ale môj drobec mal každý večer mierne zvýšenú teplotu cca 2-3 týždne. Potom mal zápal spojiviek, potom nádchu, potom nič, no teplotu do cca 37,5° vždy. Nakoniec mal potvrdenú infekčnú mononukleózu.

janka_alusicova
24. apr 2024

@bosorka2828 mne sa prišlo, mala som zlatého stafylokoka

bosorka2828
25. apr 2024

@janka_alusicova mozem prosim ta vediet z coho to vytestovali? Krv? Stery?

janka_alusicova
26. apr 2024

@bosorka2828 odbery a moč boli v poriadku, ukázal to výter z hrdla

helenky11
5. máj 2024

@leonakr ahoj ja mam takto zvýšené teploty uz roky a tiež krvné výsledky vzdy ok. Niekedy sa citim uplne super a len tak si zmeriam teplotu a mam 37,4 a potom niekedy sa citim fakt zle a teplotu nemám. Ani podľa príznakov to neviem vzdy spoznať, ale takúto teplotu mam cca 9 rokov