15 mesačné dieťa máva dlhodobo zvýšenú teplotu. Je to v poriadku?

Zodpovedané
3. nov 2019

Dobrý deň,

moje 15 mesačné dieťa má dlhodobo zvýšenú teplotu do 37,4°C, najčastejšie okolo 37,2°C. Teplota sa mu zvýši okolo 15. hodiny poobede a zvyčajne klesne večer. A to buď pred zaspatím, alebo až keď zaspí okolo 19-20 hodiny.

Pediatrička vyšetrila KO, výsledky boli v poriadku a ďalej neriešila. Okrem teploty nepozorujem iné závažné problémy. Dcéru trápi potenie počas spánky. Prekonala dvakrát virózu s horúčkami a ako 5 týždňová mala zápal močových ciest. Často má soplíky.

O aký problém môže ísť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nejde o žiadny problém ale o bežný vzostup teploty v rámci dňa.

Neviem síce akú máva dcérka bežnú teplotu, ale u každého človeka je teplota najnižšia ráno a podvečer najvyššia - rozdiel aj 0,5 st.C je úplne bežný.

Neviem prečo dcérke teplotu meriate každý deň, ak dieťa nemá problémy, je to zbytočne stresujúce pre Vás, aj pre ňu a radím vám prestať.

V spánku sa potia takmer všetky deti. Odbery má v poriadku, nie je sa čoho obávať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas