Doktorka ma nechce vyšetriť, lebo je núdzový stav

sasenka6
24. okt 2020

Ahojte prosím poradíte čo robiť keď som chorá už 3 týždne a moja obvodná ma už 2x odmietla vyšetriť z dôvodu že je núdzový stav a nemám tam chodiť ?
Ďakujem

karhu
24. okt 2020

skus volat do svojej zdravotnej poistovne a poradit sa...mali by ti priradit lekara ktory ta musi vysetrit...(len neviem ci to funguje aj v stave nudze..?)

janinah
24. okt 2020

a čo presne ti je?aké zdr.problémy?

mogaa
24. okt 2020

@sasenka6 tak záleží čo ti je.....momentálne asi všetci lekári riešia kašel, prechladnutie, teploty - telefonicky.....pošlú ti e-recept do lekárne a nemusíš chodiť...ak usúsi že to môže byť korona jediné čo môže urobiť že ti povie aby si sa objednala na testy....

nika82
24. okt 2020

@mogaa nasa dr aj vedla dr co je funguju normalne

simca06022011
24. okt 2020

u nas to funguje normalne, zavoalm a objednam sa dopredu.. ak som mala priznaky totozne s covidom, poslala ma na test a potom som prisla. Aj v odbornych ambulanciach som bola minuly tyzden a nik okrem vypisaneho tlaciva, nic neriesil...

sasenka6
autor
24. okt 2020

@karhu
@janinah
@mogaa
@nika82
@simca06022011 áno volala som niekoľko krát, nezvihala tak som písala mail a zavolala mi že nech má ani nenapadne chodiť mám si dať Ibalgin a sirup na kašeľ. Dovidenia
Trápi má bolesť priedušiek kašeľ únava a štípu ma oci. Nemám žiadnu teplotu takze má na test neposlala a odmietla mi predpísať lieky bez vyšetrenia ale zároveň že má nevyšetrí. Takze sa mi všetko zhoršuje každým dnom. Ako samoplatca si to teraz nemôžeme dovolit žiaľ

janinah
24. okt 2020

@sasenka6 tak toto je na riadnu sťažnosť....mala by si mať aj covid test...napísala by som jej ešte jeden mail,trochu výhražný,že si žiadaš žiadanku na covid test,ak bud enegat. tak si žiadaš termín na ošetrenie u nej v amb..v opačnom prípade píšeš sťažnosť....

janinah
24. okt 2020

a povedz,že máš teplotu aj

petamada
24. okt 2020

@sasenka6 Mne detska minule po telefone povedala,ze chorych neberu len konzultacie telefonicky, a ze ak sa mi stav nezda mam ist na pohotovost, ze nik iny nevysetri..tak skuste.

janinah
24. okt 2020

@petamada normálni dr.normálne ošetrujú,len takí prehnane opatrní zabudli,že prisahali chorých ošetrovať a nie sa vykecávať a hádať dg cez telefon...opatrnosť treba na oboch stranách,ale zas odtiaľ-potiaľ

sasenka6
autor
24. okt 2020

Povedala že to bude nejaký vírus a že za dva dni prejde. Lenže ja som jej volala už po 2 týždňoch keď domáca liečba neuspela s tým že ju prosím, nakoľko mám doma malé dieťa s ktorým som celé dni sama. Že potrebujem lieky nech som čím skôr fit. A teda sa ohradila na núdzový stav že neosetruje. Tak neviem načo tam teda je, keby mi aspoň lieky predpise nič nepoviem ☹️Resp už som mohla mat aj test hotový ty ten další týždeň čo čakám a tlacim ibalginy

petamada
24. okt 2020

@janinah presne, tiez som si povedala svoje do telefonu, a myslim,ze niektorym dr.tento stav vyhovuje,aby sa mali na co vyhovarat a nebrat pacientov.

janinah
24. okt 2020

@sasenka6 skús či ťa nezoberie iný dr,od tej ber kartu /po korone,až budeš zdravá/ a napíš sťažnosť na jej neprofes. správanie,dobre by bolo,ak by st ekomunikovali písomne,aby si mala dôkaz

sasenka6
autor
24. okt 2020

@janinah to už mám v pláne že nezostanem u nej, doteraz keď som bola roky zdravá bolo všetko Oki, akonáhle mám problém tak sa otoci chrbtom to je vrchol. Žiaľ písomne nekomunikuje, na email mi vždy zavolala ☹️ Ale určite ju nahlásim keď odídem od nej

nykkushka
24. okt 2020

@sasenka6 a to vás za tie 2-3 týždne s problémami nenapadlo ist na pohotovosť? Lepšie je vyvolávať /vypisovať dr a nervovať sa, hlavne keď máte malé dieťa doma? 🤦‍♀️

nika82
24. okt 2020

@nykkushka a na pohotovosti by jej povedali ze preco nebola u svojej dr

robin30
24. okt 2020

Ja mam pocit,ze len na sk lekarom drbe.Ja idem ku svojej normalne ked mi treba bez ohlasenia,do nemocnice kazde dva tyzdne v pohode na vysetrenia,ale hlavne ze dostavaju prachy za teba kazdy mesiac zmrdi slovenskí..

nykkushka
24. okt 2020

@nika82 lebo je problém povedaf, ze ťažkosti mam od poobedia keď môj dr už neordinuje?

sasenka6
autor
24. okt 2020

@nykkushka nie predstavte si že nenapadlo mi bežať hneď na pohotosvot keď ma zaskriabalo v krku a nemám ani teplotu 😀 snažím sa vždy liečiť doma, celé dva týždne mi bolo dobre až na únavu. Po 2 týždňoch keď začali bolieť aj priedušky aj kašeľ som sa cely tretí týždeň dožadovala vyšetrenia a nie neutekala som s malým dieťaťom sedieť 3-4 hodky na pohotovosť ☺️

sasenka6
autor
24. okt 2020

@nykkushka a inak by mi akurát tak povedali že keď mám ťažkosti od poobedia že mám počkať do rana a ísť k obvodnej. Veď pohotovosť je na vážne stavy a nie pre ľudí čo neprídu ráno k obvodnej 🤦🏼‍♀️

adula12
24. okt 2020

a potom, ze ludia umieraju... smutne... ked lekar, ktory prisahu sklanal odmieta vysetrit ludi kvoli strachu!!! boze, kde to zijeme. takto sa clovek trapi 3 tyzdne bez diagnozy, vznikne z toho zapal pluc a uz ked bude najhorsie, skonci v nemocnici a v tom najhorsom pripade aj zomrie. skvele zdravotnictvo!

rachel36a
24. okt 2020

@sasenka6 ani ja nemam teplotu a ideme na test...mam kasel, bolest na hrudi, palia ma oci, nemam cuch...na test sa mozes objednat aj sama na zaklade priznakov cez korona.gov.sk
Do poznamky uved ako dlho si chora a za ta lekar odmieta vysetrit...tiez sa mozes objednat cez miestny RUVZ odbor epidemiologia

loginexistuje
24. okt 2020

@sasenka6 normalne sa objednaj na test na stranke korona gov napis od kedy mas priznaky a pozvu ta na pcr test lekarku nemusis riesit vobec ked ho budes mat negativny trvaj na vysetreni

sasenka6
autor
24. okt 2020

@rachel36a ale to si musím zaplatiť bez lekárky nie?

simca06022011
24. okt 2020

@sasenka6 tak to je riadna krava

simca06022011
24. okt 2020

@sasenka6 ten cez gov neplatis

rachel36a
24. okt 2020

@sasenka6 nje...platene si objednavas v sukromnych laboratoriach...toto je statna stranka, tam sa objednas a oni posudia opodstatnenost a podla toho sa ti ozvu. Bud ti rovno daju gov pass s terminom, alebo ti zavolaju pre objasnenie sitacie a zdrav.stavu

simca06022011
24. okt 2020

@robin30 ja som sa s týmto prístupom nestretla ešte aj u zubára aj dentálnej hygienicky som bola minulý týždeň a to som na slovensku ... Takúto lekarku by som okamžite menila. S dcérou som k Dr nebezala, ale volala som, povedala ze môžeme prísť ale dohodli sme erecept a prešlo to... Táto lekárka ohrozuje zdravie pacientov. Véd ak 3 týždne je niekto chorý, tak to nebude len tak... 🤦🏻‍♀️

sasenka6
autor
24. okt 2020

@simca06022011
@rachel36a super ďakujem za rady, už som sa tam nahlásila. Prišiel mi obratom termín na zajtra 👍🏻 Ďakujem za cenne rady

rachel36a
24. okt 2020

@sasenka6 a kde byvas...ja som z MT, registrovane vcera a termin mam az na stredu...muzovi este ani neprisiel