Dostala som menzes o 3 dni skôr

emilia23
4. aug 2014

Dobry vecer.Mile damy chcem sa len spytat,prave som dostala "mrchu"o 3 dni skor...doteraz som mala pravidelny cyklus,ale trocha ma to vystrasilo....Je to normalne????Dakujem za rady..pekny vecer prajem

maaaria3
4. aug 2014

No... je to úplne bežné!! 28 dnový cyklus pravidelný je skor výnimkou! bežne ženy majú 24 deň, alebo aj 34.... isto to nefunguje ako hodinky... možno v mladšom veku ešte ako tak... no tých 28 dní je skor len také orientačné... 3 dni hore dole je normal

katarinamarkova
4. aug 2014

@emilia23 ak nemas ine komplikacie co by nasvedcovali nejakemu problemu, moc silny menzes, bolesti resp. problemy medzi 2 menstruaciami, tak to neries.ak sa citis dobre tak je to ok. ak mas ine problemy, tak to riesit treba 🙂
ja osobne som menzes nikdy nemala pravidelny, vacsinou plus minus 5 dni......stane sa ale aj ze tyzden dva hore dole 🙂 takze ja by som 3 dni brala ako relativne pravidelne 🙂

siska53
4. aug 2014

@emilia23 jaj no..ja som zazila cykly kazdych 6tyzdnov,jednoducho sa moje telo jedneho dna tak rozhodlo,potom sa to zas vratilo do normalu,potom si zas chodila plus-minus tyzden.po dodojceni bola pravidelna ako hodinky,teraz po dcerke si zas chodi,ako chce plus-minus pat dni...

Staci,ze daky stres,lieky,prosto volaco a moze prist skor alebo meskat..
Alebo ak je slaba a pracovali ste na babu,moze to byt to uhniezdovanie...ja sa nad mojou nezamyslam,odkedy som ju dostala prvykrat,resp.si to nejak viac zacala vsimat,v puberte mi to bolo fakt jedno,tak sa mi to stale menilo...

Takze podla mna by si sa nemala preco stresovat,je tam daka tokerancia plus-minus niekolko dni,kedy je to v norme.

kliara
4. aug 2014

Áno, je to úplne normálne. Tri dni hore-dole sú úplne v norme.

bambibam
4. aug 2014

Toto sa pýta matka 8 roč. dieťata? Skôr by som povedala ,že puberta a nuda cez prázdniny ,prípadne teplo,teplo,teplo,....

emilia23
autor
4. aug 2014

Momentalne nemam problemy,ale brali mi vajecnik,a v poslednu ms som mala,ze dva dnipotom nic potom zasa dva dni,dva dni nic a potom som den len spinila....Medzi ms som mala par dni bolesti ale lekar to odvovodnil ovulaciou...Kazdopadne dakujem....🙂 uplne som ms necakala preto ma to trocha vystrasilo

emilia23
autor
4. aug 2014

@bambibam....nuz myslim ze clovek za opytanie nic neda....a to ze mam uz dieta neznamena ze viem vsetko....mala som uz par zenskych zdr.problemou takze ma teraz kazda zmena vydesi a keby moj lekar uz dvanasti krat toto leto nema dovolenku nepytalaby som sa tu....Dakujem zaodpovede

strihalka
4. aug 2014

@maaaria3 asi jsem vyjimka, po porode mam cyklus ako hodinky...teda nez jsem otehotnela podruhe...presne 28dni...na cas....pred prvym tehu jsem mela cykly 34dni, tak ja budem za vyjimku 😀

bambibam
4. aug 2014

@emilia23 v otazke neuvádzaš zdrav.problémy , lekár je tvoja voľba - ale v konečnom dôsledku na MK ťa nik nevyšetrí - hlavne nie po operačke, a je to bežné 2-3 dni hore - dole, sú ženy ktorím sa to stáva. Prajem pekný večer.