Ektopium krčka maternice. Je to rakovina?

satanca
31. mar 2019

Ahojte baby, ake velke je riziko rakoviny pri tejto diagnoze? Zvysuje sa touto diagnozou sanca na rakovinu, alebo to na nu nema vplyv? Co je klucove aby sa mi tato diagnoza na rakovinu nezvrhla? Pred cim sa chranit, ako sa spravat? Zistili mi ju teraz, som velmi mlada, babatko chcem az o nejakych 7 rokov. Nemoze sa nic stat dovtedy? (neplodnost, rakovina, nutnost vybratia maternice,...?) Nebudte neprijemne prosim, som z toho velmi vyplasena. Zijem usporiadanym zivotom, priatel staly a jediny, hygiena 100%... nechapem preco ja. :( Moj lekar povedal ze s tym nebudeme nic robit kym bude cytologia OK. Ale bojim sa ze co ak akurat o 7 rokov ked budeme chciet mat malinke vyskoci zla cyto... :( je toto normalny postup pri tejto diagnoze? PYtala som sa ho na zmrazovanie/vypalovanie laserom/konizaciu, ale povedal ze je zbytocne tam rypat a drazdit ked mi to nesposobuje krvacanie, bolesti a aj cytologia je dobra. Ja teda neviem :( :( :( :( Dakujem za odpovede.

evkao
7. apr 2019

@satanca asi si myslela ektropium - ranka na krcku maternice, ktora sa vyskytuje po porode, a ano, kym je cytologia ok (ta je klucova pri odhaleni rakoviny), nic sa s tym nerobi
a nechcem byt neprijemna, ale pises, ze dieta nemas, co sa stalo so syncekom, ktoreho si este pred mesiacom mala?