Konizácia krčku maternice - rakovina?

babydesire
26. okt 2018

Dnes som mala telefonat so sestrickou mojho gynekologa. Prisli vydledky cytologie steru krcka a su zial pozitivne. V pondelok mam prijst. Spytala som sa jej co to znamena,spominala konizaciu a strucne mi vysvetlila o co ide. Ostatne som si precitala na webe.Ja viem ze mi nemozte "dat diagnozu" a potrva tyzdne kym sa dozviem verdikt - rakovina -ano ci nie. Moja mama ju mala,vyliecila sa,je sledovana...zatial je v poriadku. Do pondelka daleko,,neviem co bude. Bojim sa,vela premyslam...
Jedine co ma upokojuje je fakt ze ak by aj slo o nieco vazne je to este v rannom stadiu (snad),teda predpokladam, nakolko som dnes presme dva mesiace od porodu a pocas tehotenstva boli vysledky sterov v poriadku. Ake mate skusenosti so stermi,konizaciou,rakovinou... ?

tatiana1980
26. okt 2018

Ja som mala tusim po porode tiez zle vysledky. Gynekolog mi povedal ze to niekedy byva a za 2 mesiace kontrola. Vsetko bolo ok ...

mircalla
26. okt 2018

@babydesire Klud klud, ja som mala tiez raz zle vysledky, je to uz 13 rokov mam za sebou konizaciu a odvtedy vsetko ok, este aj 2 deti som porodila. Nehladaj hned najhorsie. Urcite to bude tym tehotenstvom.

stehli
26. okt 2018

@babydesire neboj nič, ak musíš ísť na konizaciu tak chod... odstránia ti to zle a žiadna rakovina sa ti nevyvinie.. od zhoršených/ zlých výsledkov ku rakovine je ďaleko... ja som bola na konizacii prednedávnom a veľmi dobre to dopadlo... o pár mesiacov idem na kontrolné stery... držím palce a hlavu hore!👍🏻😘😊

3009
27. okt 2018

@babydesire moja dcéra bola mladá a bola na konizácii krčka maternice a potom chodila rok na kontroly a potom aj porodila zdravé dieťatko. Teraz je OK. Takže nestresuj.

leniel
28. okt 2018

Tiez som si tym presla, uz v 18tke... odvtedy ma sleduju kazdych 6 mesiacov, moja mama si tym presla tiez, teta po porode takisto. Posudzuju to uz ako rodinnu anamnezu. Nepanikar, ak by aj bola nutna konizacia, je to jednoducha a rychla op.v celkovej narkoze, ziadne komplikacie, a snad sa po nej krcok umudri... 😉

babydesire
autor
31. okt 2018

@leniel
@3009
@stehli
@mircalla
@tatiana1980
Vdaka dievcata za upokojenie a skusenosti...v utorok idem na tu konizaciu,prave si vybavujem predoperacne. A ano,aj gynekolog mi vravel ze to mohlo sa "pokaslat" tehotenstvom,kedy je imunita oslabena. Zatial som celkom kludna,to len tie prve dni ked som sa dozvedela ze je nieco zle. Bude to dobre,musim v to verit a nemysliet ako sa len da na najhorsie ..este raz vdaka

meca
14. jan 2019

Dievčatá ja mám 37 rokov doktor mi povedal, že keby som rodila hneď mi spraví konozaciu. Mám strach, že už kvôli tomuto neotehotniem:/

mpravda
Odpoveď bola odstránená
Zobraz