Ekzém a suchá koža po pôrode

nusyk
15. nov 2018

Zdravim.potrebovala by som poradiť .po pôrode sa mi objavil ekzém na niekoľkých prstoch ruk-najma na malých klbikoch.kozna mi predpisala hprmonalny krem ale pomohol len docasne.na kontrole som este nwbola.neskor sa mi začala vytvárať suchá a hrubá svrbiva koza na clenkovom kĺbe a dnes som si takú istú kožu objavila na oboch kolenách.jedna sa taktiež o ekzém alebo ide len o kozmetickú záležitosť?

haluta
15. nov 2018

Hormonálny krém je dočasne riešenie. Čím sa natieraš teraz? Z opisu ti nikto nepovie, či je to ekzém alebo nie. Skús hodiť foto.... možno viac poradíme 🙂

jennyska
16. nov 2018

Ahoj, ideální je najít příčinu toho, proč se ti ekzém vůbec dělá - strava, kosmetika, prostředky na úklid, praní, mytí atd. Pokud chceš ale řešit jen důsledek, tak je na taková suchá a popraskaná místa vhodné např. čisté bambucké nebo mangové máslo. Možná i nějaké oleje - někdo používá na červená místa neem olej, šípkový aj.. Másla kůži hezky promastí a trošku pomohou, nicméně příčinu nevyřeší.

rodinnahomeopatka
16. nov 2018

@nusyk skus aj homeopatiu, ktora ti pomoze odstranit pricinu. Niektore kremy potlacia problem hlbsie.