Enterococcus. Zistili ho niektorej?

jaja257
5. dec 2008

Ahojte baby, najde sa tu nejaka, ktorej zistili z vyteru enterokoka?

evka97
3. apr 2015

Baby, pridavam sa k vam. Mam premnozeneho enteroccoca faecalis v posve. Zistili mi ho v stere pri gyn. prehliadke po sestonedeli po potrate. Vyuzivala som Macmiror a v utorok idem na kontrolny ster plus donesiem moc. Nikdy som takyto problem nemala. V decembri som mala zapal mocovych ciest, ale moc bol cisty. Ale najviac ma trapi to, ze koli tej bakterii sa mi odsunula operacia zlcnika na neurcito. Pijem urologicky caj a pijem bio brusnicovy sirup. Vraj by sa nemala pit ani kava ci sladke. Chvalabohu ma uz tam dole nesvrbi, tak to mi dodava malicku nadej, ze to uz bude dobre ☺

snehulienka99
25. apr 2015

@evka97 ahoj, ako si dopadla? vyliečila si sa?? ja ešte stále bojujem :(

evka97
25. apr 2015

@snehulienka99 nuz, nic moc 😞 V druhom kontrolnom stere som uz sice nemala enterococa, ale pre zmenu e-coli a v moci male mnozstvo bakterii, neboli blizsie specifikovane, ale vraj este v norme. Takze mi nasadila nejake sirokospektralne antibiotika na 5 dni a Urinal. A este som si kupila probiotika a caj s brusnicami. V pondelok idem na dalsi kontrolny ster. Trapi ma hlavne to, ze sa mi skrz to odklada operacia. A ty s tym ako dlho bojujes a ako ta liecia?

evka97
6. máj 2015

@snehulienka99 ahoj, tak enteroccoca ani e-coli uz nemám, ale pre zmenu mi tam nasli Proteus mirabilis a Propionibacterium propionicum, takze dalsie antibiotika a probiotika do posvy. Zrejme to vsetko pramení z oslabenej imunity. Takze je to asi beh na dlhé trate :(

marina24
6. máj 2015

NOO ked su problémy s imunitou,tak potom sa všetko sype,ja to isté,ked sa vyhubí jeden,premnoží sa druhý,a stale dokolečka.to isté,a stále atb predsa jesť nemôžem,posilniť imunitu treba nejako,ale skúšala som ž všeličo a nič ..zatiaľ,sa neudialo..neviem,ako na to

evka97
6. máj 2015

@marina24 no presne, je to ako zacarovany kruh. Mozno by bolo dobre zajst imunologovi, alebo ja uz neviem co. Kazdy vyter ukaze nejake nove bakterie, som z toho uz dost zufala. Samotne bakterie by ani tak neboli problem. Len ak chcem ist na operaciu zlcnika, tak musi byt vyter negativny. A to uz nehovorim o tom, ze sa ani o babo nemozme zacat snazit ☹

marina24
7. máj 2015

@evka97 začarovaný kruh je to,hm,poviem ti,ja som absolvovala tri prehliadky u dvoch imunologov,a nič.k jednej dokonca chodím už teraz každý mesiac pravidelne a ona MI NIČ s tým neurobila,dala mi nejaké lieky na imunitu,Imunor,a nič,tie mi nepomohli a povedala,že ona nevie,čo má s tým robiť,že to by bolo treba posilniť celkovo imunitu,ale že nevie ako,že so mnou je to ťažko,že prečo urolog alebo gynekolog ma posiela za nou,že ona nie je všemohúca.že ona nevie takéto veci riešiť,len môže nasadiť imunor,príp.Urovaxon,obidvoje som jedla,vásledok žiadny!! ani jeden liek mi nepomohol,ani jeden...na imunitu,pritom som to dodržiavala tie kúry pravidelne,dobre,tak ako som ich mala jesť.dávala som si pozor,snažím sa posilnovať imunitu jedlom,vitamínmi,pohybom,a pod,mne nič nepomáha.som vo veľmi zlom psychickom rozpoložení z tohto.mne tie baktérie vadia,lebo ked močím,tak ma to páli a jemne štípe,stále.teba nie ??

evka97
7. máj 2015

@marina24 napisem ti ip

snehulienka99
7. máj 2015

@evka97 no u mňa akurat prestalo pichanie pri močení a zvonka už nemám zapálenú pošvu... ale stále gynekologické problémy, jeden urológ ma posiela na imunologiu, že som rezistentná na lieky, bola som u druheho urologa, ten mi vycievkoval moč a v ambulancii zhodnotil že mi nič nieje a že tá liečba čo mi dal prvý urológ mi musela zabrať!!! a ked som mu povedala, že mam stale problemy tak mi povedal že si mam poriesiť gyndu... tak som zmenila aj gynekologa. Nová gyn. mi zobrala znova komplet stery na všetko možné (u predchádzajuceho gyndu vsetko neg.) a teraz čakám na výsledky.... beriem aloe vera, cesnakové tabletky, propolis vnútorne+ urovaxom a Spasmed na hyperaktívny močový mechúr.... som strasne zúfalá už,,, ☹ V júni idem k imunologicke... trápi ma to kvoli bábatku... ja si myslím, že toto vsetko mi nastartovala kyretáž ktorú som mala minuly rok...jaj a objednala som si anionove vlozky

snehulienka99
7. máj 2015

@evka97 jaj a zabudla som, že mám dni kedy je to ako tak ok, cítim len gyn. problémy, keď sedím hlavne. a niektoré dni sa mi to vracia, zlé pocity akoby zacinajuci zapal, nutkanie na močenie, stípanie pri moceni...a stále dokola..

evka97
7. máj 2015

@snehulienka99 no ja som aspon moc mala v poriadku. Ale to fakt nejde brat stale antibiotika. Ja si este varim caj z echinaceii na imunitu a vcely pel. No a na tu bakteriu Proteus miribalis som multirezistentna, takze je to asi iba boj s veternymi mlynmi.

snehulienka99
14. máj 2015

@marina24 nevravela ti nič imunologička o autovakcíne?ja idem v polke juna, ked som volala s lekarkou tak som jej povedala presne, akú baktériu mám a povedala, že s tým sa dá niečo robiť ...tak uvidíme ....

meca
23. jún 2015

Baby a da sa otehotniet ked mame obaja tuto bakteriu? Nebrani to oehotnenieu,

marina24
23. jún 2015

@meca nemala by si otehotnieť kvoli zdrabou svojho dieťaa,ked mas v sebe nejakébakterie,mozu poskodiť plod,to by si už ako dospely človek mala vedieť.nie je to normálny zdravý stav v tele.nemalo by sa to vôbec,ako ani pri streptokokovi,stafylokoovi,sa to nesmie,lebo dieťa automaticky to má v sebe potom:( ohrozíš seba aj svoje dieťa.

trgypadl
23. jún 2015

@marina24 aspon nezavadzaj!

marina24
23. jún 2015

@trgypadl či chceš,či nie,je to tak,ako vravím,dokonca pri streptokokovi,sa musí pri porode(ked už sa žiaľ tak stane ,že žena otehotnie a dostane ho!,tak sa musia novorodencovi podávať infuzie,aby sa to neprenieslo,si niečo najprv naštuduj a potom mentoruj iných...sú toho plné diskusie na nete a aj lekári to vravia,nemám to z vlastnej hlavy,lebo lekárka zatiaľ nie som.

trgypadl
23. jún 2015

@marina24 ja mam toho nastudovane az az o to sa Ty neboj!ale to by tu potom nebola ziadna tehotna.. Ty si najprv nastuduj pri akom streptokokovi sa podavaju infuzie a ci primarne novorodencovi

marina24
23. jún 2015

@trgypadl a čo si snád gynekologička?ked hovoríš,že máš taký prehľad?streptokok agalactiae,pri nom sa pdávajú infuzie,ty mudrlantka.prešla som si všetkým,tak nemudruj láskavo a nepovyšuj sa.už roky mám ja osobne s tým problémy,tak hádam viem,čo mi vravia všetci lekári,ktorých som navštívila,ale ved kludne majte deti,aj sto,aj so všetkými možnymi bakteriami na svete 🙂mne je to ukradnuté,len potom tu nevyplakávajte,že deti máte choré.bodka

trgypadl
23. jún 2015

@marina24 no vsak prave ,zee mudrlantkou sa tu robis Ty....

trgypadl
23. jún 2015

@marina24 ori Tvojom style uvazovania by nemohol mat pomaly nikto deti...lebo aby sa nahodou nejaka bakterie niekde nevvyskytla

marina24
23. jún 2015

@trgypadl však kluuudne 🙂 nech má dotyčná aj vy ,ktoré ste choré,majte deti koľko len chcete,len potom tu nezabudnite vyplakávať 🙂na MK...že máte problémy s deťmi a neviem čo,aké sú choré a čo všetko majú.spýtaj sa svojho lekára,gynekologa,alebo urologa,ako som sa spýtala ja na túto otázku,ked sú hocijaké baktérie v pošve premnožené malo by sa splodenie decka nechať na potom a nie hned ,ked su premnožené.čo si myslíš,že to plodu prospieva ?joj,ty si teda múdra :D

trgypadl
23. jún 2015

@marina24 mnoho ludi ani nevie,ze ma nieco premnozene a su uplne bez priznakov!!!takze teraz vsetky poslime na stery ,aby nahodou nesplidili dieta!pripadne pri naleze bakterii ojedinele alebo pocetne hned plieskat atb bude urcite rozumnejsie 😉
Vidim ze Tebe to uz udiera na mozog

marina24
23. jún 2015

@trgypadl čo mi udiera akože na mozog?
Ked žena o tom nevie Ok,beriem,nech nevie,ked je bezpríznaková,ale ked už s tým ,že je zle,a má baktérie v pošve a dobrovoľne chce otehotnieť?to je choré na hlavu.a taký názor,ako máš ty,však skús niekomu prezentovať,to povie,že si nezodpovedná osoba,ktorá hazarduje so životom decka aj seba,ale prosím,bud si,mna to nezaujíma,na teba som v príspevku úvodnom nereagovala.

trgypadl
23. jún 2015

@marina24 ak by to bolo pri infekcii ako chlamydie.myko.urea a podobne tam je odlozenie tehotenstva pi liecbe na mieste!ale nie co sa vyskytne jednorazovo ....a to,ze s tym mas Ty dlhodoby problem....tak to budes cakat dovtedy kym bzdes mat posvu sterilnu?

h0sher
26. jún 2015

trgypadl ma pravdu: a to sa kludne mozem vyjadrit:
marina24 mozeme debatovat aj na rovine biologie,mikrobiologie,genetiky na tuto temu: agal je bezna flora creva,takze si zisti,preco mas slabu imunitu,lebo v moci,posve sa dostane znizenim imunky:
maminke pred pôrodom sa supne bud infuzka referencne s ampicilinom napr. alebo vyplach posvy sa spravi maminke a hotovo:
statistika priekaznosti gala na dietatko s pneu problemamy je vies aka,ked sa ides hadat?

meca
19. júl 2015

Baby ako sa Vam podarilo sa bakterie zbavit? Aj prirodne...

veronik000
7. feb 2016

Baby zbavili ste sa niektorá toho enterokoka v močových cestách? Ja už pol roka bojujem, bacil si vždy vybuduje rezistenciu voči každým nasadeným antibiotikám☹

evka97
7. feb 2016

@veronik000 skus kvapky citrovital, je to vlastne prirodne antibiotikum. Ja som s bakteriami tiez dlho bojovala.

marina24
7. feb 2016

@veronik000 ja bojujem s tým už rok a pol...neuspešne zial,nemam voci tomu vobec sancu,je to svinska bakteria.a mam aj kpu inych premnozenych bakterii,starsne vela.a je to len zalezitost imunity.mam ju velmi slabucku zialbohu :(

meca
8. feb 2016

@marina24 a co vsetkosi uz vyskusala na tuto baketriu. Ja ju mam zase po 9 mesiacov naspat :(