Extrakcia osmičky

jaris84
30. jún 2014

Ahojte mamičky, máte skúsenosti s extrakciou osmičky? Ako prebieha samotný zákrok, cítili ste bolesť? A máta skúsenosti so stomatochirurgiou v PO alebo KE? Je niekde v KE stomatochirurgia, kde mi takýto zákrok urobia na počkanie, bez objednávky. Osmička mi rastie na ležato, treba ju vysekať z kosti ☹ V PO je totiž dosť dlhá čakacia doba a zub ma pobolieva.

raona
14. júl 2015

Bol niekto na extrakcii osmicky niekedy v priebehu posl.pol roka v BA na Heydukovej? Potrebovala by som vediet ako to tam funguje, ze ci trhaju osmicku pri prvej navsteve alebo treba ist najskor na konzultaciu s rontogebom a az potom daju termin na extrakciu? Neviete nahodou prosim?

raona
15. júl 2015

Nikto nic?

katenka858
15. júl 2015

@raona ja som na tom bola v BB u dr.Plintoviča, ale prebiehalo to tak, že som prišla so snímkov k nemu sa objednať na zákrok...ten pozrel do úst, na snímok a potom podľa závažnosti objednal (on tiež potrebuje vedieť, koľko toho bude musieť robiť a ako si naplánovať ostatných pacientov)...tak neviem, či som pomohla 🙂

raona
15. júl 2015

@katenka858 dakujem, ano pomohla...

satsu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majulino
12. jan 2016

babby prosim vas je nutna extrakcia osmicky ak niesu zatial ziadne problemy iba bezne bolesti pri prerezavani? dakujem

danii1
12. jan 2016

@majulino tak nutná nie je, ty sa musíš rozhodnúť...mne bola odporučená, lebo mi vyrástli šikmo, vybrali mi 3 naraz, čo som najskôr ľutovala, že som sa tak rozhodla a teraz som spokojná, že to mám za sebou 🙂

majulino
12. jan 2016

@danii1 cela rodina ma presviedca ze je nutna alemne nic nieje dokonca vidno ako pekne rastie

natal
12. jan 2016

@majulino Mam za sebou tahanie uz tretej osmicky. Tretia sla v stredu von 😝 Kazda jedna mi robila problemy. Vysla kusok bez bolesti a po case obrovska bolest, zapal. Ked mi tahali prvu, chirurg ma presviedcal, ze mi vytiahne aj druhu, ktora sa este ani neprerezala. Ze s nou budu take iste problemy ako s prvou. Nedala som a mal pravdu. Niekomu vyjdu osmicky a ani nevie ze ich ma a niekoho trapia. Pokial mas dost miesta v ustach a netlaci na ostatne zuby, nevysla krivo a zatial nesposobila zapal, tak by som trhat nedala. V kazdom pripade sa porad so stomatologom. Ten vie urcite najlepsie, ci je treba trhat. Dufam, ze ta problemy s osmickami obidu. Je to des. Drzim palce.

sjuznnd
22. feb 2016

@lilysk Dobry den,som z Košíc a budem si v najbližšej dobe musieť dohodnúť extrakciu hornych osmiciek,mohli by ste mi popisat vase skusenosti,napisat nejake rady,napr.ktory lekar vam to robil atd.? Moj email je sjuznnd@gmail.com .Vopred vdaka ! 🙂

lilysk
23. feb 2016

@sjuznnd dobry ja som bola v starej robil mi primar bez narkozy asi za hodinku to bolo- mne dost sekali lebo som mala hlboko, ale v pohode nic hrozne , lebo umtvia - tak ked treba vybrat netreba odkladat. Ja som momentalne v zeleznicnej mi robili prepazku vcera tak to veru nedoporuca🙂

jarus74
6. apr 2016

Chcem sa opytat kolko ste platili za rezanie osmicky v novej nemicnici na stomatochirurgii dakujem

paulinkas
21. okt 2016

Ahojte, ja som hodinu po trhani dolnej osmicky, tiez som mala trochu strach po tom co som vselico citala ale nie je sa coho bat. opichal anestezou to vobec nebolelo, potom som cakala v cakarni asi 10 minut. potom zub trochu navrtal, nieco tam strcil a tym to tahal, potom vzal klieste a vybral. necitila som ziadnu bolest ani minimalnu a trvalo to cele mozno jednu minutu alebo ani to nie 🙂 osmicka uz bola vyrastena takmer uplne, nebola nejak krivo, mala dva korene ktore neboli komplikovane. tak asi aj to bolo stastie ze to tak rychlo prebehlo. zubar pred trhanim povedal ze mozu sa pocas toho odlomit korene a tie by potom musel vybrat. takze moze sa to skomplikovat ale tym sa len predlzi cas zakroku, bolest citit nebudete aj keby vam ten zub mal vyberat po kuskoch. mne ranu nesil. dal mi antibiotika a lieky od bolesti. este to mam strpnute tak uvidim co sa bude diat potom 🙂 kupila som si aj wobenzym, ten uzivam od vcera. prajem vam vsetkym aspon take pohodove trhanie ake som mala ja a mozem povedat, ze na tom celom najhorsi je ten strach, ktory nie je vobec opodstatneny. lebo bolest citit nebudete. ziadnu.

mitchel
23. máj 2017

@eikenella môžem sa spýtať ako dlho trvá tento zákrok ? a osmičku ste mala zarovno zubov v rade alebo šiel krivo?

lucinkab
9. feb 2019

@paulinkas ahoj tak zakrok aj ja super,palka 100€,ranu zasil... Bolest nebola ziadna az kym....neodznela anesteza.... Kedze kojim som sa po stenach skriabala lebo mozem iba paralen raz za 8 hodin 🤦🤦🤦 keby ma nebolel trhamho az po odstaveni.... Ako dnes druhy den a 24 h od zakroku napriek obkladom som ako sysel,od dnes mozem vyplachovat repikon.... Ako zeny vrazdila by som za flector...mam doma a nemozem ☹

nikusiak9
3. okt 2020

@mijunik kde v ba ti ich trhali?

mijunik
20. nov 2020

@nikusiak9 ahoj, prepáč, že tak neskoro reagujem... som tu dlhšie nebola a nevšimla som si upozornenie. Ja som bola u MUDr. Kaprálika na Kollárovom námestí.

stanka_s
3. feb 2023

Ahojte, je tu niekto z Michaloviec, komu robili extrakciu 8čky? U koho ste boli? Syn potrebuje extrakciu všetkých štyroch zubov.