Formovače prsných bradaviek

brunkova
5. jún 2012

Prosím Vás milé mamičky, má niektorá z vás skúsenosti z formovačmi prsných bradaviek? keďže som prvé bábo nemohla kojiť, pre množstvo problémov a vôbec kvôli prisatiu ☹ rozhodla som sa pre kúpu a nosenie formovačov. Neviem či to má zmysel, a či vôbec mi to pomôže. Zaujímalo by ma, aké vy máte s týmto skúsenosti.

strapco13
5. jún 2012

@brunkova tvar prsnych bradaviek a dvorcov sa vyvyja az po porode a dojcenim, cize priprava prsnikov pocas tehu nema odovodnenie
dolezite je samoprisatie hned po porode,.vtedy sa dieta prisaje reflexne spravne
cim je oddielane prve prisatiue, tym klesa moznost ze sa dieta prisaje spravne a hlavne ak je medzitym podany cumel, ci flaska..tie kazia sposob akym sa dieta prisava, lebo pri tom pouziva uplne ine svaly ako pri sati z prsnika
pozri do mojho fotoblogu na clanok o mytoch pri dojceni
bolo by dobre skontaktovat sa osovbne s laktacnou poradkynou z okolia http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do... nech ti ukaze ako spravne prilozit dieta a priipadne aj pomoze po porode
dieta sa prisava na dvorec, cize je v podstate uplne jedno aky tvar ma bradavka, ci je plocha, alebo pod
dolezite je skontrolvat po porode podjazykovu uzdicku ci nie je kratka..to moze robit problem s prisatim

brunkova
autor
5. jún 2012

Ďakujem za odpoveď. Môj problém, ktorý som mala, som už konzultovala s laktačnou poradkyňou a ta mi poradila, aby som vyskúšala práve tie formovače. Bábo keď sa narodilo mi bolo priložené hneď, ale moja malá ako chcela tak chcela, od tej únavy mi zaspala... a výsledok bol taký, že moje bradavky boli dohryzené do krvi a výsledok žiadny :( ani sestričky mi nevedeli pomôcť. A ani mliečka som nemala. Niekde som čítala (už ani neviem kde), že mamina, ktorá trpí chudokrvnosťou môže mať menej mliečka.

brunkova
autor
5. jún 2012

Ďakujem, hneď aj 😕 kukám 🙂