Frekvencia vyšetrení u očného lekára

28. feb 2023

Ahojte, ako často by sa malo chodiť k ocnemu lekárovi na kontrolu, keď nosím okuliare? Nikdy som toto neriešila a ani stáleho očného nemám. Problém však je, že už mám vyššie dioptrie (časom sa zhoršili), cca 2,5 a 3 do diaľky. Lepšie to už mať nebudem, tak sa zamýšľam, že by asi bolo potrebné mať jedného očného.

terezka1947
28. feb 2023

Keď len dioptrie riešiš,tak vtedy,keď cítiš,že potrebuješ zmenu. Ale je dobré mať svojho očiara. Jednak aspoň raz za čas pozrieť očné pozadie,celkový stav oka a dôležitejšia vec,keď bude úraz,zápal,niečo akútne,vieš komu hneď volať.
No a ešte k dpt. Neznamená,že sa ta dpt rokmi nejako nezmení.

stanulienkat
28. feb 2023

Ked mas problem, alebo zmenu dioptrie. Ja raz za 5 rokov zhruba.

simsalabim
28. feb 2023

Mna vola kazde 2 roky. Dceru a synovca kazdeho polroka.

viestta
28. feb 2023

Dospeli kazde dva tri roky

jamimo
28. feb 2023

my chodíme 1x za rok. Mala som okuliare do diaľky, po 2x covide za 3 mesiace už aj na blízko. Pri manikúre som nevedela zaostriť na nechty 🤔

autor
1. mar 2023

Baby a čo chodíte každé 2-3 roky, tak stále k tomu istému ocnemu lekárovi?

viestta
1. mar 2023

Ano, mam svoju ocnu, u ktorej mam kartu uz roky rokuce.

zuzana76
1. mar 2023

ja chodim raz rocne zhruba, ale stane sa, ze aj raz za dva roky

jamimo
1. mar 2023

áno k tej istej lekárke, máme tam aj našu zdr. dokumentáciu (očnú)

1mina
1. mar 2023

Ja chodim raz za rok, uz ma volali aj dva krat do roka. Ale ja zas mam ine veci ktore sleduju. Ak by len kvoli dioptriam, tak asi chodim kazdy rok alebo dva

19mmm71
1. mar 2023

muž každe dva,syn každý rok ja pravidelne zatial nechodim

zuzuliennka1
1. mar 2023

a kde si prvykrat vobec riesila okuliare? nechodis pravidelne na prehliadky, ked vlastne poriadne nevidis?

autor
1. mar 2023

Bola som každé 3 roky (vzdy to chcelo silnejsie okuliare), vždy u niekoho iného, keďže s očnými je problém. Samozrejme už nikto nepracuje na svojom mieste, preto som musela aj ísť inde. Teraz by som sa chcela pokúsiť zohnať nejakého stáleho očného, ktorý tam bude aj o 2 roky.