Genitálne bradavice. Čo s nimi robiť?

nenka83
1. jan 2011

Dobý deň .Prosím aj ja o radu. Som presvedčená, že aj ja mám genitálne bradavice, Už 3 týždne. Bola som u svojho gynekologa 2 krat kvoli tomu a ten mi zobral stery, lebo vraj mam bud mykozu...ale bradavice to nie su, lebo som zaockovana Silgardom. Az zneervoznel ked som mu volala ze neprechadza.Strery boli negativne. Tak mi dal Gynoflor. Samozrejme vyrastky tam mam, mozno 4 boli, ali, svrbiiii. Uz som na odstrel. Tak som sla k druhej gynekologicke, ta tiez ze to by nemalo byt. Vzala stery, 10. teho maju byt vysledky. Ale dala mi krem Aldara, vraj pre istotu. A ten je na gen. bradavice... No mna to uz tak bolí a svrbí, že sa idem zbláznit. Poradte mi co mám robit? :((( Zajst za koznou v pondelok? Ci by mi to dusikom nevypalila? Lebo moja gynekologicka ma tyzden dovolenku a to ja uz nevydrzím:( Dakujem, za kazdu radu a skusenost. ☹

latvia
1. jan 2011

no, teoreticky za nou zajst mozes, aj ked gyn by na pohlad mal vidiet ci sa to podoba na bradavice alebo nie. kazdopadne vypalenie dusikom? 😅 odstranovanie bradavic sakra boli, zeny sa na to uspavaju....tak ak ta kozna vezme a potvrdi ti bradavice, mohla by ti napisat aspon odporucanie do nemocky na gyn, aj ked neviem ci takyto postup je beznou praxou.....

certica
1. jan 2011

hmm, pokial viem, tak je x-typov HPV a tie, ktore sposobuju vznik genitalnych bradavic nie su totozne s typom HPV sposobujucim rakovinu krcka, proti ktoremu je urcena vakcina silgard.
a keby sa aj jednalo o ten isty druh virusu, ziadne ockovanie nie je 100% zarukou, ze funguje, ak vobec...
takze pristup tvojho gynekologa mi pride nanajvys "pozoruhodny" 😨

vuvuzela
1. jan 2011

hmm, a nie je to herpes??? aj ten ma taketo prejavy

zuzkabeuty
17. júl 2023

@certica hlavne sa spoliehat na niaku vax vyskum najnovšie potvrduju, že metabolicky syndróm a veľa cukru v strave sposobuje tie Stropkove bradavice neprospievaju vám žiadne toxicke latky lieky telo len detoxikuje vždy sa nás snaží zachrániť.