Glukóza v krvi po jedle

12. aug 2022

Ahojte. Je normálne aby som po jedle (tvaroh+banan+med+orechy a jeden veľká zrelá broskyna) mala glukozu 4.0? Cely deň ma trapi vlci hlad, slabost, stále mam asi nízky cukor… Prečo? Mám 48kg, 23r, 166cm… jem zdravo, nedrzim nizkosacharidovu diétu, nerozumiem tomu

ramzes1980
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stanulienkat
12. aug 2022

Hlavne sa treba presvedčiť, či máš dobrý prístroj na meranie cukru. Cukor si meraj pol hodinu po jedle. Ak budeš mať pravidelne počas celého dňa takéto nižšie hodnoty- ktoré sú síce ešte v norme, ale nie po jedle takého sladkého jedla, ako uvádzaš. Potom treba navštíviť lekára.

smoulingirl
12. aug 2022

A ako dlho po jedle to bolo merané?

nina004
12. aug 2022

Závisí koľko po jedle meráš, ale 4 je v norme.

dilino
12. aug 2022

V norme áno ale nie ked zješ med,bánan , orechy, a broskyňu.4 mať nemôžeš treba si dať urobiť klasický veľky odber zo žili a tam TI vyjde výsledok.A za aký čas potom ako si to všetko zjedla si si cukor odmerala.

ildiko36
12. aug 2022

Ja som celí život mala 49kg,prve dieťa som išla rodiť s 54kg🙈dúfala som že niečo priberem a ostane z tej vahy, po pôrode som mala z nova 49kg, jedla som tiež strašne vela na raňajky niekdy 8rozkov a skoro liter mlieka..atd..
4,0mmol/L glukoza je norma , to vôbec neni nizky cukor
Skor by si mohla absolvovat metabolicke vysetrenie , ale ver mi o par rokov by si chcela mať takú vahu, ja som tiež priprala po 40ke a teraz nedaj bože schudnut

hviera81
12. aug 2022

a preco si vlastne merias cukor? nejake podozrenie?

autor
12. aug 2022

@hviera81 vlci hlad cely deň a slabost unava

smoulingirl
12. aug 2022

Existuje tzv. postprandialna hypoglykémia a ma pridružené príznaky ako popisuješ. Či je to tvoj prípad ti povie jedine dr. Prejavuje sa ale skôr po sacharidovom jedle, v tomto čo si napísala ti nemá veľmi čo vyhnať inzulín do výšok. Hlavne ak si merala 15min. - 30 min. po jedle. A ak teda máš správny glukomer, lebo tie domáce majú bežne veľké odchýlky.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
smoulingirl
12. aug 2022

@zoro9836 Podla toho po akom jedle a ako dlho po nom ho meras.

nina004
14. aug 2022

@zoro9836 Chodím do dia poradne síce pre tehotné ,ale dr vravela ,že štyri po jedle je ešte ok.