Helicobacter v žalúdku

slniecko263
24. nov 2023
Používateľ slniecko263 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od slniecko263.

Ahojte chcela by som sa opýtať je tu niekto kto už mal bacila Helikobaktera? Mne dnes volala sestrička že ho mám v žalúdku na základe vzorky zo stolice že mám prísť v pondelok a dajú mi antibiotiká strašne sa bojím lebo som už všeličo čítala na nete o ňom neviem kde som ho mohla dostať keď viem že som pedant na umývanie rúk,aj zeleniny a vôbec po nikom nejem tak neviem je tu niekto kto ma chápe pravdaže mala som bolesti žalúdka, hnačky,aj som schudla atď sestrička vravela že všetko je z toho bacila

stellarphoenix
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slniecko263
autor
24. nov 2023
Používateľ slniecko263 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od slniecko263.

@stellarphoenix a užívaš aj antibiotiká? dúfam že zmizne liekmi

walentina7
24. nov 2023

Ja mám helikobaktera uz 1,5 roka. A uzivala som rôzne kombinácie antibiotík a nič nepomohlo, drží sa ma ako kliešť 🙂 kupujem si probiotiká a rôzne doplnky, skúšam ľudové recepty a nič nepomáha. Po vyše roku užívania atb som sa rozhodla že to nechám tak.

stellarphoenix
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sasenka251
24. nov 2023

@slniecko263 z prírodných odporúčam Mastichu

basulaak
24. nov 2023

@slniecko263 na helicobactera sa ma uzivat Masticha.

slniecko263
autor
24. nov 2023
Používateľ slniecko263 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od slniecko263.

@walentina7 ja len dúfam že u mňa tie antibiotiká pomôžu a zmizne

oli18
24. nov 2023

Ja mam Helicobaktera roky a z casu na cas mi robi problemy. Aj momentalne
Beriem Mastichu, citim obcas malu ulavu. Mne moj gastro dr odmieta antibiotika dat, lebo sa beru naraz 2 druhy+ liek na znizenie kyseliny. Je to zataz na organizmus a nie je istota, ze pomozu. Mame ho vsetci, iba nie kazdemu robi problem. Ak ho aj vyliecime, vzapati znovu chytime. Je to zacarovany kruh. Takze drzim dietu, uz som zhodila par mojich tazko nadobudnutych kil. ☹️

nikpa
24. nov 2023

@slniecko263 ja ho mám roky, brala som 2x ATB, niekoľkokrát Mastichu a iné odporúčane doplnky. Nič ho nezabilo 🤷 Keď si dávam pozor na stravu, mám pokoj, nič mi nie je. Tak to už ani neriešim. Môžeš sa ukľudnit, ešte nezomieras 🙂

slniecko263
autor
25. nov 2023
Používateľ slniecko263 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od slniecko263.

@nikpa je písané o ňom že môže spôsobiť vredy na žalúdku alebo rakovinu a toho sa bojím čo som čítala niekomu pomohli antibiotiká a niekomu Masticha neviem čo mám robiť

slniecko263
autor
25. nov 2023
Používateľ slniecko263 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od slniecko263.

@nikpa a aké ťažkosti si mala?

slniecko263
autor
25. nov 2023
Používateľ slniecko263 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od slniecko263.

@oli18 a aké ťažkosti si mala?

slniecko263
autor
25. nov 2023
Používateľ slniecko263 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od slniecko263.

@walentina7 a aké ťažkosti si mala?

oli18
25. nov 2023

@slniecko263 grganie, palenie zahy, nafukovanie, bolest zaludka, zasiahnute hlasivky, akoby zachripnutie

pipistrel13
25. nov 2023

@slniecko263 ja s nim bojujem hadam 15rokov,atb zaberu,ale najdolezitejsia je strava,musis vysledovat,co ho "drazdi" a podla toho jest.
Su ludia,ktorym sa nevylieci nikdy.
Mne ked to zistili mala som obrovske problemy,zvracala som aj sestkrat za den,mala som priserne bolesti zaludka...dlho som s tym zo zaciatku bojovala,lebo som ani za nic nechcela priznat fakt,ze hrozne vela robi jedlo a ked som to prijala,moj stav sa zacal vyrazne zlepsovat.
Da sa s tym zit,necitaj,zober atb,odpozoruj ake jedlo skodi a bude to dobre😉

nikpa
25. nov 2023

@slniecko263 skúsit ATB aj Mastichu a uvidíš, nič iné s tým nenarobis. Ak budeš riešiť sprievodne javy ako reflux a budeš udržiavať helikobaktera utlmeneho, prečo by si mala rovno dostať rakovinu alebo vredy?! Podľa mňa pre teba je väčšie riziko ten stres ktorý okolo toho robíš.

walentina7
25. nov 2023

@slniecko263 bolel ma žalúdok na jednom mieste dlhšiu dobu, zo stolice bol heliko negativny ale kedze bolest neutichala, tak ma poslala na gastro vzali vzorku zo žalúdka a bol pozitivny. Lieky som brala kadejake a nepomohlo nic, a ano urobil mi aj vredy, brala som lieky znova ktoré mi nariadil,vredy zmizli ale heliko ostal. A drzi sa dodnes. Viem, že ak ho nezničim môže mi znova narobiť vredy, ale tak čo mám robiť, vyše roka som brala vkuse antibiotiká,tiez nemôžem byť na nich do konca života. V januári idem na kontrolu viem že heliko tam je,citim sa zle, hlava ma bolí, svet sa mi točí, od žalúdka mi nie je dobre ale musim sa naučiť tak žiť. Dalsie antibiotiká už odmietnem.

slniecko263
autor
25. nov 2023
Používateľ slniecko263 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od slniecko263.

@nikpa prečo by som mala dostať vredy alebo rakovinu

nikpa
25. nov 2023

@slniecko263 ale veď to ty si napísala, že spôsobuje vredy a rakovinu. Ja som ti práveže napísala, že ak ho budeš držať utlmeneho tak sa nemusíš báť, že to dostaneš.

elizita
25. nov 2023

@slniecko263 daj si ho preveriť vzorkou zo žalúdka. Aby si nebrala tazke lieky nadarmo.. mne ho zo žalúdka nakoniec nepotvrdili