Zápal žalúdka

katkamarcinova
22. jún 2023

Dobry den prosim vas chcem sa spytat mamka bola na vysetreni že ma zapal žaludka ale povedala mi znepokojujucu vec že vzali jej vzorku na histologiu ona nevie čo to je no ja viem velmi dobre čo to je. Chcem sa spýtat je možne ze poslali len na zaklade zapalu alebo je to tak ako ja si myslim ze tam maju podozrenie na rakovinu tak preto poslali vzorku strašne sa bojím :(

jan510
22. jún 2023

Rakovinu vidi hned, ja som bola pred 2 tyzd a bral mi 2 vzorky tiez som mala zapalove loziska a potvrdil sa helicobakter

Mne vysvetloval ze sa zo vzoriek vysetruje strasne vela veci. Takze klud

katkamarcinova
autor
22. jún 2023

@jan510 a vám tiez posielali na histologiu ? Mamka mala minule helikobaktera stale sa jej vracia :(

katkamarcinova
autor
22. jún 2023

@jan510 helikobakter sa tiez posiela na histologiu ?

jan510
22. jún 2023

@katkamarcinova ano tiez mi posielali na histologiu, vraj je to bezny postup ked je zapal. Rakovinu vidi hned.

jan510
22. jún 2023

@katkamarcinova ano helicobakter a kopec iny veci sa posiela na histologiu

katkamarcinova
autor
22. jún 2023

@jan510 dakujem ste ma ukludnili trosku

katkamarcinova
autor
22. jún 2023

@jan510 mna len zarazilo ze vzorku tak tiez si vravim ze kebynedajboze by tam mala.nador tak povedal by jej ze jej berie priamo z nadoru vzorku teda neviem ani z coho jej bral vlastne nechvem sa jej pytat aby sa nebala

jan510
22. jún 2023

@katkamarcinova bral jej zrejme zo sliznice kde bol zapal. Rakovinu vidi hned aj vredy a podobne veci.

katkamarcinova
autor
22. jún 2023

@jan510 ste zlata ze ste mi napisala dakujem mali ste tiez bolesti brusku ci este nejake tazkosti ?

jan510
22. jún 2023

@katkamarcinova ja som bola anemicka a kedze otec mal rakovinu zaludka tak ma poslali tiez na vysetrenie. Bral mi 2 vzorky a tiez tam boli flaky zo zapallu. Dnes prisli vysledky z histologie ze helicobacter a zapal je z toho

iwesska
22. jún 2023

Ale prosim ta,nerob paniku. Pri kazdej gastroskopii,ak je pritomny akykolvek nalez sa robi histologia. Niektori beru vzorky kazdemu aj na helica. Histologiou sa zisti rozsah a typ zapalu. O.i. lekar hned aj okomentuje to,co vidi. A ked videl zapal,tak ma zapal. Preco ju hned strasit rakovinou?!? Odkial "velmi dobre vies,na co jej brali vzorky",ked vlastne ani nevies,co sa standardne pri gastroskopii robi? Si googlila?

jankak055
22. jún 2023

Vzorka na histologiu sa berie vzdy.

katkamarcinova
autor
22. jún 2023

@iwesska nestrasim ja to chcem vediet kvoli sebe prečo ste hned taká zlá :( určite sa nebavim o tom s mamkou a ani som sa jej nic nepýtala

iwesska
22. jún 2023

@katkamarcinova Vykat mi nemusis. Nie som zla,som priama. Zaraza ma totiz s akou istotou vies,ze histologia je zla. Ked sa vybera znamienko,tiez sa VZDY posle na histologiu a nema kazdy rakovinu. Naco je dobra takato panika nechapem. A pytas sa to iste vo viacerych diskusiach aj ked ti tu kazda napisala, ze zakazdym sa beru vzorky. Ked uz googlis,tak si precitaj cely clanok,nie len po slovo rakovina

anavixy
22. jún 2023

Nie, odobrata histologia neznamena hned podozrenie na rakovinu, ako tu uz pisu, berie sa na zaklade roznych indikacii a zistuju sa z nej rozne veci, rakovina je len jedna z nich.

katkamarcinova
autor
22. jún 2023

@iwesska ja som sa slušne opýtala a som aspon mudrejšia , vylakala som sa ja vobec som nič mamke nehovorila a ani rakovinu nespomenula. A len z hodou okolnosti ked som napisala prispevok mi vyskocila diskusia o tom tak som sa len spytala jednej pani na priznaky to neznamena ze to riesim vo viacerych diskusiach lebo som dala len jednu otazku.

katkamarcinova
autor
22. jún 2023

@anavixy dakujem pekne za odpoved

laurikalalinka
23. jún 2023

@katkamarcinova histologia sa robi bezne,ja mam chronicky zapal žalúdka a nemam rakovinu,ak bude helicobacter,dajú antibiotiká...sama musí zistiť aké jedlo jej robí dobre a zle...ja keď zjem jedlo všetko ok,u mňa je problém ze žalúdok mi začne tráviť až po 4 hodinách a potom mi je zle,ale pomáha mi iskra,alebo Orenzym,Kreon-kúpiš v lekarni aj bez receptu...

lb1984
25. jún 2023

@katkamarcinova ja som bola na gastre a bral mi vzorky tiež je to bežné aj ak ti nič nieje, lebo ak robí gastrovysetrenie tak tie vzorky odoberie aby vededel ako je na tom sliznica zaludka. Niekedy vezme 3 inokedy tak ako mne až 8. Nemala som žiaden nalez len zapal pažeráka na ústupe, bral mi vzorky aby vylúčil celiakiu, intolerancie a iné. Takže úplný kľud.

agon1111
22. jan 2024

@jan510 zdravím , viem že je to starší príspevok alebo čo vám pomohlo na zaoal a helicobaktera ?dakujem