Hnačky a zvracanie. Poraďte

penelope2066
24. mar 2008

Ahojte zienky,chcem vas poprosit o radu,od vcera vecera mi je strasne zle.medzi 10 vecer a 2 rano som minimalne 10x zvracala a vkuse mam strasne hnacky,boli ma brucho a na zaludku ako by som mala skalu a zeleznu obruc.nic pre istotu nejem a ked som vypila kusok mineralky tak aj tu som vyzvracala.neviete o niecom co by mi pomohlo?som vdacna za kazdu radu lebo zajtra uz idem do prace a modlim sa aby mi to preslo.inac prajem vam pekne sviatky

penelope2066
autor
24. mar 2008

ma doma algifen a na hnacku skusam ten hylak a mrkvu

sakura77
24. mar 2008

penelope,tak stymto sa trapime uz druhy den,ale bohuzial ma to maly,co je este horsie,kedze mu tazko vysvetlim ze nemoze papat a pit len po malych davkach.boli sme na pohotovosti,tiez nam poradili -jest nic prvy den,druhy troooska nejaky ten suchar aked zvracias pit len po malych davkach.a tu coca colu vazne poradili aj nam ze keby sa zacneme aj my citit blbo.hylak som aj ja dala,ale lekar povedal ze zvracat mozes aj to,tak neodporuca.

a na obnovu crevnej flory-kvapky biogaia,a na doplnenie stratenych vitaminov a mineralov Kulisek-neviem ci to je nejaky prasok na zarobenie napoja,alebo uz zarobeny napoj,u nas je dnes len jedny lekaren otvorena a tam to nemali,ale zajtra idem na to.

penelope2066
autor
24. mar 2008

u nas je tiez otvorenych len malo lekarni,mam len tie hylak kvapky a tu kolu mi nema ist kto kupit a ja nevladzem lebo obchody su zavrete a do tesca nevladzem.uz ale nezvraciam len mam tazobu na zaludku a stale hnackujem.ked si pomyslim e zajtra musim ist do roboty a bude mi takto...

lenadka
24. mar 2008

no radsej by som do tej prace nesla, mas im tam odkvecnut?....nehovorim ze je to na umretie, ale je take prislovie ze cintoriny su plne nenahraditelnych ludi....zavolaj sefovi 😉

penelope2066
autor
24. mar 2008

nemozem si dovolit neist zajtra o prace,pretoze pracujem svoju smenu a este musim zastupit aj kolegynu ktora si na zajtra zobrala dovolenku takze robim od 6 rano do pol8 vecer ☹

sakura77
24. mar 2008

penelope,no neviem,neviem,jak to chces zvladnut? ☹

ale drzim palce aby ti to do rana preslo

penelope2066
autor
24. mar 2008

no tak to neviem ani ja ako to zvladnem ak mi to neprejde ☹ ale priatel este pojde do tesca a kupi mi slane tycinky a colu.a zastavi sa aj v lekarni lebo zatial mam len ten hylak a ten mi zjavne na hnacku nepomaha a brucho mam ako balon ☹ ☹ ☹

penelope2066
autor
24. mar 2008

to uz vymazali tie stupidne temy?

roasha
24. mar 2008

penelope,ak som ta spravne pochopila,ty chrumes tu mrkvu surovu?........Nieeeeeeee..... 😅
do maleho hrnca si daj vodu,jemne osol,nasyp ryzu,a do toho nastruhaj mrkvu.spolu uvar,pokial sa nebude ryza makka/radsej rozvarenejsia/a po lyzickach papkaj.je to ako taka husta polievka,mojej malej to dokonca chuti,ked mame problem s bruskom.na pitie si mozes uvarit matovy,prip.medovkovy cajik sladeny glukozou.drzim palce,ale pokial budes aj zajtra k.o.,radsej lekar,kym ta to uplne nepolozi. 😅

penelope2066
autor
24. mar 2008

hej papala som nastruhanu surovu mrkvu

penelope2066
autor
24. mar 2008

uz mam doma aj cierne uhlie,caj proti hnackam,glukozovy prasok a tesco male suchare.priatel bol v tescu tak nakupil.

vesi
24. mar 2008

tak držím palce, nech si do zajtra O.K. 😉

julia225
24. mar 2008

striedave sprchy!!!ucinkuju na sto pro..mozu sa davat od narodenia, len nie takym drastickym sposobom....ja som davala od pol roka... lebo mala mi mala casto problemy s vracanim, ale nie reflux...travenie...
tepla,ladova,tepla,ladova,tela,ladova....vysusit frote uterakom, zabalit a do postele spat...ak nezabere, za pol hodinu este raz to iste... mozu sa dat len dve za 24hodin...funguje to ako restart organizmu... je to rada od lekarky alternativnej, velmi...
nie moj vymysel... jednou vodou sprchujeme asi 30sekund...u dospelych minutu a pol... 😉

shela
25. mar 2008

penelope...no tak ja mam s tym cerstvu skusenost(bolest brucha)...prave som sa vratila z nemocnice.. mala som strasnu bolest brucha+ vnutorne krvacanie criev....nemame este vsetky vysledky ale asi najpravdepodobnejsie bude assi nejaka bakteria alebo vred alebo kamene..je to strasne nevediet co sa s tebou deje...

sakura77
25. mar 2008

penelope,ako,lepsie?aj si isla do prace? nas s muzom to do rana tiez chytilo,tak chodime doma jak take matohy,lebo maly je este slaby a stale sa chce nosit na rukach,lebo nevladze ani chodit.tak super sviatky my mame 😝

a surova mrkva je tazka na zaludok,ja som si minule dala vecer pri telke-akoze miesto sladkeho a celu noc som ju behala vracat potom.odvtedy ju ani vidiet nemozem.aj ked pred tym sa mi to nestalo este.

julia225
25. mar 2008

na hnacku je aj odvar z mrkvy a struhane jablko a tiez cola...original

uhlikova09
25. mar 2008

ryzovy odvar,vela pit,banany aj 5 za den,smecta-super na hnacku a hlavne nedavat mliecne vyrobky a mliecko iba bez laktozy-Nutrilon Low lacoste

uhlikova09
25. mar 2008

https://www.modrykonik.sk/forum/ show.php?vThreadID=16486&vGroupOffset=0&vOffset=30 - 42k - taka tema tu uz je 😅

uhlikova09
25. mar 2008

https://www.modrykonik.sk/forum/show. php?vThreadID=16486&vGroupOffset=0 - 50k -

uhlikova09
25. mar 2008

ups nejde mi to ale je tu tato tema uz som do nej pisala tema sa vola hnačka u babatka 😀

sumienka
29. máj 2008

ahojte.akurat dnes som v 30 týždni tehotenstva. vraciam a mám pocit že už nemám čo vracat.mala dcerka je dnes hospitalizovaná pre tento istý dovod.potrebovala by som poradit učinný liek na tento problém 🙂

susik77
29. máj 2008

urcite chod k lekarovi, ktovie co to moze byt, nemala by si riskovat v tak vys. tyzdni tehu 😔

kajfa789
25. aug 2008

ahojte,ja mam tiez taqy problem..:((..moja mamina od rana vracia a ma neustale hnacky boji sa,ci nema salmonelozu,pretoze vecer jedla tortu tu smotanovu co sa robi doma..a boji sa ist k doktorke,pretoze jej moje ujst..co mame robit??za radu,vopred dakujem

ukana
25. aug 2008

zavolaj pohotovost, ak nie je v stave dojst k lekarke

munkacka
24. apr 2009

caute baby, neviete mi poradit? strasne ma boli zaludok, mam pocit hladu stale ale netravi mi dobre, kupila som si aj tie tabletky ginger, ale tam písu ze to zatazuje zaludok, tak neviem ci to mam vôbec aj brat. a este ma zacalo prehanat, som v 6 tt tehotenstva. dakujem a nevraciam iba mi je tazko, neda sa mi vôbec odgrgnut, nato si davam colu ale potom ma z nej prezenie diki moc

mokuska
24. apr 2009

Milá munkacka najlepšie je dať si čajik z repika alebo z rumančeka nekrmiť sa sprostosťami a hlavne zajsť k lekarovi hlavne teraz musiš byť opatrná.Niekedy aj trošku piva pomože ale nie studeného a hlavne si nedávaj colu tam je vela umelín a vela cofeinu,čo teda nieje pre dieťatko vhodné.Možno by stačilo iba dať si trška dietu Držím palce.

paola.o1
15. feb 2010

Ahojte, moj maly ma odvcera taky problem, ze po kazdom jedle okamzite vracia. chudak je hladny a ja neviem co mu mozem dat, lebo zatial vyvracal vsetko. Mohol by pit aspon cierny caj? alebo ten deti nemozu? dikes

tores
20. mar 2010

Moja mamina akurat leži v nemocnici vo Veľkom Krtíši ma silné hnačky a veľmi zvracia. aj hygiena vo velkom krtisi v nemocnici je na urovni 0. bojim sa o nu ja si myslim ze to bude crevna chripka alebo nie??

junovka
21. mar 2010

tores, moze is aj o Salmonelu 😒

osladka
9. apr 2010

pri zvracani staci podat deci Pepsi cola light a pri hnacke smecta,hylak,endiex tbl alebo imodium plus tbl. a samozrejme docasna dieta