Som v 7. týždni a všetko vyvraciam

leuskanova
4. mar 2021

Ahojte, som v 7tt , včera večer som prvy krát zvracala a dnes od rana mám strašne bolesti žalúdka, nedokážem v sebe udržať žiadne jedlo, každý kúsok čo nasilu zjem ide dnes zo mňa von, bojím sa že nemám žiadne živiny, tie čo ste si tým presli volali ste si 112 alebo ako ste to zvládli? ☹

july0
4. mar 2021

ja tiež zvraciam zo všetkeho mi je zle ja som v 8tt -_- skus papať v malinkatých množstvách lahsie jedla

leuskanova
autor
4. mar 2021

@july0 joj snazim sa, skúšam všeličo, suché rožky, pisoty, obočie varené zemiaky ..všetko ostatne varené mi smrdí a napína ma z toho ☹ ale nech zjem hocičo, po chvíli ma začne neskutočne bolieť zaludok a potom to ide aj tak von

july0
4. mar 2021

sme dve 😒

leuchtturm
4. mar 2021

raz som sla na infuziu ku svojej gynekologicke a potom som brala Vomex, aby som nemusela na infuzie.

uriva
4. mar 2021

Ahoj, piškóty sú zlé, keď ti je zle, sú sladké a to robí paseku v žalúdku. Ja dodržujem také pravidlo, čo mi poradila raz susedka a fakt funguje - 2 hodiny po grcaní nič nejesť ani nepiť a potom po lyžičkách vodu a veľmi pomaly jedlo. A vodu skôr niečo bublinkové - obyčajná voda je ťažká. Ja si tak miešam trocha Vineu a vodu, resp. keď mi bolo desne zle, tak som si dala trocha koly. A mliečne veci som musela na mesiac prestať, to bolo tiež zlé. V podstate len suchý rožok s maslom, polievka na masle a so zeleniny, samá "suchota". A žiadne papriky, uhorky, ovocie... uvidíš, prejde to, len to trváááá. Ja už som za tým, ale bol to šialený mesiac a pol... A doktorka mi predpísala aj lieky - Degan - na to vracanie, ale mne bolo tak naprd, že som nedala ani tie. Skús sa o ne popýtať.

katkami123
4. mar 2021

Ahoj, tiež som toto mala. Zajdi si ku gynekológovi a ten ti predpise lieky na nevoľnosti, mne veľmi pomohli pri oboch tehotenstvách, inak neviem, neviem. Skús hlavne piť aspoň, nech nehrozí dehydratácia plodu. Mne pomohlo si doma odsťahovať stavy rôzne, nech ma to babo aspoň takto živiny. Len dávaj pozor na jedla, kde je červená paprika, citrusy, mne robili zle aj jedla, kde bol základ vyprážaný cibuľa a vyprážané jedla. Hlavne jedz po troche. Mne časom chutil aj banán rozmixovany v mlieku.

staskast
4. mar 2021

@leuskanova ahoj ja som ležala týždeň v nemocnici. Dali ma infúzky ale teda zle mi bolo tak či tak. Držím palce nech to prejde.
Aj v nemocnici mi inak odporučili piť dobrú vychladenu Pepsi po duskoch.

leuskanova
autor
4. mar 2021

@staskast už začínam nad tými infúziám rozmýšľať, minimálne kvôli tomu nech mám v tele nejaké živiny, zrovna som vyvratila aj minerálku ☹

rachel36a
4. mar 2021

@leuskanova mne bolo takto zle 8 mesiacov...kazdu chvilu som bola v nemocnici..aj som veka schudla...davali mi infuzie, ake nie ked mi bolo zle jeden den

malinoismum
4. mar 2021

Oooou Toto mam za sebou a ako jedna z mala som nepribrala cez tehotenstvo ale naopak schudla... pomohli mi ako tak čipky torecan, ale zvracala som každý deň odrana do večera dokonca aj pri porode... a v nemocnici som bola 3x tiež kvôli vyčerpaniu už...
Držte sa baby

malinoismum
4. mar 2021

@leuskanova ale 🙂 inak stalo to za to 🙂 dcérka sa vola Leuska 🙂

staskast
4. mar 2021

@leuskanova pozri ak je moc zle chod.
Lepšie ti nebude, nečakaj zázraky ale budeš aspoň pod kontrolou.

mimi747
4. mar 2021

@leuskanova Ahoj, ja som toto mala od šiesteho asi do trinásteho týždňa..je to strašné ale prejde to. Mne sa sprotivilo vtedy asi všetko jedlo, jediné, čo som zjedla bola ryža a kompót..jablká a mandarinky. Tie vo mne ostali. Ostatné šlo všetko von, schudla som 3kg. Ak je to moc zlé, poraď sa s lekárom, ja som to nejako prežila 🙂, našťastie som bola doma, väčšinu dňa som prespala..držím palce.

rachel36a
4. mar 2021

@malinoismum ja som tiez schudla...cca 9 kg, po porode som mala o 16 kg menej ako pred tehu...brrrrrrr

malinoismum
4. mar 2021

@rachel36a Podobne. A tie reči že mala určite nieje moja lebo ma nevideli s bruchom....(navyše ja som bola ešte aj bez partnera🙂)
Veľa ľuďom som vrtala v hlave🙂 hlavne že mame zdravé deculiatka!🙂

ibajaanikiny
4. mar 2021

@leuskanova Ahoj,ja sice nemam nevolnosti,ale na zaciatku mi lekarka radila,kym nevedela,ci mi bude alebo nebude zle,ze mat pri posteli vzdy kusok jedla a nevstavat z postele hned po prebudeni. Napr rano si aspon do sucheho rozka zahryznut,alebo nieco lahsie. Ak je velmi zle,poradila aj colu,ale nie hltat,ale malou cajovou lyzicou duskami. A v lekarni sa daju kupit zazvorove lizatka pre tehotne,tie zase pomahali kamoske,ktorej byvalo velmi zle...o ziviny sa neboj,babo si vzdy vezme,co potrebuje. Je tu inak kopec tem k nevolnostiam,mozno este nieco najdes,co pomoze. Bratova svagrina je paradoxne gynda a je tehotna,a nevie si pomoct,v maji rodi,stale grca,je na infuzkach,ale babo je ok...niekomu to prejde,ine pretrpia,ale skus aj tieto “domace” rady. Nesmie sa ti znizit velmi tlak a cukor,preto aj ked ti je hned rano zle,nieco zhltni,hoci jeden/dva hryzy...

rachel36a
4. mar 2021

@malinoismum ja zial nie....nas sa narodil chorucky 😢😢😢

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre