Hrčka naplnená hnisom

katkamarcinova
4. júl 2023

Ahojte pod pazuchov mam taku hrčku pravdepodobne naplnenu hnisom bola mala nedavno a asi sa plní bojím sa to vytlačit lebo čitam že možem mať z toho otravu krvi že to može unikat do tela ak si to budem tlacit sama neviete kto by mi to vedel prasknut ,vytlačit a vyčistit ? Boli to :(

viestta
4. júl 2023

vypytat vymenny listok na chirurgiu a tam ti to otvoria
Alebo kupit v lekarni ichtyolovu mast a natierat

micusa2222
4. júl 2023

@viestta prepáč, to myslíš vážne, aby ti nejaký amatér tlačil hnis pod pazuchou ? zlý vtip...

viestta
4. júl 2023

@micusa2222 myslis si, ze na chirurgii platia nejakych amaterov? A ano, abscesy patria do ruk chirurga

stanulienkat
4. júl 2023

Vydezinfikuj, prepichni, vytlac. Z coho by si dostala otravu krvi?

katkamarcinova
autor
4. júl 2023

@viestta ja som tiež čitala ze absces mali by spravne lekari vytlačit lebo ten hnis môže ist aj mimo a može nastat otrava krvi

viestta
4. júl 2023

@katkamarcinova zas z tohto sepsu nedostanes, neprehanaj

katkamarcinova
autor
4. júl 2023

@stanulienkat čitala som že ked sama do toho budem šprtat može unikat hnis mimo a dostat otravu krvi rak neviem

katkamarcinova
autor
4. júl 2023

@viestta oki dakujem len som sa zľakla

stanulienkat
4. júl 2023

@katkamarcinova dobra hlupost. Kto ti to povedal? Uz by som bola nejaky ten rok mrtva.

mamina7070
4. júl 2023

normalne ichtoxyl mast na hrubo a uvolnit hnis a neprehanaj mala som nedavno flegmonu to co mas ty je vyrazka z holenia

terezka1947
4. júl 2023

@katkamarcinova skús si na to dávať ichtyolovu masť,keď sa to nezlepší za deň,dva,choď na chirurgiu.
Prepichovat určite nie.

stanulienkat
4. júl 2023

@katkamarcinova to iba moze sposobit. V 99% sa ti nic nestane. Ty si si este nikdy odnikial nevytlacala hnis? Pravdepodobne mas zarasteny chlp.

annnna18
4. júl 2023

Ichtyolova mast 👏natriet na hrubo prekryt stvorcom s leukoplastom. Aj na noc. Mne to pomohlo, ale teda ja som bola aj na chirurgii dat si to pozriet. A to som mala omnoho vacsie.

pink_lady
4. júl 2023

ja som myslela ze som najvacsi stresak a mam tie najcernejsie scenare...ale nie 😂 nie z tohto by som sa teda ozaj nebala otravy, keby vidis aky abces/ flegmonu mal nedavno syn ...ten mal gulu 10 cm ...vytlacali mu to kazdy 2.den na chirurgii, nakoniec rezali a cistili ...toto je fakt nic, daj si ichtyol, a bude dobre.

katkamarcinova
autor
4. júl 2023

@pink_lady hej heh ja som tiez čierna kronika 😭

katkamarcinova
autor
4. júl 2023

@mamina7070 a ta masť to vytiahne ?

mamina7070
4. júl 2023

@pink_lady ja som mala nedavno flegmonu s priemerom 30 cm

@katkamarcinova hej jasne vytiahne

pink_lady
4. júl 2023

@mamina7070 😲 omg to sa ti ako podarilo?

cocolino234
4. júl 2023

@autorka mala som presne také ako ty, rovnaké miesto aj veľkosť. Vôbec som to netlačila, bolo to dosť bolestivé. Jednoducho som to nechala tak a samé to zmizlo. Vôbec by som do toho nešpárala prstami, neskúšala to tlačiť a už vôbec by som to neprepichovala ihlou. Vyslovene absces pod pazuchou si doma nemáš skúšať tlačiť. Toto nie je povrchový hnis, je to hlboko, prepichovaním si môžeš ublížiť. Môžeš si tam vytvoriť krvnú zrazeninu, pod pazuchou máš aj dôležité nervy, môže sa vyskytnúť zápal, keďže sa denne potíš. Komu sa to nestalo, tak má šťastie. Odporučili ti tu nejakú masť na rozpustenie hnisu, to je najviac čo urob, prípadne ešte každý deň umývať antibakteriálnym mydlom. Ak to do týždňa alebo maximálne dvoch úplne nezmizne alebo sa to bude zväčšovať, tak choď k lekárovi. Tu sa nemáš čoho báť ale zasahovaním si môžeš spôsobiť väčší problém, zápal a hlavne väčšiu bolesť.

mamina7070
4. júl 2023

@pink_lady som diabeticka a bola asi infikovana ihla a tak musela som na ATB na 20 dni a rezali mi to a cistili do hlbky to bolo cez 6 cm ako to vyskrabavanie a vyplachovanie brucha peroxidom samozrejme bez umrtvenia bola lahodka chodila som na to ako na klavir

pink_lady
4. júl 2023

@mamina7070 😔 tak hlavne ze uz je to /dufam/ ok

mamina7070
4. júl 2023

@pink_lady ale da sa este sa tam neda pichat inzulin ale uz ok

phoenix2
4. júl 2023

@katkamarcinova toto podľa mňa nie je hnisavé, ale zdurerá uzlina. kvôli tomu, aby som mohla reagovať, som sa rozhodla teraz zaregistrovať. tento problém som riešila s kožnou lekárkou 2-3 krát, kde mi dokonca predpísala augmentin a ako píšu ostatné dámy, ichtamolová masť, určite nevytláčať. Problém môžu byť antiperspiranty s hliníkom, prestala som používať, namiesto toho používam deodoraty (0% aluminium) a odvtedy sa ten problém neopakoval

terezka1947
4. júl 2023

no ja som z takej mini guličky ,čo ani hnis veľmi nemala skončila na 2atb a 2x mi to rezali.
Čiže sranda nič podkožné,pár dní zatvrdnute a nereagujuce na mastičky nie je.
Otázkou je,čo to autorka má. Nemusí to byť vôbec nič a môže. Treba začať tým ichyolom a uvidí,či to niečo urobí.

phoenix2
4. júl 2023

@katkamarcinova ešte som chcela dodať, že je dôležité udržiavať to v čistote-na umývanie používať Cyteal dermálny roztok z lekárne -nerobím reklamu, taktiež poradila kožná lekárka

taktotedanie
4. júl 2023

@katkamarcinova vymenn listok od vseobecneho na chirurgiu

jania023
4. júl 2023

@katkamarcinova ale to sa pise o inom druhu abcesu ako mas ty. Tvoj je iba o kusok vecsi ako vyrazka. Tam nemas kde a ani ako dostat otravu krvi.
Moja mama mala 2x abces a poviem ti ze to bolo uplne ina vec.jej vtieklo naraz tusim okilo 2l hnisu ktory sa moze dostat do krvy lebo ked jej praskol tak to bolo hrozne.
Ty max male pidi nieco ktore sa mozno aj same vstreba