Hnis na palčeku

jennyka
4. júl 2012

☹ ahoj zakladam tuto temu lebo som taku nenasla len otazku. moj drobcek ma na nohe na palci hnis ma to cervene opuchnute. chcem vediet cim mu to mam natierat lebo k doktorke sme objednany az na zajtra. natrela som mu to bepanhenom a sa mi zda ze mu to trosku preslo. na vatu som si dala 70percentny lieh a som mu to potrela. nemoze sa mu nic stat do zajtra ako otrava krvi alebo take nieco. mozem ho vecer okupat ci radsej ho mam le poutierat mokrou handrickoun 😒 strasne sa bojim aby sa mu daco nestalo 😨 je to bezny jav? 😨

adelaine
4. júl 2012

@jennyka vola sa to odborne panaricium, aspon podla opisu si myslim, ze to je ono...
stava sa to detom, aj dospelym...detickam hlavne vtedy, ak sa hlboko zastrihne necht, nechtove lozko, okolie sa zapali, vie to podhnisat...treba ist na chirurgiu, nech mu to vycistia, ty mu tam nedavaj nic....
to ze si mu to potrela liehom fajn, ale nic ine....a neboj, na to sa neumiera, ziadna otrava krvi mu nehrozi.

boise
4. júl 2012

Ahoj, nezarasta mu tam nechticek? Neboj sa, do zajtra sa mu nic zle nestane...Keby nahodou mal teplotku tak zbehni kludne na pohotovost...Inak kravina, ale ked som ja mala volakedy davno prerezanu nohu, strasne to hnisalo a nic neopomahalo...a potom nasim naky dedo povedal, ze polozit na to platok paradajky a slaninu, ze to ten hnis vytiahne...moji fotrovci zufali to vyskusali, ja som v noci myslela ze si nohu zozerem ako mi to vonalo a cuduj sa svete, rano bol hnis prec 😅 😅 😅 to len tak na odlahcenie...

evening_star
4. júl 2012

Podľa toho, čo píšeš, to vyzerá na zarastený necht, ale u takého bábätka som sa s tým ešte nestretla. Ja s tým mám problémy už 12 rokov, práve sa mi to stalo znova a tiež sa v piatok chystám na chirurgiu. Ak je to ono, tam chirurg mu to vystrihne a bude dobre.

jennyka
autor
4. júl 2012

no on ma len 2mesiace a nechtiky na nohe som mu strihala pred 3tt ☹

poppy1
4. júl 2012

kup si v lekarni aku tu hnedu smradlavu mast, neviem teraz ako sa vola... ona vytahuje hnis a zapal z tela... moja mala tiez mala na palceku zahnisane a lekarka nam toto dala a na druhy den uz nemala nic. Iba som jej to natrela na noc, prelepila leukoplastom a na druhy den vsetko ok 🙂

adelaine
4. júl 2012

@poppy1 ichtamol si myslela?
to je pravda, ze pomaha, len tazko povedat, v akom rozsahu to maly ma zapalene...ja by som radila vyckat do zajtra, ked maju termin na chirurgii...lebo zbytocne mu zanesie dovnutra mast, to nie je len o natreti, treba to predtym aj vydenzifikovat ....

jennyka
autor
4. júl 2012

@poppy1 a netusis ako sa to vola? lebo ja som v spanielsku a moc dobre spanielsky neviem ale keby som jej dala na papieriku nazov....

evening_star
4. júl 2012

@jennyka @poppy1 Áno, tá masť je dobrá, volá sa ICHTOXYL. Ak to má len zahnisané, môže mu to pomôcť. Ale ak mu ten nechtík naozaj zarastá, treba to vystrihnúť, lebo tam nepomôže nič a všetko ostatné je len dočasné riešenie. Musí sa na to pozrieť lekár.

evening_star
4. júl 2012

@jennyka Ale neviem, či sa to v Španielsku bude predávať pod týmto názvom... Skús opísať, že chceš dermálnu masť, čo obsahuje ichthammolum - to je základné liečivo v tejto masti.

jennyka
autor
4. júl 2012

@adelaine ma to trochu napuchnute cervene a troska hnisu pod nechtikom. taka zlta dobka. je to okolo nechta na lavej strane. myslim ze mu pomohlo to vydenzifikovanie mam taky pocit ze sa mu opuch straca a aj hnisu trosku vyslo. som mu to natrela bepanthenom. mozem mu s tou mastou ublizit. nie sme objednany k chirurgovi, len k obyc doktorke

jennyka
autor
4. júl 2012

@evening_star ako tak an to kukam tak jemu ten nechtik nezarasta kozicka sa mu da oddelit od nechta a nechtiky som mu strihala pred 3tt.

poppy1
4. júl 2012

@jennyka ak sa da kozicka oddlelit, je to zahnisane len trosku, skus tu mast, podla mna to urcite pomoze!

evening_star
4. júl 2012

@jennyka Aj ja by som skúsila nejakú tú masť - uškodiť mu nemôže, ale každopádne budeš spokojnejšia, keď to pozrie ta doktorka.

adelaine
4. júl 2012

@jennyka tak to nema az take strasne, mozes sa ist ukazat k lekarke za to nic nedas....a skus si teda vypytat v lekarni mast, ako som pisala vyssie, ale aj ako pisali baby...ichtamol, ichtyol...zakladna ucina latka je ichthamol...to magistra v lekarni musi poznat ci u nas, alebo u vas 🙂

jennyka
autor
4. júl 2012

@poppy1 tak idem to kuk do lekarne dufam ze to tu maju lebo spanieli nepoznaju nic co zhanam 😠

jennyka
autor
4. júl 2012

@adelaine no tak dopadlo to presne ako som si myslela nepozaju to a ani framykoin. mam mu to natierat tou bepanthol? a mozem ho vecer okupat?

jennyka
autor
4. júl 2012

@boise o tej slanine som pocula ale tu ani slaninu poriadnu nemaju 🙄 lenze o ma te hnis pod echtom 😢

cicimon
4. júl 2012

osprchovat ho mozes a radsej mu nedavaj rozne masti, to uz vydrzite do zajtra

bocianka123
4. júl 2012

@jennyka nečítala som príspevky, ale v lekárni pedávajú takú hnedú "smradľavú" masť, neviem názov (ichtiol?) a tým mu to natri a malo by mu to vytiahnuť. môjmu staršiemu museli necht nastrihnúť, lebo mal aj horúčky.

jennyka
autor
4. júl 2012

@bocianka123 nepoznaju tu tu mast, ani framykoin

bocianka123
4. júl 2012

@jennyka ahaa, teraz čítam, že žiješ v španielsku. tak neviem, niečo podobné, ale netuším čo by to mohlo byť. tak im povedz, čo máte za problém a možno poradia. 😉 poprípade chod k dr. zajtra . ja osobne by som radšej nekúpala, aby sa nezaniesla nejaká infekcia.

miska333
4. júl 2012

@jennyka nam na to dala dr mast bactroban a hned pomohla

rajulko
4. júl 2012

Ahoj aj moja malinka to ma uz druhy tyzden. Najskor na jednom palci, teraz uz aj na druhom-nenapada ma z coho by to mohlo byt, lebo tiez sme jej nechty na nohach davnejsie nestrihali. Mame 7 mesiacov. Doktor kazal len potierat liehom-trosku to ustupilo-tak uvidim. Napada ma jedine, ci to nemoze mat z bazena, v ktorom sa kupala-ale to bol len domaci bazenik, co sme jej spravili na balkone s pitnou teplou vodou. Vy ste asi z 2 mesacnym este v bazene neboli? Jenda znama mi tvrdila, ze jej mala to mala do 1 mesiaca veku-a potom to same preslo.

jennyka
autor
4. júl 2012

@rajulko ahoj. 2tt? a boli ste u doktora? to je strase dlho. mojmu som to objavila vcera a velmi som sa zlakla. chcela som cakat do zajtra lebo som objednana k doktorke ale nevydrzala som a bola som tam teraz. no prepichli mu to vycistili a mame mu to kazdych 12hod natierat mast bactroban.to je antibiotikum.
a to ju neboli?

beba1902
4. júl 2012

@jennyka ahoj moja mala to mala tiez a obcas to aj mama ,kup si jod ten nam dali na chirurgii a na gazu som jej to do rana prikladala a ked to ustupilo tak nam kazali nechet zastrihut do rovna a pekne to obelelo a hnis ustupi ,a ziadne maste nam na to nedali a nestrihali tam musi to odpuchnut a musis odstranit nechtik ,ktori tam talci vela stastia 😉

jennyka
autor
4. júl 2012

neviem ale myslim si ze necet neni pricinou. nemoze to byt material? alebo nitky co su vo vnutry tych ponosiek s obrazkami? 😖

marcellka32
4. júl 2012

Na vine je zle alebo veľmi odstrihnuty nechtik,aj ked pred 3tt,teraz vzrastá do kože a ten sa zapáli a hnisa,môjmu 3mesacnemu sa to robilo aj na rukách,mal tučné prstiky okolo nechta často hnisalo,potom som nechty strihala až ked boli fakt dlhé aj to len trocha aby sa necht nezaryval do kože.

rajulko
4. júl 2012

@jennyka no uz sa jej to hoji, mala to najskor cervene, potom aj hnis a teraz uz sa to hoji-myslim,z e ju to nejak extra neboli-aspon teraz uz, lebo aj ked som jej to potierala vobec neragovala nejak zle. Dufam,z e sa to zhoji-lebo ja sama som to mala-a viem ake to je bolestive.