Hrčka v ústach

trish31
28. aug 2012

Ahjte,chcem sa spytat ci niektora z Vas nema skusenost,nasla som si hrcku v ustach v dolnej casti,vnutornej,pod zubami.Je tuha,tvrda,tak som sa prelakla,neviem ci to tam mam dlho alebo nie.Nemali ste nieco podobne?

strapco13
28. aug 2012

@trish31 boli to? Je pohybliva voci spodine? Farebne odlisena? Slin mas dost? Ake je to velke?
Vies sem hodit fotku?
Moze to byt aj slinna zlaza
chcelo by to sono a stomatochirurga, cize nie bezneho zubara

trish31
autor
28. aug 2012

@strapco13 uz boli pretoze som si do nej zabrdla.Pohybliva praveze nie je,ani farebne odlisena,slin mam dost ano,velke do 1 cm,a ono to vidiet nie je,len jazykom to citim

Uf si ma teraz vylakala,snad to nie je nieco vazne....Lebo ja som hypochonder mna uz vsetko napadlo teraz

drzubok
28. aug 2012

@trish31 mukokela - upchatá slinna žliazka

trish31
autor
28. aug 2012

@drzubok co stym mam robit?

drzubok
28. aug 2012

@trish31 stomatochirugia - kde sa tá žliazka vyberie /maličký zákrok/ ilustracia

https://www.youtube.com/watch?v=FNIxz58lDUw

iste, niekedy sa vyprázdni aj sama/pukne/, ale často recidivuje

trish31
autor
28. aug 2012

@drzubok no ja sa uz lakam ze mam nador...OK kazdopadne sa musim objednat...dakujem

gabrielapatrik
28. aug 2012

@trish31 Ja som bola u zubára cca pred dvoma mesiacmi a upozornil ma, že tam mám hrčku, presne tak ako sa Tebe prejavuje. Ja som to fakt nespozorovala, potom som sa vyľakala, lebo je to nepríjemné a vysvetlil mi, že vôbec to nevadí, že ak by sa to nachádzalo hore, bol by to problém a posunul by to ďalej, ale dolu to nie je taká katastrofa, že to má dosť ľudí... Žiadne strachy...

trish31
autor
28. aug 2012

@gabrielapatrik ja si to prstom nahmatam,alebo jazykom,ale ked pozriem v zrkadle nie je to vidiet.
@drzubok
@strapco13

strapco13
28. aug 2012

@trish31 pravdepodobne mas upchatu slinnu zliazku..ako pise @drzubok potvrdil mi to co som myslela
na stomatochiru, vyrezu, vycistia, daju na histiologiu /vsetko co sa vyberie z tela by malo ist na histologiu/ a tam potvrdia co to je
sono by to upresnilo, pripade RTG s nastrekom slinnej zlazy ci nemas aj kamienok v slinnej zlaze

trish31
autor
28. aug 2012

@strapco13 keby som nebola taky hypochonder tak to znasam lahsie 😒 ale dakujem,stomatochirurg ma moze vziat az 10.09....tak dovtedy to budem sledovat

miskap2111
28. aug 2012

Ja som mala kameň v silnnej žľaze, ale bola som úplne opuchnutá na celej strane tváre. Tá samotná hrčka (kamienok) bola len malá a pohyblivá, cítila som ju pod jazykom. Horšia bola tá opuchnutá časť tváre. Išla som na zubnú pohotovosť a tam ma vtedy poslali na stomatologickú kliniku. Zákrok bol veľmi krátky, lokálne umrtvenie a hneď som išla domov.

trish31
autor
28. aug 2012

@miskap2111 toto sa na to nepodoba velmi

miskap2111
28. aug 2012

@trish31, žiadne strachy! 🙂 Choď k tomu stomatochirurgovi a on ti povie, čo s tým ďalej. Ak by si začala opúchať a prestala sliniť, choď radšej čím skor k svojmu stomatológovi.

trish31
autor
28. aug 2012

@miskap2111 no to je jasne ze pojdem 😉

strapco13
28. aug 2012

@miskap2111 @trish31 ten kamienok zavisi v ktorej casti slinnej zlazy sa nachadza..ak v hlavnom vyvode tak to ide s opuchom tvare
ak je niekde hlbsie, tak sliny vytekaju, tak nemusi tvar opuchnut

trish31
autor
29. aug 2012

@strapco13 dnes sa mi to zmensilo sice,ale zacinam si uvedomovat ze na pravej strane mam viac slin ako vlavo kde to mam...ale mozno to je len subjektivny pocit v ramci tvojej odpovede

olinka737
19. sep 2012

trish31 ahoj prosimťa bola si u toho lekára, lebo ja mám presne to isté ako ty...

olinka737
19. sep 2012

@trish31 ahoj prosimťa bola si u toho lekára, lebo ja mám presne to isté ako ty...

trish31
autor
19. sep 2012

@olinka737 ahoj nebola som zmensilo sa mi to tak cakam ze to zmizne 😉

antigua
17. okt 2012

Ahojte damy, nieco podobne mam aj ja. Asi tyzden dozadu sa mi na lavej strane pod jazykom vytvorila hrcka. Boli to jak fras a nemozem ani poriadne jest. Hrcka sa zvacsuje a je tvaru halusky. Problem je, ze som v zahranici a neviem si vobec predstavit ako a kam by som s tym sla. Nastastie ideme na Slovensko tento piatok a tak uvidim, ci sa mi podari narychlo niekam zajst? Kto to vlastne riesi? Stomatochirurg alebo ORL?

mino1971
9. dec 2012

Ahojte.
Antigua rieši to somatochirurg. Pravdepodobne to pôjde von. Ale Tvoja správa už bola 17.10. Ako si odvtedy pokročila ?

trish31
autor
9. dec 2012

@mino1971 ahoj ak sa mam priznat zmensilo sa to,a ja som na to aj zabudla.Nerastie,neboli,nezavadzia....

certik999
25. mar 2013

mne sa to spravilo teraz ..cize nie je potrebne s tym nic robit ked ma to neobmedzuje ne?

natasasa
25. sep 2013

@certik999
ako s tou hrckou pokracujete, ja ju mam tiež ...

natasasa
26. sep 2013

@trish31 ako s tou hrckou pokracujete, ja ju mam tiež ...

trish31
autor
1. okt 2013

@natasasa tak bola som dnes u zubarky a ta mi prehmatala cele usta aj hrcku a povedala ze to bude zapal z mrtveho zubu ze sa nemusim bat

natasasa
2. okt 2013

@trish31 ďakujem za odpoveď 🙂 🙂

andynika
4. dec 2013

@drzubok ahoj chcem sa opytat a ak to praskne a tvori sa iba obcas ale uz malicka ktora do dna zase praskne treba ist na vybratie

lienocka73
28. sep 2014

@antigua ako si dopadla?

lelo
24. feb 2015

čaute. neviem ako si pomocť ale mam problem tiez s hrčkou na spodnej pere, neboli vôbec, uplne ako tuk by som povedal. určite to neni afta, čo som čital o aftách. ma niekto radu čo je to? :(