Hyperaktívny močový mechúr

Ahojte, chcela by som nájsť niekoho, komu diagnostikovali hyperaktívny močový mechúr. Už sa s touto diagnózou trápim skoro rok, brala som lieky (vesicare), ktoré veľmi nezaberali, cca pred mesiacom som ich vysadila kedze by sme chceli babatko. CHcela by som nájsť niekoho s podobným problémom. Časté nutkanie na močenie, pobolievanie v podbrušku, pocit nevyprázdneného mechúra átď. A nikdy neboli v moci potvrdené baktérie, čiže to nie je zápal mčového mechúra....
maria123
26. mar 2017
mam s tym mnohorocne bohate skusenosti,a nic mi nepomohlo,k cystoskopii,za mna,je to bolestive a neprijemne,a taky bol aj lekar,cosi trepal,ze je to ok,len ze vraj mam spadnutu maternicu a budem v buducnosti potrebovat plastiku,co obratom vylucil moj gynekolog,za niekolko rokov som toho absolvovala dost,vysetreni uro aj imych vysetreni,navyse sa pridruzila inkontinencia,po tazkom porode,....riesena bola voperovanim suburetralnej pasky,par rokov dobre,potom opat to iste,caste nutkave mocenie,atad atd,nebudem spominat,o co vsetko ma to ukratilo a aky dopad to malo a ma na moj zivot..ti,co to zazivaju,vedia,prisli casy,ked som na zachode stravila kazdu polhodinu,lieky boli o nicom,akuratmi vysusovali sliznice,tak som neskor vysadila,nemalo to zaden efekt
mam uz svoje roky a problem ostal,uz to lepsie nebude,niekedy su cele take obdobia,ked len na zachode sedim,nastastie niesom zamestnana a vlastne som priviazana na to wc doma,niekedy je klud tak sa to strieda,je to beh na dlhu trat,vsetkym,co to zazivaju zelam,aby sa s tym vedeli popasovat
tutislava
26. mar 2017
Mne zabcare zaberal,potom bez ucinku.z ostatnych mi je zle.u mna nastastie panvove dno v poriadku,unik mocu nie je.ale mam poskodene receptory,prve nutkanie je uz pri 1,6 dl,u zdraveho 5dl.cytoskopia neboli vobec,len je to neprijemne.potom len stipanie po toalete,ale to vydrzis neboj.treba vylucit kamene,nadory atd.
tutislava
26. mar 2017
Musia urobit cystoskopiu aj urodynamicke vysetrenie aby sa potvrdil hyperakti.mechur.
angel987
26. mar 2017
@tutislava aha rozumiem. A to urodynamicke vys. na tom si bola? Ak ano ako prebieha? Je bolestive?
mirasierra26
27. mar 2017
Mna vysetrenia neboleli, akurat trosku neprijemne, plnil mi mechur ze aku mam kapacitu a tak som mala taky neprijemny pocit ze sa tam pocikam. Ale potom to vypustil ked uz tam bolo toho vela. A hned po tom som mala pocit ze mi treba ist na WC, ale to bol len falosny poplach. Takto to bolo v ten den vysetrenia, na druhy den uz dobre.
mirasierra26
27. mar 2017
Pokial je clovek v blizkosti zachodov tak to az tak nevadi, da sa s tym naucit zit, problem je ked je clovek trosku na cestach ci dovolenka a musis vsade hladat zachody, to mi pride strasne obmedzujuce, hlavne ked clovek nepozna to prostredie tam a nevie kde co je. Ako to riesite s dovolenkami ?
angel987
28. mar 2017
@mirasierra26 pre mna je to akokolvek neprijemne,ci mam v blizkosti wc alebo nie. Nastastie to nemam take,ze hned musim utekat,ja mam sice nutkanie hned jak spravim par krokov od wc,ale nejdem,lebo viem ze opat len 3 kvapky vyjdu. Takze dovolenky prezivam,ale hned jak vidim benzinku tak utekam. A to co mi opisujes,to plnenie mechura.,to je urodynamicke vys ? Mna caka teraz cystoskopia , tej sa obavam,cievkovanie troska stipalo,potom aj 2 dni potom,ale dalo sa. Ale toto druhe je vraj horsie,tak neviem
tutislava
28. mar 2017
Ani urodynamicke vysetrenie neboli.zistuju kapacitu,prve nutkanie,max co vydrzis,zistuje sa ci neunika moc pri kasli atd.
mirasierra26
29. mar 2017
Mna cystoskopia nebolela. Tu o tom pisu:

Aký je priebeh vyšetrenia?
Vyšetrenie sa realizuje na urologickom oddelení.
Cystoskopia je nepríjemné vyšetrenie, ale nie je
bolestivé.
Pacient spravidla leží na chrbte s pokrčenými
a roztiahnutými dolnými končatinami. Okolie
vchodu močovej rúry sa vydezinfikuje a aplikuje
sa lokálne anestetikum - kĺzavý gél, ktorým sa
potrie nielen vchod do močovej rúry, ale aj
hadička cystoskopu.
Lekár opatrne zasunie špičku cystoskopu do
močovej rúry a pomaly ju zasúva až do močového
mechúra. Prácu mu výrazne uľahčí, ak si uvoľnite
panvové svaly. Potom sa cystoskopom zavedie do
močového mechúra sterilná látka – voda alebo
soľný roztok, ktorou sa naplní močový mechúr.
Lekárovi to umožní podrobnejšie preskúmať jeho
steny. Pri tom, ako sa plní mechúr, pociťujete
nutkanie na močenie, vymočiť sa môžete až tesne
po vyšetrení.
Samotná procedúra netrvá dlho, od zavedenia
cystoskopu až do jeho vybratia, môže uplynúť len
niekoľko minút. Pokiaľ sa objaví kameň, ktorý sa
lekár rozhodne odstrániť, môže sa vyšetrenie
predĺžiť. Ďalším dôvodom na predĺženie
vyšetrenia môže byť odber vzorky tkaniva na
histologické vyšetrenie. Obyčajne celé vyšetrenie
trvá 15 -20 minút.
angel987
29. mar 2017
@mirasierra26 uz som vela googlila o tom,ale zaujimalo ma,ci je to aj realne tak ako pisu -nebolestive. Dakujem zeny,ze ste napisali osobne skusenosti. Moj strach je uz o nieco mensi 🙂
mirasierra26
31. mar 2017
Bolestive nie, ale len trosicku neprijemne ked to zavadzaju, ale to je sekundicka. No a potom po vysetreni ja som mala take to falosne nutkanie na curanie, isla som na WC a nic neslo von. A vtedy to bolo take citlive cele, v podstate ten cely den, ale na druhy den uz vobec nic.
angel987
3. apr 2017
@mirasierra26 ja ked som bola na cievkovani,tak trocha bolelo resp. stipalo ked brali moc na vzorku. Zavedenie bolo v pohode,ale potom cely den som ziletky cikala,tak to bolelo. Ale na druhy den tiez uz dobre bolo. Preto sa bojim cystoskopie 😞 a kolko ti to cele trvalo? Myslim to vysetrenie.
jasu90
4. apr 2017
@angel987
@mirasierra26
@tutislava och, baby našla som tuto diskusiu a pozerám, že je nová, ja mám už asi dva roky opakovane zápaly, v auguste mi robili rozširovanie moč. rúry pod narkozou, cystoskopiu už 2krát, z toho raz bola neuspešna pre tu zuženinu, dnes mi robili zase a akurat mam chronicky zápal, ale ja mám stále nutkanie na močenie, cez deň aj 20 - 30 krát musím ísť a zo mňa vyjde tak 20 ml, ako vážne, najviac 50 a keď sa mi podarí tak 150 tak to je zazrak, proste musím až pritlačiť a veľmi prerušovane to je, robil mi to vyšetrenie, čo sa vycikate do záchoda a vyjde mu ten vysledok, on, že to ako močenie 90 ročného deda s prostatou... mám ísť na neurologiu a gyn. a potom nato urodynamicke vyšetrenie celkové, či ako to je, ja vôbec už nechápem čo to je...vážne som myslela, že tieto problémy riešia len starí ľudia. Nikdy som nebola ani na neurologii, no som ako zvedavá, už sa z toho asi zbláznim raz.
jasu90
4. apr 2017
no a v mechuri mi stále aj ostane moč.
vorkola
4. apr 2017
@jessie222 Mne pomohlo toto..do vane s s teplou vodou so m si nakvapkala así tak 15 kv, cisteho austrálskeho olejceka .v kupeli som zotrvala 20 min

Začni písať odpoveď...

Odošli