Hyperprolaktémia mi rozhádzala cyklus, máte skúsenosti s Nordprolacom?

waldfe
16. nov 2018

Ahojte ženušky ! Máte niektorá problémy s prolaktínom , hormónmi , menštruáciou ?
Hľadám niake rady čo mi zjednoduchšia život. :D Moja menštruácia nemá žiadny cyklus :D
moja menštruácia trvá od 2-4 mesiacov bez prestávky , 2 mesiace su vždy minimum a mám niekedy
2 týždne - mesiac pauzu a ide sa ďalej . Takto to trvá 14 rokov. Vraj mám mierne zvýšený prolaktín a miernu podfunkciu štítnej žľazy .ale môže to spôsobovať takýto chaos ? máte niektorá podobné problémy ? užívala som NORDPROLAC kt. mi krvácanie zastavil a teraz nekrvácam dva mesiace vôbec. Ďakujem za akýkoľvek názor, radu, skúsenoť .

topasitta
16. nov 2018

@waldfe ahoj ,prepac , nemam skusenosti, ale zaujimalo by ma, ci to s tebou lekar zacal riesit az teraz?

waldfe
autor
16. nov 2018

ahoj topasitta nie riešilo sa to od mojich 14 tich formou hormonálnej antikoncepcie čo mi občas cyklus upravilo potom zasa zle potom zasa na chvilu lepšie a v 20 tich mi prišli na to ,že ten prolaktín mam mierne zvýšený ale povedali mi ,že sa mám ozvať až keď sa budem snažiť o bábätko . No a pracujem v Rakúsku začala som to riešiť tam dal mi lekár Nordprolac a zastavil mi krvácanie ale menštruácia sa neupravila tak čakám čo sa bude diať :D

topasitta
16. nov 2018

@waldfe aha, tak to mas uz dlhu cestu za sebou.z🙈 Norprolac by mal znizit prolaktin, ktory ked je zvyseny blokuje ovulaciu. Skus si sledovat bazalnu teplotu (+ hlien +ovu testy napr.) , aby sa ti potvrdilo, ze ovulacia nabehla. Pripadne niekedy je aj lekar ochotny spravit folikulometriu. Ak nenabehne, zasa bombarduj lekara.
A este sa lekara spytaj, ci ti dobre nastavil mnozstvo norprolacu, ked sa ti este novy cyklus nezacal. A hormonalny profil bol ok okrem prolaktinu? Ake si mala amh, fsh a lh ?
Neda sa ti ist na vysetrenie do lubochne? Tam su dobri odbornici.

waldfe
autor
16. nov 2018

Folikulometria je čo presne ?? :D a amh fsh a lh som tiež od lekara nikdy nepočula :D no mne tieto vyrazy nič nehovoria lebo mi nikto nerobi niake testy ani nič !!! o mesiac idem do Rakuska kôli práci budem pokračovať asi v liečbe tam mi aspon predpisal lieky :D

topasitta
17. nov 2018

@waldfe folikulometria je sledovanie dozrievania folikulov, v ktorych su vajicka (ale niekedy dorasta aj prazdny ). Ked je dost velky, ma prasknut a uvvolnit vajicko-ovulacia. Amh, lh a fsh su skratky hormonov ( anti Mullerov, folikulostimulacny, luteinizacny). Ich hodnoty vypovedaju o cykle, a ak bude vsetko v poriadku, tak potom uz len upravit ten prolaktin. Taky dobry hormonalny profil by ti mohol spravit 3 x pocas jedneho cyklu ( zaciatok, pred ovulaciou, a asi 5 dni po ovulacii), to asi este nemas, kedze ako vravis, tvoja ms nemala cyklus a aj pre dobreho doktora je problem toto nacasovat 🙈 . No ak nebudu hladiny tychto hormonov v norme ( + este testosteron, progesteron), moze to znamenat nejake ochorenie. Ak to zisti povie ti co dalej.
Neviem presne, ako dlho trva, kym ti norprolac upravi hladinu prolaktinu, asi treba trpezlivost. No potom by som na tvojom mieste urcite sledovala ovulaciu, lekar ti ju moze tou folikulometriou potvrdit, a aj z krvi podla hladiny hormonov. No a potom uz uvidis, co ti povie. Drzim ti palce 😘

waldfe
autor
17. nov 2018

Ďakujem pekne si zlatá aspoň mám niaky prehľad . Ako vravíš kedže je to také rozhasené tak ani oni asi nevedia to napasovať ! No asi to chce ešte trpezlivosť. Ďakujem ešte raz pekne nech sa darí ! 😘😘

topasitta
17. nov 2018

@waldfe nemas za co. Dufam , ze som ti nenapisala bludy, ak hej, isto sa ktosi ozve 😁

waldfe
autor
18. nov 2018

😂😂😂