Hysteroktómia - už nebudem mať maternicu

mojka2310
25. jan 2013

píše sa mi ťažko, aj ked v hlbke som s tým vyrovnaná mám stále pochybnosti a bojím sa ako to všetko dopadne. Prosím, ak ste niektorá absolvovali vybratie maternice, ako to dopadlo, ako ste sa cítili a hlavne ako žijete teraz. Dik za každý názor

jahodka11
15. jan 2020

@merikac mne nevyberali ziadne stichy...nic,vsetko vypadlo samo....na liečení som nebola,nežijeme na Sk a tu mi dr nic nespomínal a popravde ani ma to nenapadlo vtedy....na nieco take sa pytat,takze nie,dala som to bez toho,ale problemy som nemala ziadne

katkano
16. jan 2020

@merikac štichov som mala 34 vonkajšie, vnútorné sono mi moja doktorka robila 6 týždňov po operácii. Keďže som ja bola onko pacient nárok na kúpeľnú liečbu je od ukončenia liečby do 2 rokov. Pri bežnej operácii do 6 mesiacov od opárácie si treba podať návrh. Kúpele sú super treba absolvovať :D

hlovi35
23. jan 2020

Ahoj 23.10 mi robili hysterektomii a pocula som ze mam narok na kupele.ale pytala som sa svojho lekara a on mi odpovedal,ze nemam poprosim vas ako to je. A kde mam podat navrh na kupele dakujem.

katkano
24. jan 2020

@hlovi35 Do pol roka od zákroku, ak bol príčinou mióm alebo iné nezhubné ochorenie. Návrh vypisuje odborný lekár (gynekológ). Ja som si zaslala vypísaný návrh priamo do Prešova. Všeobecná zdravotná poisťovňa a.s,
Oddelenie zdravotných a revíznych činností
Kúpeľná 5, Prešov 080 15
Tel. kontakt:
call centrum 0850 003 003 , 0910 864 062
02/208 24 815, 02/208 24 797

merikac
24. jan 2020

@hlovi35 ak ma spravu z nemocnice k dispozicii aj tvoj obovny lekar- moze navrh vypisat aj on

habanka2014
24. jan 2020

Ahojte kocky... u mna je už 2 roky od operaci, prosím napíšte ako teraz vyzerá vás život bez maternice? Máte nejaké problémy ? Ťažkosti ? Ja začínam trosku priberať... neviem či by som mala niečo zmeniť v stravovaní, alebo či je zo normálne že už hormóny nepracujú ako by mali? Poradte 🙂🙏🏻

jahodka11
24. jan 2020

@habanka2014 no ja uz mam 3 roky po a zatial nic...len som velmi spokojna a citim sa super! Pokial viem,hormony nemaju nic s maternicou,na to su tam vajecniky..ale ja chcem teraz tiez schudnut,stacia mi 5 kg,len ja som nabrala este pre OP,ked som brala hormonálne injekcie...a celkovo chcem sa hýbať....tak neviem poradit,ale urcite zdrava strava a pohyb urobia svoje,hlavne,ze sa cítiš dobre

habanka2014
24. jan 2020

@jahodka11 to ja tez ako že cítim sa fajn, všetko je úplne v poriadku, a bez menštruácie život je o veľa krajší... ja sem mávala silne a 7 dňové teraz si to už ani nepamätám 🙈 bolo to hrozné... ale počula sem že bez maternice sa priberá a všímam si že niejake kilecka sa nalepili aj na mna najviac na oblasť brucha... stravujěm sa myslím v pohodie jem všetko v norme.. robím si ovocné stavy, ráno len kúsok chleba potom stava alebo ovoc neskôr obed a večera... neviem čím to u mna je.. 😉 dakujem ti za odpoved 😗

jahodka11
24. jan 2020

@habanka2014 hm,tak neviem..ale vies,no co,nemladneme a podla mna ci s alebo bez,aj tak priberáme... musime sa pozerat na tie benefity...lebo ako pises,ja konecne nie som unavena,chodim po výletoch a tak..dokonca rozmyslam,zeby som zacala znovu hrat volejbal..co predtym teda nebolo ani trosku mozne...tak sa pokusim s tymi kilami nieco urobit... a zbytocne sa nestresovat

habanka2014
24. jan 2020

@jahodka11 presne tak ako píšeš... treba aj mna určite nejaký šport ale ved neni čas nejako... veľmi rýchle mi uteká čas... v pondelok sa budím a o chvíľu si hovorím že už je piatok a zase... jeden kolotoč... jasne, skús keď tá to bavilo, napĺňalo 😉

adkacu
26. feb 2020

Ahojte žienky. Ja som bola operovana 31.1.2020. Mala som rakovinu krčka maternice v 1 štádiu. Šla som na kliniku v Prešove,pretože som čítala len dobre recenzie o nich. A nakoniec... Počas operácie ma museli resuscitovať 1 min, áno stáva sa (operácia trvala 4 hod). Pan doktor si nevšimol že mi narezal tenké črevo a zatvoril ma... O 3 dni čo som bola vkuse slabá začali hrozne bolesti brucha. Po celom dni prezitom v bolestiach má večer o 20 konečne poslali na RTG a sono brucha. Tam zistili silný zápal a krvácanie. Okamžite prišiel chirurg a hneď na sálu s vysvetlením stala sa chyba pri prvej operácii musíme okamžite rezať lebo sa nedozijete rána 😟 a tak znova ten istý rez otvárali, zašívali tenké črevo a vybrali mi slepé črevo kvôli zápalu. Nikto za mnou neprišiel nikto mi nič nepovedal,neospravedlnil sa. Keď som konečne prišla domov po 3 týždňoch a šla vybrat stehy prišiel chirurg na to, že sa mi rana vôbec nehoji zvnútra,nebola poriadne zašita. Teraz podstupujem liečbu striebrom (cez brušnú dieru ktorá sa urobila mi do brušnej dutiny vkladajú gázy so striebrom). Keďže som trafila na vynikajúceho chirurga tak mi vybavil nejaký nový prístroj (veľmi drahá liečba) ktorý mi zceli vnútorné rany. Tak mi držte palce nech to uz mám konečne za sebou lebo je to veľmi ťažké všetko hlavne na psychiku... Aďa

posta10
27. feb 2020

@adkacu veľmi, veľmi Ti držím palce...a prajem rýchle uzdravenue, zotavenie

habanka2014
27. feb 2020

@adkacu bude už dobre, neboj nič, pevne verím 🙂🙂 rýchle uzdravenie prajem ❤️

aja517
21. júl 2020

Dobrý deň,chcem sa len opýtať,kto by mal záujem o 2ks balení LENZETTO.Mne nesadol.Na cene sa dohodneme.

lejluska
6. nov 2020

Neviem či je to tu ešte aktuálne ale skúsim...som po hysterektomii ( kvôli placente praevia centralis mi museli pri sekcii vziať maternicu) 4 týždňe...a mám číry výtok...je ho dosť veľa... najprv som mala pocit, že mi uniká moč...v pondelok budem volať dr.len sa chcem spýtať či ste sa s tým niektorá nestretli ??? Ináč sa cítim super, bolesti nemám ( trošku pri zmene počasia pociťujem) ...len som sa zľakla toho výtoku....že z čoho to môže byť....

merikac
7. nov 2020

@lejluska ja osobne som výtok nemala- treba ozaj skonzultovať s lekárom.

lejluska
7. nov 2020

@merikac nooo po dnešku mám pocit, že mi ozaj uniká moč..ale v pondelok určite zavolám dr. uvidím čo....

adkacu
7. nov 2020

@lejluska s tým mám problém aj ja bohužiaľ 😟 bez intimky už nechodím. Asi nejaká chyba, pretože sim počula ze vela zien maju problém aj s močením po tychto zákrokoch.

merikac
7. nov 2020

@lejluska s udrzanim moču som mala aj ja problém- teba cvičiť panv.dno- stále sťahovať a skúšať to občas aj pri močení... Bude rok po operacii- no aj teraz sa rozkašlat a mať plný mechúr znamena, mat aj mokro v nohavičkach 😔

habanka2014
8. nov 2020

@lejluska ahoj určite zajdi k lekarovi, to môže byt mechúr, a možno nejakú chybu urobili jasne že tá nechcem strašiť ale stava sa aj to.. možno že sa to všetko hoi a povedia že je normálne ale isla by som sa presvedčiť 🙂ja sem tez po operaci maternicy a tez mám občas take problémy a pri kychnuti ti sa nedá udržať vôbec moc..

lejluska
8. nov 2020

@adkacu
@merikac
@habanka2014 ďakujem krásne za odpovede...už som myslela, že to mám iba ja...ale určite pôjdem k dr.nech ma pozrie... ináč je úplne všetko ok, akurát s tým čuranim mám problém...ale mala som aj zápal, chvíľu bolo dobre a teraz zas...tak snáď sa dám dokopy 🙏 okolo bábätka treba fungovať 😉

habanka2014
8. nov 2020

@lejluska neboj nič bude to dobre, máš to úplne čerstvé... ja skoro 3 roky po operaci a nekedy pociťujem tam dole bolesti a take ťahanie cudne... vraj je zo normálne 😉 musíme z tým zit ❤️

jahodka11
8. nov 2020

Ja som skoro 3 roky po operacii a ziadne problemy nemam,klop klop....tak moc drzim palce, nech sa dr na to pozrie.... únik mocu je bežný u viacerých žien...ale da sa to riesit a je po probléme...nie je to ako kedysi....takze hlavu hore, verim,ze dr pomoze

lejluska
10. nov 2020

@habanka2014
@jahodka11 tak podľa dr.ten únik moču a problém s čuranim, nie je po hysterektomii nič neobvyklé, ináč je všetko ok...tak snáď aj to prejde 🙏 budúci týždeň mám prísť opäť, kontrola po šestonedelí a poriešime aj ten únik moču...tak sa teším...len nech sa to dá do poriadku...keď ja sama neviem ešte čo je normálne a čo už nie, neviem čo mám čakať....ale je to ešte čerstvé... nakoľko mám ešte iba 32rokov verím, že to bude v poriadku, že sa z toho dostanem...🙂

habanka2014
10. nov 2020

@lejluska ide dobre jasne sme mlade a zdravé telo len potrebuje čas na regeneráciu 🙂 držím palčeky moc moc o chvíľku budeš fit 👍😘

24seli
17. feb 2021

@kingu28
@elly111
@010306
@cellesta ahojte dievcata, nehnevajte sa ze otravujem a pripominam vam tuto temu, ale caka ma to tiez. Ale do NOU idem az 3.3 kedy sa nieco dozviem, samozrejme nervy pracuju, tak by som sa chcela spytat vy ste to absolvovali v NOU? A ako to tam prosim prebieha? Dakujem velmi pekne za kazdu info 🙏

elly111
17. feb 2021

@24seli fantastickí ľudia, nemáš sa čoho báť, ak potrebuješ vedieť niečo konkrétne pokojne mi napíš ip

jahodka11
17. feb 2021

@24seli ahoj,ja ti nemozem poradit priamo s tym,ako to prebiehalo na Sk, mne to robili v zahranici, uz su to 3 roky a citim sa neksutocne dobre....aj sa mi podarilo schudnut 8kg, konecne vyzeram k svetu,haha a mam dost sil na vsetko... za mna zatial len plusy, drzim ti moc palce a ziadne obavy 🙂

kingu28
17. feb 2021

@24seli Ahooooj.Uz je tomu skoro 5 rokov,ale na NOU sa len tak lahko nezabuda...ja som bola maximalne spokojna.Som si ista,ze budes v dobrych rukach.Drzim palce.🙏

24seli
17. feb 2021

@elly111 dakujem moc 🙂 idem napisat 🙂