Hysteroktómia - už nebudem mať maternicu

mojka2310
25. jan 2013

píše sa mi ťažko, aj ked v hlbke som s tým vyrovnaná mám stále pochybnosti a bojím sa ako to všetko dopadne. Prosím, ak ste niektorá absolvovali vybratie maternice, ako to dopadlo, ako ste sa cítili a hlavne ako žijete teraz. Dik za každý názor

habanka2014
19. máj 2022

@zuzka421 ahoj ja mám zhubný nádor krčka maternice… kombinovaná liečba rádioterapia+chemo, priznali mi 45% invalidný..

katkaking
30. máj 2022

Absolvoval niekto termoablaciu endometria? Ja som týždeň aj niečo po, ešte trochu spinim, neviem či je to ok, pri spojení akoby bola čerstvá krv.
Veľmi by mi pomohli info od niekoho, kto to absolvoval.

gabiso3
29. sep 2022

Ahojte, chcem sa opýtať nečaká niekoho teraz hysterektomia v Žiline?

zlatusik22
8. nov 2022

@habanka2014 ahoj mohli by sme si napisat?

habanka2014
8. nov 2022

@zlatusik22 kľudne nápis mi IP poradím 😉

jahodka11
9. nov 2022

@zlatusik22 kludne aj mne…ak mas otázky….poradim,ak budem vediet

djubka
3. dec 2022

@inneska ahoj, mozem poprosit, mne brali maternicu pred tyzdnom, chcem sa opytat, kedy ta to prestalo boliet , myslim brucho vo vnutri?

jahodka11
3. dec 2022

ja si uz dobre nepamatam,ale mam pocit, ze som potrebovala 4tt,aby som bola uplne fit... ale prve dva boli take asi najhorsie.... aj ked spatne tvrdim, ze sa to dalo v pohode zvladnut, ani lieky proti bolesti som doma uz nebrala...tak drzim palce...hlavne vela odpocivaj, ak sa da 🙂

djubka
3. dec 2022

@jahodka11 dakujem za odpoved

lefronko
16. jan 2023

Ahojte, mne odstránili maternicu a krčok maternice pred dvoma mesiacmi. Nikdy som nemala deti. Mala som veľké miomy a keďže deti mať ani neplánujem, súhlasila som s tým. Mám 43 rokov, to hojenie po operácii asi každý prežíva rôzne. Vaječníky mi ostali. Brucho ma stále bolí, pichá a ako keby tlačí niečo vnútri. Jazvy po prístrojoch sa zahojili, ale vntúri stále cítim, že sa všetko hojí a pracuje.
Nedvíham nič ťažké, snažím sa chodiť často na prechádzky, ale po pol hodine ma brucho tak začne pichať, že dôjdem domov v predklone.
Chcela by som sa zároveň opýtať, po akej dlhej dobe ste boli po celkovej hysterektomii na kontrole u gynekológa? Ja som mala operáciu v novembri 2022 a keď som prišla z nemocnice, priniesla som svojmu gyn lekársku správu s tým, že sa dohodneme, kedy kontrola. Povedal až v máji tento rok. Nie je to pridlho 5 mesiacov čakať na kontrolu?? Nejak sa bojím.
Lenka

jahodka11
16. jan 2023

@lefronko ja som bola tusim po 6tt... v nemocnici a potom este o par tyzdnov aj u svojej gynekologicky,uz si nepamatam presne po akej dobe... kazdopadne, ak mas taketo problemy, isla by som na kontrolu urcite... ja som po 2tt nemala skoro ziadne... a doteraz, klop klop naozaj pohoda.... cize urcite bez, nema zmysel sa takto trapit s bolestami 😒

dakota50
16. jan 2023

@lefronko ja som tiež bola po 2t na kontrolu tam kde ma operovali potom pri mojom gyn. A tak po ďalších 2t v nemocnici a bolesti som mala dlho , mám 3 deti normálny pôrod

lefronko
17. jan 2023

@jahodka11 Ďakujem, urýchlim teda návštevu doktora.

lefronko
17. jan 2023

@dakota50 Ďakujem za odpoveď, urýchlim tú kontrolu.

ewka0012
17. jan 2023

ja som bola po mesiaci na kontrole aj sone, som 3 mesiace po operacii,stale to nie je ok, nad jazvou mam taku divnu citlivost, tazko sa mi este zohyba napr, casto to este pobolieva,jazva je citliva

jahodka11
17. jan 2023

@lefronko este ma napadlo, že mne to robili laparoskopicky…

dakota50
17. jan 2023

@ewka0012 joj ja som mala veľmi dlho akoby strpnute všetko operovali ma vo februári a ešte septembri ma bolelo na ľavej strane

lefronko
18. jan 2023

Áno, aj mne laparoskopicky, okolo tých jaziev veľmi citlivé miesta, hlavne na lavej strane, kde asi mali nejaký väčší nástroj, neviem. Jazvy si krémujem stále, aby boli čo najmenej viditelné potom neskôr, ale tie vpichy pod nimi - cítim, že sa to hojí, je to citlivé, až také nepríjemné. Aj ma tak popichávajú.

erikad82
9. jún 2023

Ahojte! Tak sa k vám pridávam aj ja,ak môžem 😉 24.5. mi vyberali maternicu a vajcovody. Robili mi to laparoskopicky s vyberali cez pošvu v ZA. Bolesti po zákroku vôbec žiadne. Stehy ešte mám,tak čakám kedy vypadnú. Inak sa cítim fajn. Chcem sa opýtať -ked vám ponechali vaječníky,pociťujete ovuláciu? Boli ste na liečení?

jahodka11
10. jún 2023

@erikad82 áno, ja mám všetky príznaky ako vždy, len teda nekrvavam. Na liečení som nebola, bývame v zahraničí a asi tu o rtom ani nepočuli 😉

erikad82
10. jún 2023

@jahodka11 na to bezkrvacanie sa veľmi teším... Teraz ešte spinim,ale tak snáď to raz skončí...

jahodka11
13. jún 2023

@erikad82 urcite to skonci.... ja naozaj uz par rokov total bez 🙂

marcink
9. aug 2023

ahojte 28 ma caka odstránenie vaječeníkov -- nakolko mam 37 rokov... chcem sa opytat či už to niekto absolvova a ako to zvládate.. beriete nejakú hormonálnu liečbu ? máte návaly ? poprípade zmeny na váhe ? Ďakujem za rady

adika279
9. aug 2023

@marcink ahoj ja som mala 36 keď mi zobrali všetko návaly som mala hrozne skúšali na mne aj hormonálnu liečbu ale žiaľ ani jedna mi nesedela momentálne neberiem nič veľa cvičím a hýbem sa teda v rámci možností kompletné som zmenila stravu..tie návaly mám ešte aj teraz nieje to už také hrozne ale občas sa vyskytnú..každý je ale iný a znáša to inak držím palce a prajem všetko dobré a rýchle zotavenie 🙂

lenkald
23. sep 2023

@iveta6868 zlepšilo sa Vam tom potom ?

lenkald
23. sep 2023

@lefronko zlepšil sa Vam potom prosím stav ?

alenaalena1509
27. okt 2023

@inneska aj mňa to čaká. Veľmi sa bojím. Dá sa to zvládnuť?

dakota50
27. okt 2023

@alenaalena1509 vôbec sa netreba báť

alenaalena1509
5. dec 2023

@dakota50 dakujem.caka ma to v januari

lefronko
5. dec 2023

@lenkald Ahoj Leni, teraz je prave rok, co som po operacii. Musim este upresnit, ze mne vybrali maternicu a krcok maternice. Vajecniky mi ostali, cize hormonalne som v poriadku. Menstruaciu uz teda nemam, ale kazdy mesiac mam stale take predmenstruacne symptomy, ske som mala. Citim, ze ma prsia trosku bolia a tiez vajecniky. Ale to tak tyzden max a nic zvlastne to nie je. Neobmedzuje ma to. Nemam ani vacsi vytok v tom case. ALE!!! Cca dva mesiace po operacii ma stale velmi pichalo v pravom boku. Ako keby vajecnik. Primar ma ale ubezpecil, ze je vsetko v poriadku.Aj moj gynekolog ma prehliadol a povedal, ze vsetko je na svojom mieste. V juni tento rok som bola v kupeloch v Luckach. Na chvilu to pomohlo a bolesti zmizli. Ale koncom leta znovu to pichanie v pravom podbrusku. Zmenila som aj gynekologa, KONECNE mam gyn zenu doktorku. Tiez mi spravila vysetrenia. Ale zda sa byt vsetko ok. Stale to brucho citim, ze to este nie je ono, ale ked mi to traja doktori potvrdili, ze je to ok, nemam uz taku obavu. Pomaly zacinam znovu sportovat. Niektore zeny uz po mesiaci ani nevedia, ze boli operovane.Ja som ten druhy pripad, u ktoreho sa telo dlho vysporiadava s ranami. Ja som predtym nikdy nerodila, takze sa im aj pomerne tazko maternicu vytahovalo cez posvu.