Jabĺčka na obidvoch kolenách mám labilné

zofka83766452
2. nov 2023

Ahojte, ja by som sa chcela opýtať, či má niekto rovnaký problém ako ja … jablcka na oboch kolenách mám úplne labilne , viem si ich posúvať do úplne všetkých strán, prosím Vás , je to normálne? Bolesti nemám, sem tam ma bolia kolena, ale len pri veľkej zaťaži. Budem rada ak sa so mnou podelíte, nechcem ísť ku lekárovi za trúbu ak to nič nieje. Ďakujem

sisa_s
2. nov 2023

Pravdepodobne ide o vrodenu poruchu spojivoveho tkaniva, co sa prejavuje hypermobilitou jablcka (ak nie si/nebola si sportovkyna, vtedy je to aj ziskane) 🙂 vyhladala by som fyzioterapeuta, vedia naucit spravne pohyby, cviky, ako sa raz nezranit, predchadzat inym tazkostiam

zofka83766452
autor
2. nov 2023

@sisa_s ďakujem pekne, nikdy som nesportovala , dalujem pekne za radu 🙂

solange7
2. nov 2023

@zofka83766452 ked lezis, tak s nimi mozes pohybovat do stran. V stoji, resp pri napnutom svalstve uz by to bolo cudne.

miamia04
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
seag
3. nov 2023

@zofka83766452 aj ja som hypermobilná a mne jablčko aj vyskakuje...ani si nechci predstaviť aké je to nepríjemné ale vždy sa vráti naspäť... aj členky sa mi občas vytknú :( chodila som na cvičenia- dá sa to trocha skorigovať a posilniť okolité svalstvo ale musíš cvičiť pravidelne.