Jačmeň na oku

7. jan 2023

Budem musiet ist na operacne odstranenie jacmena na oku. Mne nic nepomohlo, ani lieky od doktorky ani obklady uplne nic. A bohuzial mam ten otrasny priznak fotofobiu. Uz mesiac zijem v tme. Nemozem ani tv pozerat, lebo ma az zacne oko stipat. Tak budem musiet si ten jacmen dat vyrezat. A velmi sa bojim ako to zvladnem. Ale uz radsej 15 minut utrpenia pri rezani ako toto utrpenie co mam teraz. Podstupil to niekto z vas? Bolo to ozaj take hrozne, ako citam na internete?

maxxim
7. jan 2023

Ahoj. Neboj sa. Môj kamoš na tom bol, a uplne v
pohodičke mu to spravili. Robil som mu v ten den sofera tak viem ze viac sa bál zbytocne vopred, ale po tom zakroku si vypiskoval ze je rad ze to ma za sebou.

1mina
7. jan 2023

Ja som bola na vyrezavani chalasku ci ako to volali dr, tiez opuzdrena hrcka na viecku po jacmeni. Mne to ani nevadilo fyzicky, ale nevyzeralo to dobre a aj ocna povedala ze to treba dat prec. Ja som sa sama kvoli tomu objednavala ze nechcem tak chodit, zaklad je nic si necitat nepremyslat dopredu o tom radsej som to ziadno neriesila 😂 proste som tam prisla ze sak to nejako vydrzim a nechcem radsej dopredu vediet ako sa to robi. A nebolo to nejake priserne, aj ked nebudem klamat celkom som sa zapotila na tom stole, ale skor je to take neprijemny pocit. Mne sa to zdalo aj rychlovka, aj ked sestricka mi nato povedala ze zalezi aj od tooh kto to ako znasa, ale nrviem si predstavit snad sa tam nikdo nebije s nimi 😂 do druheho dna mat jedno oko zalepene - takze urcite zle rozhodnutie napr ako ja zrovna krajat kopec zeleniny do polievky a strazit pritom deti - fakt som si nikdy neuvedomila kolko to spravi ked clovek vidi len na jedno oko, plus teda som si nemohla dat okuliare ani nato zdrave. A nezlaknite sa, druhy den ked som si to odlepila som mala.oko modre, fialove, zelene, ze muz hovoril ze so mnou nikam nejde lebo si budu ludia mysliet ze ma zbil 😂

autor
7. jan 2023

@1mina Si ma az rozosmiala 😀.

1mina
7. jan 2023

Tak som rada 😂 a realne som mnou ani nesiel na prechadzku muz tich par dni kym mu to neodmodralo, ze on takto so mnou chodit nebude ze kazdy sa po nom bude pozerat 😂

autor
7. jan 2023

@1mina Prosim ta, este som sa tak zamyslala, ze ked mi to viecko prevratia to budem vsetko vidiet co mi robia? Alebo niecim oko prekryju? Ja oci zatvaram aj pri ked mi beru krv. Tak to je hrozna predstava, ze budem priamo na to pozerat 😪.

1mina
7. jan 2023

Vies co nechapem ako to funguje ale nie nevidela som nic. Najprv ano tu prvu minutku - oni v niecom to oko prichytia, lebo mne isli po mensi model ze im to dobre nedrzi 😂 z toho som asi mala tie modriny. A fakt videla.som len chvilocku aj to uplne tak rozmazane, a potom mi tam cosi pichli do viecka, cosi nakvapkali do oka a fakt celu dobu som uz nic nevidela. Vlastne celu dobu sa rozpravali sestricka s doktorkou uplne blbosticky mne to prislo hrozne fajn ze som sa snazila len tak pocuvat asi to tak robia naschval a sem tam sa ma spytali ci ok

autor
7. jan 2023

@1mina Dakujem, pomohlo mi co si napisala snad to zvladnem aj ja 😕. V pondelok si budem volat na termin. Snad mi ho daju cim skor. Lebo to moje oko hrozne vyzera aj teraz ani malovat sa nemozem take spuchnute to mam.

1mina
7. jan 2023

Hadam ano ja som sla za nejaky mesiac co som sa objednavali ale to boli aj sviatky. Ale chapem aj mne to vadilo strasne to bolo vidiet. Tiez som najprv skusala maste atd, ale ocna mi vysvetlila ze to nema ziaden vyznam, ze ked sa to tam uz raz opuzdri tak uz jedine vyrezat. Odporucat nemysliet nato extra, nezistovat si, u mna tato technika zabera 😀 netrva to dlho nastastie, drzim palce 🙂

autor
8. jan 2023

@1mina Dakujem velmi za rady 🙂🙂