Je horšia pôrodná bolesť alebo obličková kolika?

10. nov 2022

Ahojte chcem sa opýtať, len tak ma to zaujíma keďže v utorok som si vytrpela obličkovú koliku. Baby ktoré ste rodili a zároveň mali aj koliku, ktorá bolesť je horšia? 🙄

trendyy
10. nov 2022

Je to uhol pohladu... ale porodna je určite horšia lebo aj nevies ako dlho to bude trvat.....no bonus na nej je to ze sa aspoň tešíš na bábätko

kuko55
10. nov 2022

Neverím, že niečo fyzicky bolí viac ako pôrod.

banalu
10. nov 2022

Za mna porod jednoznacne 🫣

autor
10. nov 2022

Tak neviem či ste mali už koliku. Zvracanie, neviete si nájsť polohu, a tá bolesť je neutíchajúca, v jednom kuse to bolí rovnako intenzívne.. Pôrodné sú také chvíľkové či nie?

zuzi0911
10. nov 2022

Nemala som este koliku...resp asi áno pred 2 t bolesť to bola hnusná až som sa zľakla a išla na pohotovosť a teda boli to čreva a žalúdok...
Myslela,som ze rodim...čiže by som to dala ako veľmi podobne.....silné....

banalu
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dori2
10. nov 2022

ja som mala ajporod bez epi, aj s epi, aj oblickovu koliku, aj zapal trojklanneho nervu a vsetko bolo zle- kzde inym sposobom. neviem z toho spravit pyramidku

zonjushe
10. nov 2022

Mala som 2x oblickovu koliku v tehotenstve, ale porod bol sekciou, prirodzene som nerodila..vravi sa, ze oblickova kolika je jednou z najtryznivejsich bolesti, ano, bolo to cosi strasne..mna ked prijimali, musela som si lahnut na zem a tam som sa krutila jak dazdovka..je to fakt neuveritelne kruta bolest..myslim, ze bude porovnatelna s porodnymi bolestami..

babajaga
10. nov 2022

som po kolikach,aj porode...koliky si horsie,pri porode vies,preco trpis a vysledok je nadherny

hylary
10. nov 2022

Zažila som 2 pôrody a 2 koliky.. dačo strašne .. jedno aj druhé.. nedá sa povedať čo je horšie... Obidva tipy bolesti sú šialené ..

zitaje
10. nov 2022

Ja som mala žlčníkový záchvat, myslela som, že zomriem. Za mňa je pôrod rozhodne menej bolestivý, a hlavne je to zmysluplná bolesť, vieš že vedie k niečomu dobrému.

zitaje
10. nov 2022

A ešte - pôrody som mala štyri, všetky vaginálne, jeden vyvolávaný. ALe kolika je horšia a hlavne sa mi viac zaryla do pamäti - popôrodný oxytocín robí svoje 😀

trgypadl
10. nov 2022

Povedala by som, ze je to velmi individuálne, neda sa to zovšeobecniť.. Kazdy ma iny prah bolesti... Niekto povie, ze najhorsia bolest je porod, u niekoho bolest zubov.... Ale ano kolika patri medzi bolesti, ktore sa daju prirovnať bolesti pri porode..

gypsomilka
10. nov 2022

Ak mozem tak na 10000% viac porod. To je zamna neskutocne. Oblickova kolika je este lahoda. Mam oboje dva krat vyskusane.

marca12
10. nov 2022

@kuko55 zevraj oblickove a zlcnikove zachvaty su horsie ako porod. Tvrdia zeny,ktore porod uz maju za sebou.

veroonr
10. nov 2022

Ja som teda oblickovu koliku nemala (klop klop) ale ani porod nie je ako porod. U mna prvy 6h v pohode, druhy 2,5h a som myslela ze vyskocim von oknom od bolesti... Takze ani porody sa nedaju dat do jednej "bolestnej kategorie"

monkka21
10. nov 2022

Zažila som koliku a veru ja by som to prirovnala k pôrodu a možno aj horšie,ja som od bolesti zvracala a skrucala sa na zemi čo už som nevedela ako sa mam uložit ,či mam ležat,stáť alebo sedieť. Neprajem nikomu.

liloastitch
10. nov 2022

Síce som rodila sekciami, ale kontrakcie som si zažila 24 hodín dosť intenzívne, dokonca som zažila aj kontrakcie počas odberu plodovky, kontrakcie také, že som mala chuť porodiť a do toho v bruchu pichnutá ihla, ale kolika bola omnoho horšia. To bolo niečo neskutočné.

autor
10. nov 2022

Som v 5 mesiaci takže do pôrodu mám ešte čas ale už ma zaujímalo aká je tá pôrodná bolesť.. Keďže koliku som mala 2 krát a bolo to na nevydržanie.. Ani injekcie a infúzie nepomohli

autor
10. nov 2022

@monkka21 ja som to mala tak isto aj so zvracaním.. A najhoršie na tom je že nevieš kedy to skončí. Či o hodinu, či o deň, dva..

nikha2809
10. nov 2022

@kuko55 mne raz rezali zvnútra ústa kvôli veľkému abscesu na brade, poviem ti dva pôrody boli oproti tomu malina a to som prvú dcéru rodila vyše 30hodin 🙈

nanka3
10. nov 2022

moja mamina oblickove koliky niekolko-x a vzdy tvrdi, ze je to to ovela horsia bolest ako kontrakcie pocas porodu

lilke
10. nov 2022

Pre mňa obličkova kolika omnoho horšia. A to som mala aj pôrod s vyvolavackou, klasický pôrod bol podstatne menej bolestivý.
Ale zas, každé bolo iný typ bolesti.

dombia
10. nov 2022

Za mňa obličková kolika plus obličkové kamene sú horšie ako pôrod…

autor
10. nov 2022

@dombia no ja som mala tiež kamene zrejme, včera ma to aj pichalo na wc veľmi tak myslím že vtedy vyšlo lebo dnes usg už bolo čisté..

aaadkaaa
10. nov 2022

Oblickovu som nemala, ale zlcnikovu ano a veru, miestami sa to vyrovnavalo porodu ak nie aj horsie... a tiez som netusila, kedy skonci a ani ma nic pekne na jej konci necakalo, na rozdiel od porodu

asia83
10. nov 2022

Pôrodné bolesti, to nie je bolesť, to je mučenie. Plus ku tomu psychika, ktorá je vplyvom hormónov v keli. Ja som si myslela, že umriem. Nedá sa tá bolesť prirovnať ku nijakej bolesti. To ani nie je typická bolesť. Jednoducho je to ako lámanie všetkých kostí v tele naraz. Napríklad. Bolí všetko, úplne všetko, intenzívne.

silvia33_33
10. nov 2022

Ja to napíšem takto, ako kedysi povedala moja svokra. Najhoršia bolesť je tá, ktorá práve boli. Inak sa to porovnať nedá.

dombia
10. nov 2022

ja som mala kamene dvakrát… keď ich vycikáš tak to je tupá bolesť v podbruší, spojená s vracaním, neustálym pocitom na močenie. Samozrejme aj krv v moči… A akoby tisíc žiletiek išlo cez močový mechúr…
No ja som myslela že vtedy zomriem…
Hlavne keď som videla v záchode akoby piesok 😳

virines
10. nov 2022

Ahoj no pre mna osobne boli horsie tie oblickove kamene ,strasne krce som mala 😐 ked si aj teraz na to spomeniem je mi zle som myslela ze ta bolest nikdy neskonci...ale porod tiez boli ale je to uplne ine....