Je ivermectin účinný?

karinaanastazia
14. mar 2021

Ahojte , prosím vás aké máte skúsenosti s ivermectin , pomáha to dá sa to niekde kúpiť ?
Ďakujem za odpoveď

kacusik69
14. mar 2021

da, predpise lekar, obvolas lekarne - kupis

meluela
14. mar 2021

@karinaanastazia v tazkych stavoch sa ako najucinnejsie javia imunosupresiva, uz neviem konkretne ktore, bol dobry rozhovor nedavno s P. Celecom. Teoreticky by mohol pomoct v zaciatkoch, ale silne dokazy pre to nie su. Vznikol okolo neho podivny hype, kvoli tomu ze par ludi vytvorilo pribeh o tom ako bu-bu zli lekari a uradnici nedovolia ludom sa nim liecit. Ale uz ho davaju aj v niektorych nemocniciach, kedze pribuzni si ho pytaju, tak im to umoznili, podla vyjadreni lekarov co som citala tazko povedat, nemaju pocit ze by to pomahalo. Zial neurobili to ako randomizovanu studiu, takze nevieme.

lucka_ke
14. mar 2021

čítala som vyjadrenia lekárov z covid nemocníc, že pomáha len v začiatkoch, keď ešte pacient len pociťuje prvé príznaky, potom už nie a v ťažkých stavoch v nemocniciach absolútne nie

gubiko
14. mar 2021

mne priateľka (epidemiologička) hovorila, podobne ako meluela píše, že ak zaberá, tak v začiatkoch a pri ľahšom stave. človek, ktorý má už dýchacie ťažkosti, tak tomu už nezaberie. na stavy, ktoré sú v nemocnici nepomáha vôbec.
vraj sú v USA štúdie na liek kolchicín, mali vzorku 40tisíc pacientov. jeho účinky sú podľa slov priateľky potešujúce. nerozumiem však, prečo ho tu už nemáme, sakriš.

cackaa
14. mar 2021

Dali sme si s mužom pred týždňom veterinárny ivermectin - každý dve dávky s odstupom 3 dní. Ja 7 dní od začiatku príznakov a muž relatívne na začiatku (asi 3-4 deň). Jemu nezabral vôbec, skôr nastalo zhoršenie a mne neviem, lebo som nemala ťažký priebeh, tak som sa z toho možno vyhrabala sama...ale prečistilo ma parádne. K humánnemu ivermectinu sa obyčajný smrteľník dostane veeeeľmi ťažko, treba mať dobré známosti.

karkulka89
14. mar 2021

Mužovi lekár predpísal a nepoužil ho. Myslíte že ak to pride na mňa môžem ho užiť?

kacusik69
14. mar 2021

@cackaa da sa k nemu dostat aj normalne, treba obvolat lekarne... v niekolkych potvrdili ze maju (v dvoch roznych mestach) - treba len skusat

nykkushka
14. mar 2021
viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nina88
14. mar 2021

@karinaanastazia Dobry den, potrebujete Ivermektin? Ste pozotivna? Napiste mi.

lindous
15. mar 2021

Najväčšia štúdia, ktorá bola s Ivermektínom zatiaľ robená ukázala, že pravdepodobne nie je učinný, skupina, ktorej bol podávaný mala rovnaké výsledky ako kontrolná skupina, ktorej bolo podávané plcebo. (Effect of Ivermectin on Time to Resolution of Symptoms Among Adults With Mild COVID-19: A Randomized Clinical Trial. JAMA. Published online March 04, 2021.)

Ani táto štúdia ale nebola dostatočne veľká, aby sa tým vylúčila úplná neefektivita. Ťažko teda povedať, ale samotné firmy, ktoré vyrábajú lieky s ivermektínom sa k tomu vyjadrujú zhruba takto: “Neveríme, že dostupné údaje podporujú bezpečnosť a účinnosť ivermektínu mimo použitia v medziach schválených regulačnými agentúrami.“

Čo ma ale desí a až ma z toho strasia je, že ľudia naozaj úživajú veterinárny liek ??!! Veterinárne lieky prechádzajú úplne iným schvaľovacím procesom, ktorý je menej prísny ako ten pre humánne lieky, navyše je robený na zvieratách, takže vlastne nemá výpovednú hodnotu pre ľudí + sú pri veterinárnych liekoch menšie nároky na čistotu (keďže ako vieme, liek netvorí len účinná látka, ale aj rôzne prísmesy). Vo veterinárnych liekoch sa môžu objaviť nečistoty, ktoré sú pre človeka nebezpečné a o enantiomérnej čistote ani nehovorím. Prosím nerobte to.

azzflo
15. mar 2021

@nykkushka To naozaj si je niekto ochotny objednat veterinarny liek z aliexpressu pre vlastne uzitie? 😂 toto ma fakt dostalo

malva123
15. mar 2021

@azzflo zacne biznis..no neviem,nedavala by som si nieco co pre ludi nie je urcene...

nykkushka
15. mar 2021

@azzflo manžel to objednal 😂😂 len tak z haluze že bude zarábať ťažké prachy na sprostosti ľudí 😂😂😂

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lubi40
15. mar 2021

@karinaanastazia "Some studies of ivermectin have also reported potential anti-inflammatory properties, which have been postulated to be beneficial in people with COVID-19. Some observational cohorts and clinical trials have evaluated the use of ivermectin for the prevention and treatment of COVID-19"
niektore studi naznacuju, ze moze pomahat. Nie je to vsak liek na covid

vivincek
15. mar 2021

ale ten z aliexpresu je pre zvierata,to myslite,ze to uzivaju aj ludia? 🙂

volterra
15. mar 2021
nykkushka
15. mar 2021

@vivincek no pani v komentoch vyššie píše, že si s manželom dali veterinárny , tak asi si ho ľudia dávajú 🙂

simca06022011
15. mar 2021

@nykkushka a ako konktretne na tom chce manzel zarobit? 🙂))

vivincek
15. mar 2021

@simca06022011 preda drahsie ako kupil 🙂

simca06022011
15. mar 2021

@vivincek no to take lahke nie je, preto sa pytam tych co s tym maju plany :D

nykkushka
15. mar 2021

@simca06022011 keďže je po ňom mrte veľký dopyt :D ľudia kúpia aj 10 násobne drahší :D

simca06022011
15. mar 2021

@nykkushka No okrem inych zalezistosti, ktore su s dovozom takychto "liekov" spojene... bude manzel aj znasat nasledky, ak sa niekomu nieco stane, nakupom hocijakeho, kludne aj "fejkoveho" pripravku z aliexpressu? ;) Totiz tam mozes mat hocico v tej krabici.

nykkushka
15. mar 2021

@simca06022011 vieš o tom, že je to myslené ironicky a ako joke 😀 vôbec to neber vážne 😀 (veď sú za mojimi správami smajliky 😀 )manžel si to isto kúpil, aby si spravil fotku a niečo vtipné k nej napísal na FB 😀 nič iné, neboj nikoho neohrozí ani nezabije, ježišu maria 😀

simca06022011
15. mar 2021

@nykkushka ja ti to neberiem, len vies, ked to napises na taketo forum, aj s linkom a super typom na podnikanie, tak nevies, ktorí experti sa toho chytia... ;) dufam, ze na colnici stihaju riesit :D

ceresna2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nykkushka
15. mar 2021

@simca06022011 tak to ja už za to nemôžem, keď začne naozaj takto nejaký magor podnikať 😀

nykkushka
15. mar 2021

@ceresna2 keby je to take izy pizy s tým liekom, že čím horší stav, tak stačí viac mg/kg, neboli by plné nemocnice a covid ara pacientov...ten liek jednoducho nefunguje, a ak nedajbože áno, zaberie len minimum ľudí achbože..ci vážne si myslíte, že vláda je taká sviňa, že zámerne bráni používaniu tohto lieku, aby sme boli čo najdlhšie v takýchto sračkách? Kto už len na tomto môže ryžovať a byť s týmto stavom spokojní 😀

cacianka
15. mar 2021

@nykkushka presne, ako bony pred tuzexom, na tajno, na čierno a 10x drahšie