Je to zápal ucha, zuba alebo trojklanného nervu?

lilyianka
31. jan 2015

Ahojte,
už dva týždne ma bolí ucho a zuby, samozrejme s prestávkami. Najprv to začalo len mierne, sem tam večer bolesť, normálne som fungovala, chodila do práce a pod. Bolesť sa mi vystupňovala v nedeľu, kedy ma večer chytila tak neznesitelná bolesť, až som plakala. Jednalo sa o bolesť zubov, ucha, aj pichanie v ňom, bolesť nad hornými zubami, tou kosťou pod okom, bolesťou oka a spánku, všetko na ľavej strane tváre. Na druhý deň som navštívila lekára, dal mi antibiotiká, vraj možno len podráždený nerv, a že ak bolesť neprejde, tak ma objedná k neurológovi kvôli podozreniu na zápal trojklanného nervu. Antibiotiká som dnes doužívala, mala som pocit, že už je to v pohode, v strede týždňa ma tieto bolesti opustili, ale začala mi nádcha a kašel, po odznení nádchy dnes v noci ma zase začalo bolieť ucho, zuby, spánok, kosť pod okom, proste zase celá ľavá polka tváre. Už som z toho na nervy! Avšak pred cca 2 mesiacmi mi zubár liečil zub na tej strane a povedal mi, že mám na ňom nález, vytiahol mi nerv, vyčistil kanálik a následne zatvoril, zub nebolel, v pohode som fungovala, až doteraz ... Povedal, že ten zub môže robiť šarapatu, a že potom navrhuje resekciu zuba. Moja otazka preto je, myslíte si, že sa môže jednať o bolesť zo zuba alebo skôr o tej trojklanný nerv? Dakujem za odpovede.

minnkaa
9. aug 2023

@lilyianka prosim ta a celustne klby ta neboleli?

lilyianka
autor
21. aug 2023

@minnkaa to nie... ale asi všetko ostatné áno