Každodenná bolesť hlavy

pakes
27. júl 2013

Ahojte maminky🙂 Obraciam sa na vás s prosbou! Už 8 mesiac sa trápim bolesťami hlavy 😒Bolesť začala cca týždeň po pôrode. Nejedná sa o migrénu ani o klasickú bolest hlavy. Je to skôr tlakova bolest ako tenzná a drží sa mi na temene hlavy
Ten tlak mi tlači do očí, uši a nosa. Niekedy aj do spánkov.Navstivila som neurologa, ortopeda, orl a nik mi nepomohol. Ct sj Mr hlavy je čisté.Nasadili mi Alventu čo je antidepresivum beriem uz 6 týždeň a žiadna zmena. Ja už fakt neviem ako s tím bojovať. Mám za sebou aj rehabilitáciu s elektroliecbou bez výsledku ☹
Budem vďačná za akúkoľvek radu 🙂

pakes
autor
31. júl 2013

@tiny21 a čo ti potom nasadili? Potom ti to po akom čase zabralo?

pakes
autor
31. júl 2013

@inffinity bežné analgetika nezaberaju ☹ a na masaze chodím. Ja už fakt neviem ...

tiny21
31. júl 2013

@pakes poslala som ti ip a brala s 9 mesiacov antibiotika☹

inffinity
31. júl 2013

@pakes tak pak asi mechanicky... ☹ juj .. držím palec at prijdete na to co je to..!!!

inffinity
31. júl 2013

@pakes jeste me napadlo nebereš HAK? výkyvy hormonů můžou zpusobovat taky bolest hlavy..nebo nizky ci vysoky tlak?

pakes
autor
31. júl 2013

@inffinity nie neberem uz cca 10r. Chystam sa aj na hormon.profil.tak uvidim. ..

pakes
autor
31. júl 2013

Baby ste uzastne🙂 Ďakujem vam

lakatusik
9. feb 2016

Ahojte, chcem sa s vami podelit so svojou skusenostou, urcite tym niekomu pomozem. Celych poslednych 5 mesisacov som zacala mavat priblizne dva razy do tyzdna silne BOLESTI HLAVY. Bolela ma cela hlava, hned po zobudeni. Bolesti trvali 10, 12 hodin v kuse. Za ten cas som vyskusala styri rozne tablety, ktore su na bolest hlavy urcene. Nepomohla ani jedna. Pijem vzdy cca 2 litre neperlivej nechladenej vody denne, moja strava je 90 % surove ovocie a zelenina, tabletky nepomohli, preto som vedela, ze to nie je v poriadku. V tieto dni som iba lezala, nemohla som sa hybat, bolo mi zakazdym na VRACANIE, TRPLI mi obe ruky, brnenie v tvari, TLAK v hlave, ODPADNUTIE. Pracujem v kancelarii a zazivala som trojhodinove zavraty, hoci pocas sedenia na stolicke. Chodenie bolo pre mna ako nocna mora. Kdekolvek som bola, prichadzali na mna zavraty, zakolisala sa zem, a ja som musela vyhladat najblizsiu lavicku, nech sa nezosypem . Pridalo sa PALENIE V HLAVE, pod pokozkou hlavy, vzadu na temene hlavy. Silnejsie palenie, na nevydrzanie, trvalo celych 21 dni, bez prestavky, odkedy som sa rano zobudila az kym som nezaspala. Zijem v Nemecku. Obvodny mi urobil vysetrenia (zrenicky a ich reakcia na svetlo, pevnost stisku oboch ruk, reflex kolien po poklepnuti kladivkom, tlak, prezrel krk a chrbat, centimeter po centimetre, ci nemam niekde zaseknuty nerv, plus mi zobral krv) Vysledky vsetky v norme, dokonca aj zelezo v krvi v poriadku. Nasledovala MAGNETICKA REZONANCIA HLAVY. Vsimla som si, ze nie len ja, ale aj ostatni sa tohto vysetrenia boja. Bala som sa tiez, celeho vysetrenia a hlavne vysledkov. Pred vysetrenim som cca styri hodiny nic nejedla, ak by mi chceli pichnut kontrasnu latku, pila som len vodu. Pred vysetrenim vyplnate dotaznik. Do miestnosti s MR som isla oblecena vo vlastnom obleceni z domu(bez kovov, ak mate kovy v tele-hladajte info na nete), tetovanie nemam, makeup som si vsak mohla nechat (ak by sa mi prehrievala pokozka na tvari, alebo by mi prislo nevolno, mala som dat znamenie – stlacit balonik, ktory som drzala pocas vysetrenia v ruke), dostala som sluchatka na usi s meditacnou hudbou, ktore vsak boli na nic, lebo pristroj je stokrat hlucnejsi : D , pocas skenovania hlavy sa nesmiete hybat. U mna vysetrenie trvalo 12 minut. Vysledok MR – nic sa nenaslo, ziadne poskodenie mozgu, vnutorne krvacania, zmeny na mozgu, iba zdravy mozog:D. S vysledkami som isla k Neurologicke. Ta mi urobila EEG VYSETRENIE MOZGU Vysetrenie skuma aktivitu mozgu a zistuje poskodenia mozgu. U mna bolo vsetko v Poriadku. Poslala ma domov s tym, ze som zdrava. CO MI VSAK POMOHLO? Pomohla som si sama. Desat dni som uzivala 600 g magnezia denne, pocuvala kazdy vecer 40 minut meditacnu hudbu a masirovala si svaly vzadu na krku a plecia. Nechcem tomu doteraz verit, ale toto mi naozaj pomohlo. To nekonecne palenie hlavy, zavraty a bolesti hlavy zmizli. Uz su mesiac aj par dni prec: ) A co mi tieto zdravotne problemy sposobilo? Myslim, ze za to moze moj strach po zazitkoch, ktore su na denno-dennom poriadku tu u nas, v Nemecku. Dovod, preco som svoj pribeh rozpisala je ten, aby som pomohla zbavit sa strachu z tohto vysetrenia, lebo aj ked su symptomy niekedy na nevydrzanie, vysledky stoja za usmev. Tak sa drzte a nemysliste hned na najhorsie, lebo taki sme my, ludia🙂

eliska13
9. feb 2016

@lakatusik super, ze sa Ti polepsilo magne b 6 je super tiez ho casto uzivam.Ja som mala podobne problemy a je to z krcnej chrbtice a ja mam k tomu este problemy s krizami a tiez ma najviac boli vsetko rano po prebudeni.niekedy, ked mam bloknuty krk mam zabrate az ma napina na vracanie.Masaze teplo a magne pomoze vzdy len musim popracovat na spevneni svalstva

urbinika
23. dec 2016

@pakes
Neviem ci tu este prispievaš ale ako sa mas? Co ti pomohlo?

pakes
autor
23. dec 2016

@urbinika ahoj.chvalabohu mi je uz fajn.Hoci som neverila,ze to niekedy prejde

jurajmudr
3. jan 2017

Dobrý deň,mám 17r a asi už mesiac a pol ma bolí hlava vždy keď vstanem,totiž trpím spánkovou paralízou,to sú najhoršie nočné mory aké si len neviete predstaviť ale stým viem už bojovať,ale vždy keď sa zobudím tak ma bolí hlava ale slabšie ale raz na jednom boku hlavy raz čelo raz vzadu a raz iný bok,niekedy to prejde ale bojím sa či to není nádor alebo cysta,od kedy by priateľka kúpila vankúšik tak naňom sa mi spí báječné a aj tá spánková paralíza je slabučká skoro žiadna.U lekára som nebol chystám sa ale chcel som sa aj vás spýtať či by ste nevedeli čo to je,som aj chorý mám nádchu aj dva týždne niekedy,nedávam si lieky a neliečia to to,niekedy to len tak prejde proste,ale keď smrkám teda siakam do seba tak ma vždy začne bolieť hlava tak neviem,niekedy zasa mám že slabšie vidím tak rozmazané ale to keď som mával ale fakt že som skoro nič nevidel tak som pil vodu a to prešlo ale niekedy je to slabé aj keď pijem.Vodu skoro vôbec teda nepijem asi mesiac som nemal a ani minerálky iba sladké somariny cucám...Ďakujem za každé okomentovanie a za snahu pomôcť lebo už neviem,a ak nebude rady alebo neanjdem tu čo mi je tak prejdem račej keď lekárovi.

koraalka569
27. feb 2018

@pakes ahoj co ti prosim ta nakoniec pomohlo? ja som na tom podobne ako ty uz niekolko mesiacov a neviem sa z toho dostat.

sasenka1307
4. máj 2019

@pakes ja mam teraz 3 tyzdnovu bolest hlavy ktora zacala tinnitusom sumenim v usiach... stale citim tlak.. neunavny 24 hodinovy tlak hlave, za ocami.. obera ma o vsetku energiu.. nieco taketo si mala 8 mesiacov?

lulula1990
30. nov 2019

@pakes ahoj, chcem sa opýtať, presli ti tie bolesti hlavy, z coho to bolo nakoniec ? Ja nemam bolesti ale tlak v hlave na lavom spanku, tik pod tym okom, uz 2 tyzdne. Je to velmi neprijemne. Hormony mam rozhadzane - kojim 10 mesacneho syna, mala som gynekologicky zapal ked som brala atb na vkladanie a to mi vzdy rozhadze hormony. Uz neviem ako dalej. Chystam sa k zubarovi este (maju mi trhat mrtvy zub) a potom k neurologicke. Tlak aj pulz mam normalny.

pakes
autor
1. dec 2019

@lulula1990 ahoj mrzí ma, že máš bolesti. Viem co prežívaš, sama som si prešla peklom. Ale chvalabohu to prešlo, mne sa zle vstrebávali minerály kvôli tetanii. Skus si dat urobiť minerálny profil. Držím moc palce 👊

lulula1990
1. dec 2019

@pakes dakujem, vies co dnes som bola u zubara, robil mi endodenciu mrtveho zubu, vraj to moze byt aj z toho, mam pocit ze je to trochu lepsie, tak uvidime

leameleg
20. máj 2020

@tmonika ahoj môžem sa opýtať aké si mala príznaky.? Ja mam občas slabosť v nohách, bušenie srdca nie vždy, nízky tlak, občas ma nenormálne bolia oči, pálenie hlavy alebo chladu ani to neviem opísať a už pol roka. Síce mam aj skoliozu chrbtice a stuhnúť krk :(27meho idem na test tetanie tak som zvedavá ako dopadne tebe co pomohlo

tmonika
13. júl 2020

@leameleg ahoj, to už sice prešlo pár rokov, v tom čase si pamatam , že sa mi tetania zacala po velmi tazkom obdobi, a gynekolog mi predpisal nejake ATB, jednorazove silne, organizmus bol oslabený velmmi a do 2-3 dni to začalo. Trpnutie rúk, tazkosti s dychanim, zavrate, pocit na odpadnutie, uplne vycerpanie org. dali mi infuz. magnezium a antidepr. tie som brala v zufalstve asi 2 m, lenze kolotoc zacal potom , ako som ich chcela vysadit, nedalo sa , vedela som ze musim rychlo vysadit , uberat davky a prebojovat to, lebo vedlajsie ucinky antidepr. Hrozne. Vzdy pri vacsej zmene pocasia citim, tie priznaky nie uz v takej miere ale pred rokom som mala znova k tomu blizko, ked zacinam citit hned nasadim na nejaky cas magnezium tbl, alebo magne b 6, priebezne doplnat musim s inymi vitaminami, uvidis ci ti potvrdia, potom napis som zvedava.

tmonika
13. júl 2020

@leameleg to busenie srdca, hmm ja som mala este priznak podobny, busenie ano ale aj bolest na hrudniku, vystrelujucu do lavej ruky , tieto priznaky som mala asi tyzden mozno aj viac a potom to somnou rachlo ...

leameleg
13. júl 2020

@tmonika ajoj nejqko to preslo a tetania vraj vie velmi potrapit testy magnetickej mi vysli negativne z tym ze sa mi potvrdila len cysta na dutinach

miriam11
13. júl 2020

@pakes doplň si horcik.

huginko02
14. jan 2021

@pakes dobry den.Prepacte...bolo to 7 rokov dozadu,co ste na konikovi riesili bolesti hlavy...mozem sa opytat,ako Vam to potom preslo???ja mam podobny problem...dakujeeem,ak mi odpoviete...Lucia

pakes
autor
25. jan 2021

@huginko02 ahoj...Mne sa zle vstrebávajú minerály, vitamín D som nemala skoro vôbec.. A jednoznačne tam hrala veľkú úlohu psychika. Pi všetkých vyšetreniach keď som zistila, že mi nič nie je.. Prestala som sa jednoducho báť a bolo to čoraz lepšie. Minerály sa mi nevstrebavali kvôli zápalu žalúdka a čriev, to sa preliecilo a zrazu mi bolo deň čo deň lepšie 😉Takže odporúčam gastro... Držím palce 👊 👊

.

huginko02
25. jan 2021

@pakes a zistili Vam to endoskopiou???ci??

pakes
autor
25. jan 2021

@huginko02 áno gastroskopiou aj kolonoskopiou. Mne sa kvôli tomu nevstrebavali živiny..

huginko02
25. jan 2021

@pakes ach jaj.....ako ste sa ale dostali od bolesti hlavy na gasro???poslal vas neurolog alebo obvodny???ci sa mam sama pytat??Dakujem velmi pekne.

pakes
autor
25. jan 2021

@huginko02 neurológ ma poslal pre istotou..keďže som prešla všetkými vyšetreniami, už zostávalo len gastro

danielskater
11. nov 2022

@sasenka1307 ja mám to isté diagnostikovali mi boreliózu tlak za očami bolesť hlavy pískanie v ušiach dá sa toho zbaviť?

lucia2411
18. apr 2024

@pakes dobrý deň, čítala som Váš príspevok. A ja mám tie isté príznaky a bolesť hlavy.(tenzna bolest) Trvá to už viac ako rok.Pochodila som asi všetkých doktorov, troch neurológov, na krčnom som bola 6 krát, MR hlavy, chrbtice,CT hlavy, CT dutín , očné,zuby, alergologia....potom fyzioterapeut,na začiatku to bolo super,konečne po roku som prestal cítiť ten tlak ale trvalo to žiaľ asi iba mesiac a opäť sa mi to vrátilo 🙈. Tiež som z toho zúfalá. Ja mám tlak v hlave,v ušiach,najviac to citim v čelnej časti,ako keby mi to tlačilo do zadných zubov.Lieky vôbec nezaberajú .