Každodenná bolesť hlavy

pakes
27. júl 2013

Ahojte maminky🙂 Obraciam sa na vás s prosbou! Už 8 mesiac sa trápim bolesťami hlavy 😒Bolesť začala cca týždeň po pôrode. Nejedná sa o migrénu ani o klasickú bolest hlavy. Je to skôr tlakova bolest ako tenzná a drží sa mi na temene hlavy
Ten tlak mi tlači do očí, uši a nosa. Niekedy aj do spánkov.Navstivila som neurologa, ortopeda, orl a nik mi nepomohol. Ct sj Mr hlavy je čisté.Nasadili mi Alventu čo je antidepresivum beriem uz 6 týždeň a žiadna zmena. Ja už fakt neviem ako s tím bojovať. Mám za sebou aj rehabilitáciu s elektroliecbou bez výsledku ☹
Budem vďačná za akúkoľvek radu 🙂

veronika0
27. júl 2013

@pakes a u ocneho si bola? ja som mala tiez taky problem, sice asi len mesiac trvajuci, velke tlaky v hlave, do oci mi to slo, do spankov, vadil mi hluk, svetlo... a potom to preslo.. ale inak ma zvykne pobolievat hlava este.. ale ako prve od obvodnej som musela ist na ocne a potom som sla k neurologicke a na EEG ale nic nezistili..

tmonika
27. júl 2013

@pakes podla mna zahod tie lieky co beries!!!na co to mas? oblbovaky???ked nevie pomoct jeden dr, ani druhy, treti tak automaticky ta poslu na psychiatriu a ten ti pomoze.......na bolest hlavy daju antidepresiva mladej mamicke. ( pokial by bola samozrejme taka moznost, tazkosti v rodine, nestastie, stavy.....ked to clovek nezvlada-pochopim) ale na bolest hlavy? Ja som takisto po porode, zial nestastnom! mam problemy co sa tyka neurologickych veci, mam tetaniu, citila som sa velmi zle, triaska, tocenie hlavy, pocit na vracanie, neurcite pocity na hlave, spankoch....nevedela som sa postavit existovat, navstivila som asi milion doktorou a nikto mi nepomohol. Prosim ta zahod tie lieky. Si mlada, krasna zena s rodinou a dietatkom, cuvni rychlo prec, antidepresivum su lieky ktore vymyvaju mozog....Skus ist na test tetanie, tie priznaky su neurologickeho charakteru pýtaj sa na test tetanie.............alventa je navykovy liek?

janinah
27. júl 2013

ešte očné a endokrinologia

latvia
27. júl 2013

@pakes a predtym, ako ti nasadili alventu, ti nedali lieky na bolest hlavy? nejake na migrenu? klasicke lieky od bolesti ti nezaberaju? mavas tu bolest stale alebo len obcas nejaky atak pride? vyvolavajuci podnet mas? ustupi to samo?alebo po niecom konkretnom?

pakes
autor
27. júl 2013

Dakujem kocky že ste odpidsli 🙂 na očnom som ešte nebola, , ale chystám sa. Tiež som mala komplikovaný pôrod a veľa komplikacii po ňom. ..skoro som vykrvacala 😒 a dosť ms to vystrašilo.Tiez som mala najprv trpnutie rúk, nôh, pier a bolesti žalúdka. To mi však prešlo, no tá hlava ostala bolieť. A lekári si ma podla mňa zaskatulkovali a každý sa prikláňal tomu predchádzajúcemu.Vraj postraumaticky šok. Ale pritom test na tetaniu mi nikto nerobil. tmonika a tebe to už prešlo? Ja užívam aj magnézium a vápnik. Inak tiež mám aj tocaky ☹

bettynka222
27. júl 2013

@pakes píšeš ze si skoro vykrvacala - zelezo beries? Pretože triasku, tmu, "tocaky",vracanie, nevolnost, tlak v hlave ...mavam aj ja bežne ked sa chcem postaviť. Nech jem čokoľvek, stale mam nedostatok železa a extrémne nízky tlak. Ale ešte ma teda nenapadlo brat na to lieky. Určite neber antidepresiva...

pakes
autor
27. júl 2013

Klasické lieky nepomáhajú. Skúšala som a triptany ako aulin no nepomohol. Tiež quarelin ale taktiež žiadny efekt. Tie bolesti prídu kedykoľvek počas dňa. Niekedy hneď ráno Inokedy na obed. Keď aj necítim tlak, tak ms boli hlava na dotyk. Niekedy taký pocit akoby ma boleli vlasy. Keď máte dlho stiahnuté vlasy v gumičkou.

xlucia
27. júl 2013

@pakes nepotrebujes ziadne antidepresiva. potrebujes spravit komplentny krvny a hormonalny obraz... od toho sa odpichnes.
ak budes mat oboje v poriadku, ale to pochybujem, chod na masaze
inak ta urcite aj vnutorne nieco trapi... vsak?
a treba skontrolovat oci, vnutroocny tlak

pakes
autor
27. júl 2013

@bettynka222 Brala som železo cca 3 mesiace. Bola som aj u hematologicky a krv je už v poriadku. Tiež mám nižší tlak, , ale nie až tak...

bettynka222
27. júl 2013

@pakes a aky máš tlak? Ja 80/50. Je to katastrofa 😝 teraz tie bolesti mavam menej často, pretože som vďaka kojeniu pribrala. Ale tlak je stale veľmi nízky a ked si nedam pozor, je mi hrozne

pakes
autor
27. júl 2013

@xlucia už mám z toho mierne stavy uzkosti asi. Proste sa bojím a trápim že mi to neprejde. Už som zúfalá ☹ Musím zmeniť aj gynekolog. pretože za hormonalny profil si pýta 80eur čo odmietam.

pakes
autor
27. júl 2013

@bettynka222 Fuha tak to máš ozaj dosť nízky. Js mávam bežne 107/70 co nie je až tak hrozné. Niekedy o malo nižší.

aristka
27. júl 2013

@pakes anemická nie si ,vnútroočný tlak si treba dať zmerať a pozrieť očné pozadie ,aj slabšie dioptrie o málinko to môžu robiť ,takže určite očné vyš.,magnézium užívaj ďalej,antidepresíva sú tiež veľký bordel , neviem akú dávku berieš,ale ak ti to nepomáha ,skús pod dohľadom lekára znižovať dávku a pomaly vysádzať a určite absolvuj vyš.čo ti boli odporučené...a hlavne vydrž,dáš sa do poriadku..

pakes
autor
27. júl 2013

@aristka si zlatá 🙂 dakujem za povzbudzujúce slová. Beriem Alventu najnižšiu dávku. A určite pôjdem aj k ocnemu.Necitim žiadne zlepšenie. Chcem ísť za nrurolog.Slezakom vraj je veľmi dobrý tak uvidim. Nevzdavam to aj keď je to veľmi ťažké. ..

janinah
27. júl 2013

@bettynka222 melasu si jedla?

ivia123
27. júl 2013

ahoj.Určite choď na očne vyšetrenie.Daj si urobiť GDX vyš.,HRD vyš.,očnu tlakovu krivku-meria sa každe 2 hod.ta bolesť o ktorej píšeš môže byť zvyšeny vnutroočny tlak.Tento očny tlak poškodzuje očny nerv,ktory vyživuje očko.Takže radčšej si to daj vyšetriť.Držim palce.

pakes
autor
27. júl 2013

@ivia123 Ďakujem určite pojdem hneď v Pondelok. Prosím nevieš ci aj k očnému potrebuješ výmenný lístok?

ivia123
27. júl 2013

@pakes to naozaj neviem, ako to je na Slovensku

ivushqa
27. júl 2013

a nie si len vyčerpaná? dedukujem, že máš asi 8 mes. dcérku, ako spáva? nebudíš sa často v noci? mala by si asi viacej oddychovať ( ak sa dá), požiadaj manžela alebo niekoho z rodiny, nech Ti postrážia dieťa...asi by pomohlo aj pravidelné cvičenie, masáže, možno zmena stravy- skús vysadť lepok

pakes
autor
27. júl 2013

@ivia123 aha tak ty nežijes na Slovensku? No u nás je katastrofa s tími výmen. lístkami. Lekari sa tvaria otrávene keď si pýtaš doporučenie. Teda aspoň moja. Aj tú by som mala zmeniť🙂

bettynka222
27. júl 2013

@janinah ked ja som az kým som nezačala kojit trpela nechutenstvom 😝 a teda áno skúšala, ale bolo mi z nej zle. Skúsim zase. Mam ju v spajzi, len som na nu zabudla. Ďakujem za pripomenutie 🙂

pakes
autor
27. júl 2013

@ivushqa už k malej nevstavam.Chvalabohu mám skvelého manžela, ktory k nej v noci stáva. Cez deň mi dá dosť zabrať je dosť ziva🙂 ale je pravda že moja strava je väčšinou jednotvarna.Vacsinou nejaky natrety chlebík alebo polievka . prípadne rýchle cestoviny . takže tam robím chybu. 😖

marissenka
27. júl 2013

ahoj. nemala si nahodou sekciu?alebo epidural ti nepichali?...presne toto co pises som zazivala po druhom cisaraku.hlavu mi islo zo zadu prerazit,citila som brnenie aj v koncatinach,zuby mi trpli,ked som lezala este v nemocke citila som mravencenie na tom mieste hlavy na ktorom som lezala...myslela som,ze umrem!presne toto co opisujes. trvalo to este doma,ale do tt to ustupilo a do cca mesiace zmizlo uplne...ked som to spominala dr.pri vybere stehov,povedal mi ,ze je to poklesom tlaku mozg.miesneho moku,ci ako sa to vola.ze niekomu bolest trva aj mesiace!!!..a niekde som citala,ze neakej holke takto pichali neaku krvnu zaplatu do toho miesta vpichu...na izbe so mnou ale bola holka co mala tiez sc,ale v uplnej narkoze-ziadne pichanie do chrbta a mala tieto iste bolesti!!!ale jej to po qvareline za 2 dni preslo...tak fakt neviem z coho to moze byt. ..drzim palce,nech si cim skor fit,lebo ta bolest je neskutocna

pink_lady
27. júl 2013

@pakes takuto bolest poznam a bolo mi povedane ze je to hormonalne vyvolana bolest - mne sa osvedcil liek quarelin pri ataku a ako prevencia vela vela pit, a caje na ododnenie...robili ti testy na stitnu zlazu?

pakes
autor
27. júl 2013

@marissenka Ano mala som epidural a rodila som sekciou. Pichli mi aj tu zaplatu, ale až po 2 týždňoch prosieb na pohotovosti. Ale doktor už nevidel miesto v pichu, tak mi to pichol od oka.Takze to bolo zbytočné. A ten quarelin brala ta kocka 3x1 alebo len pri velkej bolesti?

pakes
autor
27. júl 2013

@pink_lady Nie nerobili mi testy. Chcem si aj to spravit aj ten hormonálny profil. Už vidím ako bude mať lekárka námietky 😠 a bude ma odhovárať.

marissenka
27. júl 2013

@pakes uuff.to si nepamatam,ale jej to dali tusim len ked sa stazovala..aj ja som to brala v nemocke,aj domov mi to predpisal..tusim 3 x denne som to mala brat.ale davala som si to ,len ked mi bolo zle...lebo ta bolest chodila hocikedy.inak tiez som mala malo zeleza a mala som pocit,ze mi to pomahalo a tiez magnezium som brala.taketo bolesti mala aj dalsia holka,tiez sc s epi, tej bolesti trvali tiez dlho.ja som rozmyslala ci to nebude aj tymi infuzkami...alebo fakt zeby neaka hormonalna bolest?a toto iste som mala aj pri prvom sc,ale nie az take hrozne..na to som aj zabudla,az mm mi to pripomenul..

pakes
autor
27. júl 2013

Kočky dakujem vam všetkým, ktoré ste napísali. Je super že sa vždy nájdu dobrí ludia, ,ktori pomôžu, ,poradia.Clovek má hneď viac síl bojovať a nevzdávat sa 😉

pakes
autor
27. júl 2013

@marissenka ja len dúfam, že to prejde...lebo 8 mesiacov je uz fakt vela.Do nemocnice ideš zdrava a vrátiš sa s bolestami ☹

marissenka
27. júl 2013

@pakes v dnesnej dobe cloveku nevedia pomoct ☹ a inak pomahala mi vyvisena poloha hlavy.dokonca aj teraz kebyze si lahnem na rovne tak mam kolotoce ,ale uz nie bolesti,a potom sa citim aj par hodin tak divno.tiez to od vtedy nemam uplne v poriadku. 😒