Ked mam nevysvetlitelny strach mimo domu, alebo tam, odkial nemozem ´ujst´, musim brat lieky?

27. okt 2020

Ked mi byva strasne zle napriklad ked ideme na dovolenku, byvam napata, pri ceste do zahranicia, pri dlhsom pobyte mimo domov, dokonca aj v praci mi takto byva zle, ked tam mam byt 8 hodin, ked napriklad iba 4 tak som ok. Nejem, nespim, neskutocna nervozita, az sa trasiem vnutorne aj ruky sa mi trasu. Som chora na nervy? To sa lieci antidepresivami, alebo nejakymi liekmi na upokojenie? Nie je z toho zavislost? Alebo ako to mam riesit? Z coho mi to vzniklo, minuly rok mi nic nebyvalo, mam 28. Stale som ako keby v napati, v nervoch, mavam tocaky hlavy, slabost, ako keby ma pot oblieval, busenie srdca a pocit, ze musim utiect. Ked to takto pojde dalej nebudem sama ani chodit nikam nie ze este na dovolenku, mam ist na sluzobnu cestu do zahranicia a je mi zle len si na to pomyslim, to co mi je? Kedysi som lietala sama aj do Ameriky, dnes nenastupim do lietadla, lebo ma premkyna hroza, ze nemozem utiect, to iste sa mi stalo minule na lodi, na lanovke, mala som chut skocit dole, co to je ake psycho? Co mam robit, aby som naspat ziskala stary zivot, to uz budem mat navzdy? Prestavam fungovat, vynechavam v praci, nechodim sama do obchodu, iba malo, nepustila by som sa sama dalej z domu ako par km :(

punka24
27. okt 2020

Smer obvodná a nech ti dá výmenný lístok ku psychológovi... Tieto stavy sa dajú zvladnuť a nie je žiadna hanba požiadať pomoc odborníka...

deti95060810
27. okt 2020

sme r psychiater.... Predpíše lieky AD , niečo na upokojenie kým AD zaberú a o mesiac - dva, budeš fungovať akoby nič....
Potom ťa psychol. naučí zopár cvikov ako tieto blbé stavy zvládať....
Vyzerá to na depresie, popr. panickú poruchu. Možno si prepracovaná, pripúšťaš si veci viac k srdcu ako by si mala, alebo len jednoducho veci nejdú podľa tvojich predstáv a ty to troška viac rozoberáš..... Neraz sú tieto stavy aj dedičné....

autor
27. okt 2020

Este spomeniem, ze mam nevysvetlitelny strach aj byt tak, kde nie je nablizku WC. Raz sa mi v praci stalo, ze som mala hnacku a popri tom prisiel tento stav, odvtedy sa bojim, ze sa hlupo povedane, niekde pokakam, lebo ked pride taky stav, tak sa mi hned chce :(

zuzi56
27. okt 2020

Máš papnicku poruchu, z niečoho ti musela vzniknúť, z čoho to vieš iba ty sama.
Zavolaj si k psychiatrovi a obiednaj sa, výmenný lístok nepotrebuješ .
A opýtaj sa ho na liedzbu najskôr bez AD, AD du super lieky keď ti sadnú, ale počítam že potom sa ich už nezbavia .
Sú tu skupiny panicka porucha, a tetania, pridaj sa do nich, a hneď budeš vedieť, že k nám patríš.

autor
27. okt 2020

@zuzi56 Ako viem z coho? Prvy krat to bolo v tej praci, odvtedy sa to deje tak, ze niekedy raz za pol roka, inokedy kazdy den mesiac v kuse, vtedy schudnem aj 10 kil. Dakujem. A to budem mat cely zivot uz?

autor
27. okt 2020

Neviem tu skupinu najst

zuzi56
27. okt 2020

Ja mám niečo podobne, iné príznaky, ale iba niektoré.najdi v Googlu panicka-úzkostná porucha, príznakov je veľa,

zuzi56
27. okt 2020

Panická porucha, tetánia, OCD, sociálna fóbia, depresia - tak sa vola skupina

autor
27. okt 2020

@zuzi56 Vdaka

autor
27. okt 2020

@zuzi56 Beries lieky, chodis psychologovi?

zuzi56
27. okt 2020

Beriem paretin, nechodím k ps., jedno sedení 45min,stalo 30€😠

autor
27. okt 2020

@zuzi56 U nas to stoji od 40 od 70€ tak asi tiez bez sance :( Pomaha? Si v pohode? Alebo mavas stavy este niekedy?

zuzi56
27. okt 2020

Ja som bola pred 5 rokami, lieky pomohli.
Ale na toto ma vpliv počasie, rozčulenie, únava , stres.....
Raz je super, inokedy na nič