Prečo som mala závrate po teste na cukrovku?

Zodpovedané
1. feb 2022

Dobrý deň,

absolvovala som glukózový test na odhalenie tehotenskej cukrovky. Výsledok ešte nemám. Počas testu bolo všetko v poriadku.

Po ceste domov mi prišlo veľmi zle, oblieval ma pot. Bol to silný pocit a myslela som, že omdliem vonku na ulici medzi ľuďmi. Mala som slabosť tela, musela som si sadnúť na zastávke a upokojiť sa. Najedla som sa, prešlo to asi po hodine.

Čo to mohlo spôsobiť?

Stačí tento test absolvovať len raz za tehotenstvo?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

je to pomerne bežná reakcia tela na tak vysokú hladinu cukru krvi nalačno.

Pokiaľ budú výsledky v poriadku, stačí test absolvovať 1x.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník