Používame cookies. Viac informácií tu. OK
maminuska
14. jún 2012

@nanip ja som mala kiahne 27, a nebolo to teda príjemné, svrbelo to ako svina, mala som teploty do 39 a skončila som na infekčnom aj s 6 týždnovým synom ktorý ich mal tiež. Bola som vyhádzaná komplente do 4 dní a to aj na intímnych miestach , pri cikaní ma to štípalo a to veľmi , kupala som sa v hypermangáne a mala som komplente žlté nechty na rukách aj nohách.

zani2877
14. jún 2012

@nanip ja som mala v 25-ke. Dostala som od malej a aj môj muž. Bola sranda preveliká, ako sme sa natierali 😀 😀 😀 navzájom. Ja som to ale najhoršie znášala. Mala som 2 dni 39,5° teploty, no na umretie 😀 . a potom to svrbelo jak šľak, som bola horší pacient ako moja dcéra 😝

nanip
autor
14. jún 2012

Fuh, no nie veľmi povzbudivé 😝 Už mi ostáva len dúfať, že keď je to už dnes v podstate tretí deň, tak k nejakému výraznému zhoršeniu už nepríde. 😅

nanip
autor
15. jún 2012

@katren Ahoj. Ďakujem za linky, ale tie som už mala prečítané. Až na nejaké dva prípady, všetko sa v nich týka detičiek, ja som chcela vedieť, ako to iní znášali, čo si kiahňami prešli v dospelosti. Všade čítam, že v dospelosti sú nebezpečné, tak som chcela čo najviac info, s čím by som prípadne mohla rátať. A to som v tých témach nenašla. Preto táto nová. 😉

cicimon
15. jún 2012

@nanip http://primar.sme.sk/c/3925423/ovcie-kiahne-nep...
staci dat do googla "kiahne v dospelosti" a je tam x duskusii a pod

miska1917
19. jún 2012

Ja som ich mala v marci,a mam to v zivej pamäti.Brr normalne ked si spomeniem na to tak hroza.Stvrtok som sa citila ze ide na mna chripka,ale ani hrdlo hlava nic ma nebolelo len som bola unavena a zvysena teplota,v piatok sa to zhorsilo a na tvari sa mi urobili dve vyrazky,ale este stale ma nenapadlo ze kiahne,v sobotu rano cela vyrazkova.A to o tyzden v sobotu som mala ist na oslavu.Kadernicku kozmeticku lekara vsetko som musela zrusit,strasne to bolo.

mata1978
20. jún 2012

Ahojte, ja som s kiahnami momentalne doma, mam 34 rokov a dostala som ich presne po dvoch tyzdnoch od mojho syna, v detstve som ich nedostala od brata ani od deti az teraz. Mam ich presne 9ty den a prve dni som sa citila unavena a akokeby na mna isla chripka, divny pocit v hrdle. Pred tyzdnom v pondelok vecer som nasla prvu na chrbte, dalsi den ma svrbelo hlavne celo a tvar a zacal vysyp, prve dni hroza, zimnica, teplota len okolo 37,8 ale stacilo mi aj to, ulavilo sa mi vzdy ked teplota klesla, na vecer. Prve dva dni som sa radsej nekupala vobec, lebo voda roznasa, na treti den som si dala vlaznu sprchu a vecer kupel v hypermangane, Kiahne sa mi robili pat dni, hlavne teda tvar, oci, usta.......hrudnik, chrbat. Mala som celu opuchnutu tvar. Dnes uz je to lepsie, len to hrozne vyzera, same chrasty a inkubacna doba je tri tyzdne. I ked doktorka tvrdila, ze som infekcna dovtedy kym sa mi neprestanu tvorit nove kiahne a nezacnu opadavat chrasty. Tak ze asi tolko. Hlavne sa musim vyhybat slnku.

mata1978
20. jún 2012

A este k tomu, ze zo zaciatku tym ze som ich mala strasne vela na tvari tak som poriadne ani nevidela kolko ich je, potom ked sa vytvorili pluzgiere, rychlo sa zmenili na čosi čo vyzerá ako hnisavé akne, hlavne nevytlacat, vysuši a zmení sa na chrastu. Svrbiet to velmi ani nesvrbelo, až teraz ked su chrasty, hlavne vo vlasoch. Neprajem to nikomu a kupel v hypermangane pomaha asi najviac, lebo vysušuje a chrastičkám pomáha odpadavat. A ničím nenatierať.

ivetka32
13. apr 2013

ahojte volam sa Ivetka a mam 22 rokov dostala som pred troma dnami kiahne. na zaciatku som mala mozno len 5 a v druhy den uz viac a dnes je treti den a som jak muchotrauka.VDAKA bohu teploty nemam vysoke ale viete co je najhorsie ze to to svrbi jak hovado to je neznesitelne.Vsak to znamena ze uz to ustupuje ked to svrbi.bo ja som dnes vobec nespala bo tak ma to svrbi ze som z toho na nervy.prosim povedzte mi kedy v ktori den ma to prestane svrbiet bo ani ditiaden nepomaha.

lianee
19. júl 2013

ahojte,ja mám 33 rokov a mám kiahne!!A to som bola v tom,že som ich už mala v detstve,omyl.Momentálne ich mam 6 den a je to konečne lepšie...najhorší den bol 3 den,všetko bolelo neskutočne,svrbelo,pálilo.Mám toho vela na tvrári,vo vlasoch,na chrbte a na predu,trochu na nohách.Neprajem to nikomu,je to niečo hrozné,ja som chvála bohu horučky mala len 2-3 dní,ale nie vysoké.Dostala som to od dcéry,tá mala tiež kiahne.Kupem sa v hypermangáne a natieram pudrom,ale aj krémom TANNO-hermal lotio......

amadora
19. júl 2013

@nanip tak ja ťa skúsim trochu povzbudiť, ja som mala ako 18-ročná a ako všetci strašili ako to starší zle znášajú tak ja som nemala ani teplotu, ani ma to nesvrbelo ani nič. mala som ich síce dosť veľa ale to bolo tak všetko. telo som si natierala púdrom a tvár tea tree olejom. na tvári mi krásne rýchlo zmizli bez jaziev, na tele sa liečili trochu dlhšie a mám asi dve jazvy

bublinecka1987
19. jan 2014

Ahojte, ja som dostala kiahne 10 dni dozadu, dodnes neviem od koho. Vobec to nebolo take hrozne, prvé 2-3 dni teplota 37,5, max.38. Vyrazok som mala cca.50, nie vsetky boli naplnene vodou, niektore boli len take ako stipance od komara.Na tvari sa mi asi 3 vyrážky naplnili hnisom a zapalili, čo bolo aj bolestive.Okrem toho priznaky boli prvy deň podobne ako pri chrípke alebo angine-bolest hlavy, hrdlo.Dodnes mám zdurene uzliny na zadnej strane krku, cca tam kde zacinaju vlasy.Mam uz len chrasticky, ale do práce este pár dni nepojdem.Prajem vsetkym skore uzdrevenie.

kassandraa84
25. jan 2014

dobrý chcem sa spýtať čo ste používali? vyzerá to, že aj ja mám kiahne od detí v škole :-/
ďakujem za info

kassandraa84
25. jan 2014

@bublinecka1987
dobrý chcem sa spýtať čo ste používali? vyzerá to, že aj ja mám kiahne od detí v škole :-/
ďakujem za info

amadora
25. jan 2014

@kassandraa84 ja odporúčam tea tree olej, mne najviac pomohol

danielahamar
25. jan 2014

@kassandraa84 tamtu verde - sprej , muž s ním bol spokojný v 30tke dostal od detí

kassandraa84
25. jan 2014

ďakujjem. neviem síce či sú to kiahne alebo alergia na lieky brala som megamox a hned som sa vyhodila take pluzgieriky sa mi spravili... ako dlho trva liecba cca pri kiachniach? 🙂 prepokladam ze dlho velmi sa na to netesim...

nufficek
25. jan 2014

Drzim palce, ja som mala v 24 a pisala som zavet. Tyzden som mala 40 teploty, vzrazky vsadeca ked pisem ze vsade tak vsade ;) musela som brat antivirotika, no bolo to vazne zle, dve noci som vobec nespala, a zacalonto cele druhym dnom, prvy den mi to bolo este vtipne ze haha kiahne no potom som sa dosmiala. Skore uzdravenie.

kassandraa84
25. jan 2014

ďakujem. šak ja už som sa dosmiala 😀 😲

bublinecka1987
25. jan 2014

Brala som antivirotika Zovudex, na natieranie tantum verde a obycajnu alpu, resp. moze byt aj 60% lieh z lekarne.

kassandraa84
26. jan 2014

a ako dlho priblizne to trvalo kym ste sa ako tak zotavili? ja to mam od stvrtka a to som si myslela ze mam chripku :-/ a uz som cela komplet obsypana. svrbi to jak fras a ani na svrbenie mi dithiaden nepomáha... zostali vam po tom jazvy? dik za info.

charllotte
26. jan 2014

Ja som mala kiahne ako decko, ale chcem sa baby opytat, moje deti 6,5 a 3,5 este kiahne nemali a pred nedavnom ma vystrasila jedna ucitelka, vraj cim skor dostanu kiahne tym lepsie, lebo vraj neskorsie v dospelosti mozu viest az impotencii? Ze je to nebezpecne???? 😕

tilly
26. jan 2014

ja som mala kiahne pred dvomi rokmi na jar... nebolo to take strasne, bez teplot, dva dni som mala taky pocit, ze chripka, bolo to neprijemne, svrbelo to, ale po tyzdni som uz bola normalne v procese, po dvoch tyzdnoch po kiahnoch uz ani stopy... teda zostala mi jedna jazvicka na cele, uz skoro vo vlasoch, nejak som si v noci strhla chrastu, ale inak pohoda...

v detstve som chodila na navsetvy vsade, kde mali kiahne, nedostala som, teraz som mala s mojimi deckami 😀

je to neprijemne, ale da sa to prezit

emily76
26. jan 2014

@kassandraa84 syn mal 16 ked ich dostal od mensich a mal tyzden horucky nad 39, vysypany cely bol, druhy tyzden uz teploty nemal a aj vysyp sa novy neukazoval... takze 2 t bol na pn a potom uz mohol ist do skoly... ale hojilo sa mu to snad mesiac. Jazvy mu ostali len tam, kde si to rozskrabal, inak nie. a liecili sme sa klasika, od svrbenia kvapky a natierali sme tekutym pudrom.

kassandraa84
26. jan 2014

A robili sa tie kiahne aj na tvari.lebo ja ich mam celkom dost a neviem si predstavitbako sa to zmensi a zmizne.je to strasne ☹ ked toto prezijem...

celasapremenim
26. jan 2014

zmizne to neboj, ja som ich tiez prekonala spolu so synom, 21 dni po dcere ....mala som ich velmi vela a aj v tvari a zle som ich znasala....a nemam nic na tvari z toho, len sa neskrab

kassandraa84
26. jan 2014

ok. dakujem 🙂 len nemozem spat v noci strasne to svrbi a dokonca mi nepredpisali na pohotovosti ani kvapky.. musim vydrzat do zajtra. uz druhy den trpim 🙂 och.

marilka001
27. jan 2014

@nanip
Ja som mala kiahne ako 30 ročná, dostala som ich od detí, bola som na PN - v liečbe mi pomohli aj deťom homeopatiká Rhus toxicodendron 9 CH - užívali sme ráno a večer , priebeh bol bez komplikácií
- vždy je pri kiahňach nutná PN, lebo sa jedná o infekčné ochorenie, komplikácie by mohli byť v priebehu ochorenia, ale nemusia byť , keď nie je vysoká teplota ,nemyslím, že by sa mal stav skomplikovať

mimisami
27. jan 2014

Ja som ich prekonala minulý rok ako 34-ročná, PN som nebola, bola vtedy na rodičovskej dovolenke, takže som bola doma. Prvý deň mi nabehli vyrážky - druhý deň som nakomplet prespala jak medveď a na tretí deň som už bola plne k dispozícii svojej rodine a plnila si úlohu matky a žienky domácej - proste už OK, ale úlohu manželky ešte nie 🙂 veď kto by ma aj chcel 🙂 Pupíky som dovysúšala a bolo po kiahňach. Takže u mňa priebeh OK, ale počula som, vraj je to vo vyššom veku dosť nebezpečné, ale asi je to na organizme ako sa s tým vyrovná.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli