Čím potierať kiahne?

siusinocka
18. jún 2011

Ahojte baby. konečne malý dostal kiahne.... ale počula som veľa názorov na to, čím sa to má potierať... od tantum verde, tekutý púder až po ovsené vločky fenistil a pod... čo ste dávali vaším deťom ked mali kiahne?

titkovamiriam
18. jún 2011

nic 😉 len fenistil kvapky na noc 😉

kaja73
18. jún 2011

ja som davala tea tree olej.Vobec ho vyrazky nesvrbeli,neviem či z toho olej,ale by ho nesvrbeli aj bez neho.Vsetko sa mu pekne zahojilo,bez jedinej jazvičky a to mal hroozne vela vyrazok-ratali sme predlaktie jednej ruky-mal ich tam cez 100.

lili_mia
18. jún 2011

Pozri sa sem

http://www.nanicmama.sk/zdravie/pomoooc-maame-k...

http://www.mamaaja.sk/index.cfm?module=Forums&p...

https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/na-co-vsetko-je-dobry-hypermangan/

https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/ovcie-kiahne/

Proti svrbeniu je vraj dobrý hypermangán, je to fialová voda a niektoré detičky kúpanie v tejto vode baví práve kvôli tej farbe. Daj vedieť čo zabralo, nech viem 🙂

adulikka
18. jún 2011

pri všetkých troch deťoch len tekutý púder a fenistil kvapky tri krát denne

anielik
18. jún 2011

Nicim...a hlavne nie v tomto teple...ale ani v zime
- kupat v hypermangane aj 3x za den (trosicku na nozik a sup do vane, je to take jemnunko ruzove, ak das vela potom to moc vysusuje pokozku){vana ostane zlta, ale ide do beznym prostriedkom dolu{,
- a proti svrbeniu fenistil papat, ak sa zacnu zapalovat pupaky tak dithiaden polku rano vecer...ale s tym opatrne
- ked to bude mat aj v ustach (zistis ze ti menej papa, alebo nechce vobec) tak kloktak repikovy caj, ak mu chuti tak pit (nasi ho pili, neviem az kde ich mali ale ze to moze byt v celej trubici)
- po kupani nesuchat, len "otapkat" aby sa netrhali chrasty...

mam to vyskusane (mali sme s obomi synmi na vianoce aj novy rok) a s mensim sme boli na infekcnom, ked ich mal starsi ako prvy, tak tam to zdoraznovali..."hlavne nicim nenatierat" chrasty sa tym dusia a pod tym sa robia jazvy....
starsiemu som to zacala natierat tym balneom, ale velmi ho to svrbelo a nevedel obstat...a ked som zistila ze to ma aj v puske tak som hladala na nete a skusila ten hypermangan...super vec mensi bol len v hypermangane..

kludne mozete ist aj von, ale nie na slniecko, skor rano a vecer...
drzim palce

hajanka
18. jún 2011

Ja som toho nazoru, ze tek. puder urcite nie.
U nas tuto zimu v skole vycinali kiahne a ked sme porovnavali s ostatnymi mamickami, tak vsetky deti ktorym boli natierane pupaky tek. pudrom, mali hojednie dlhsie, take 2 tyzdne. My sme len dezinfikovali takou vodickou cervenou (zabudla som ako sa volala 😅 bolo to len na dezinfekciu aby sa pupaky nezapalili), potom ked uz riadne svrbelo tak aj Fenistil gel a kazde rano a vecer Dithiaden (podla veku, pol tb), alebo Fenistil kv. Od zaciatku po koniec (chrasty) to trvalo 7 dni.

alami
18. jún 2011

my sme dávali tantum verde, poradila nám to naša dr, že to dávala aj svojim deťom. neštípe a nešpiní, dobre sa dáva aj do vláskov napr. odporúčam

akika722
19. jún 2011

na kiahne sa nema davať vobec nič...pod pudrom sa to vraj "dusi" ..takže nepotierať,nenanašať nič.nejdine tak kvapky ako fenistil aby nesvrbelo....dokonca mi dr vravela že dieťa sa ma umyvať každy večer*nie ake kedysi ked to bolo zakazane..ale po osprchovani sa ma len PRIKLADAť latkova plienka 😉

nelynka18
19. jún 2011

ahoj moj maly mal take kristaliky fialove,ktore sa rozpustitli vo vode v lavori a maleho som v tom rano a vecer umyla,pooblievala som ho tym a 3krat za den fenistil kvapky.....rychlo sme sa ich zbavili a ani si to neskriabal... ja by som tiez tekuty puder nedavala....kamoska davala ten a po tyzdni mi volala,ze babam kiahne stale neustupuju,ze co som dala ja ked mu to tak rychlo preslo...takze asi tak 🙂

miminkad
19. jún 2011

betadine roztok,krasne vysusi

miriamc
19. jún 2011

Ahoj tak mne zabral imunoglukán krem syn mal tak tri kiahne po celom tele - počula som že staršie deti to lepšie znášajú (syn mal 4roky -išlo mu na 5 rokov) ale dcérka mala 1 rok akurát to schytala na svoje narodeniny ☹ a mala to snáď všade a dosť škaredé mala to na začiatku leta horúco chvalabohu bola bez teplot len kopec výražok a túto masť mi doporučila kamoška sestrička síce robí na očnom ale pomohlo to nema ani jednu jazvu a aj keď bola malička šklabala sa aj po fenistile hypermanganovom a dubovom kupeli tak na každé dieťa zaberá niečo iné Držím palce aby ste to mali skoro za sebou Mima

annaopialova
20. jún 2011

ahoj na kiahne je dobry tekuty puder on to vysusa a tym padom tie chrasticky opadaju

lucia20
20. jún 2011

ahoj, my aktualne kiahnami prechadzame. pred 13-timi dnami stredna a v sobotu najstaria dcera. este cakame na poslednu. :D obom super zaberal tekuty puder s mentolom. super vecicka. ale ked som volala lekarke tiez mi odporucala tantum verde a na noc fenistil, ale este to nebolo take, ze by sme ho museli pouzit. dnes v noci sa lucka zobudila, ze ju svrbi hlavicka. no ma ich tam na kvanta, tak sme s pudrom hodinu mazali hlavicku ale potom uz bolo dobre.

heln
20. jún 2011

v poslednej dobe sa odporúča nenatierať....
ak sa veľa natiera, najmä ak je obsiahnutá veľká plocha pokožky, pokožka nemusí dýchať, môže to spôsobiť viac problémov,
my sme natierali z vonku fenistilom, z vnútra večer dávali fenistilové kvapky....
radím ostrihať nechty, aby si to neškrabal.....

barboramarek
20. jún 2011

ahoj, my cerstvo dokiahnovavame 🙂 tak my sme kupali v hypermangane, to znamena komplet namocit a von, fenistil papat, velmi sa mi, pokial to neni rozskriabane, osvedcila alpa. a tanno hermal lotio, odporucam 😉
a ked su v pusinke tak sme davali malemu b komplex a malej nutrolin B 🙂

petusko
20. jún 2011

nicim. maldsi syn ich mal velmi vela, vsade, aj na chodidlach a dlaniach, hlavicka plna. tiez som davala fenistil kvapky 2x denne a ked sa urobili pluzgieriky, tak som ho kratko vykupala v hypermangane.

syslica
22. jún 2011

My sme kiahne nemali, ale rada od lekárky: nenatierať púdrom, lebo sa môže do pľuzgierikov pridružiť sekundárna infekcia, potom sa ťažšie, dlhšie hoja, zostávajú hlbšie jazvy... fenistilom natierať len tam, kde sa nemôže dostať do slizníc (teda nie v blízkosti oka, nosa, úst), používať Fenistil kvapky a kúpať v hypermangáne. Skoré uzdravenie!

evi55
24. jún 2011

jednému som pred pár rokmi natierala tekutým klasickým púdrom a neostali mu žiadne jazvy a mal ich veľmi veľa, rýchlo a dobre sa mu hojili. druhému som niektoré nenatrela, niektoré natrela tanno hermal, zostali mu hlboke jazvicky po celom tele, teraz je 4 mesiace po kiahnach a ma stale flaky a jazvy v kozi, napriklad aj na nohách. zle sa mu hojili, pomaly a mal ich obrovske. keby som mala znova rozhodnut, dala by som mu klasiku - puder. mala som aj hypermangan, ako radia ostatni, ale od bolesti a slabosti z kiahni sa nedokazal postavit a ist do vane.

tanulka007
26. jún 2011

Naša Lucka dostala kiahne minulý rok asi dva týždne pred vianocami. Doktorka jej predpísala tekutý púder a dythiaden aby ju to tak nesvrbelo. Ale som počula, že podľa nového sa majú potierať iba s liehom. Vikina ich ešte namala. Myslela som, že sa naberie ale ona nič. Vraj je to dôkaz dobrej imunity. 🙂

anjelicek26
26. jún 2011

"konecne maly dostal kiahne" - to ako povinnost ich dostat? Mi prijde, ako keby si sa z nich tesila. Toto nikdy nepochopim. Ved je to choroba :(

zajo79
26. jún 2011

ale cim skor ju dostane, tym lahsie ju znasa..... ak ju dostane dospely clovek, znasa ju ovela tazsie, vacsi vysev vyraziek, vyssie teploty...a tak isto moze zostat chlap z toho neplodny.

pudlik
26. jún 2011

Náš synček dostal kiahne v decembri v škôlke, mal 3 roky a chytil ich aj náš mladší vtedy týždňový chlapček. Obaja sa z toho dostali do dvoch týždňov. Predpísali nám Fenistil a tekutý púder Tanno Hermal. Veľmi som sa bála o mladšieho synčeka, ale našťastie to zvládol dobre. Ani jeden nemá jazvy. Vraví sa, že dojčené deti majú protilátky, no náše miminko vtedy kiahne od bračeka dostalo. Keby viem, že náš starší chytil kiahne, tak sú od seba odlúčení, nop dostali to naraz takmer, mladší asi o 4 dni. A zas súhlasím so zajo79, že mladší organizmus to ľahšie zvláda a nemali ani moc výrážok...

zusikk
27. jún 2011

ak si chces usetrit potieranie kazdej kiahne bud mentolom alpou alebo alkoholom alebo hoc cim co vysusuje tak je jednoduchsie dieta kupat kolko znesie aj non-stop 😉 v slabom roztoku hypermanganu /len slaboruzova voda ma byt/ alebo v klasickej sode bikarbone ktora sa bezne pouziva v kuchyni kupat kolko dieta znesie aj niekolkokrat denne nicm po kupeli nenetierat ziadne telove mlieko ci olej ci proste nic na premastenie pokozky....najlepsie nehat volne telo osusit alebo len jemne prilozenim osusky vysusit nedrhnut kozu.nebude treba pouzivat ani fenistil na skludnenie proti skrabaniu...tekuty puder by som ja uz nikdy nedala po natreti vyrazka pod naterom kvasi a svrbi....a my to nechceme chceme vyrazky vysusit a aby nesvrbeli....nam tato liecba super pomohla a dieta sa valmi rado kupe takze ziedne problem nebol a dokonca si zela dostat kiahne zas koli super postupu pri lieceni 😉

stanislavao
27. jún 2011

Tekuty puder. co ake diskusie. ved ten je super.

henulienka
27. jún 2011

z vlastnej skúsenosti - fenistil kvapky a sprchovanie vlažnou vodou bez mydla, potom osušiť len prikladaním jemnej osušky ( ja som používala vtedy plienkovú osušku). A natierala som aj tekutým púdrom, dcérke sa to veľmi páčilo, že je taká bodkovaná, my sme mali strašne veľa vyrážok aj celé ústa a jazyk.

mata_murkova
28. jún 2011

propolis

mamabiba
29. jún 2011

Nám dala doktorka iba fenistil gel aby ju to moc nesvrbelo a na noc fenistil kvapky.

katuscakzms
29. jún 2011

ja som pouzivala tekuty mentolovy puder na odporucaanie dr a zabral perfektne,potierala som aj tie zacinajuce a krasne vyschli a kedze bol mentolovy tak to az tak nesvrbelo,na intimne miesta hypermangan- stipka z neho sa rozroby vo vode

monulienka866
29. jún 2011

ahojte my sme mali kiahne pred 2 mesiacmi maly doniesol zo skolky a mala to dostala tiez 4mes.tak som sa obavala ale davala som obom len tek.puder mentolovy a fenistil ziadne ine vymysly vobec sa neskriabali super po tyzdni sme boli zahojeny

jankapo
29. jún 2011

nicim...postavila som do lavora, poolievala jemnym roztokom hypermmanganu, osusila prilozenim plienky a hotovo...vobec sa neskrabali, krasne zaschli, ziadna spina z pudru, keby som mala mladsieho pudrovat, tak to rovno vezmem stetec a malujem... 😀 davala som nejake antihistaminikum a na teplotu sirupcek, zvladli to skvele...starsi ma asi 3 jazvicky (za uskom a na brusku), mladsi mal toho kopec a ani jazvicka neostala