Konizácia kŕčka maternice

ada2007
28. feb 2012

Ahojte bola ste niektora na operacii krcka maternice ?odstranenie polypu a konizacie plastika krcka maternice?ako ste sa citili po zakroku,kolko to trva?bola ste niektora konkretne v nemocnici onkologicky ustav sv alzbety ,heydukova ul.?

janka2273
26. nov 2020

@emimirlen Mna to začalo bolieť koncom marca prakticky z ničoho nič ☹ možno vekom nejaká hormonálna zmena ??! fakt netuším..alebo som prekonala covid hned v marci?? no fakt neviem😂 V Taliansku ho údajne zistili ľudom už v septembri 2019..spätne kontrolovali nejaké uložené vzorky krvi..bolo to v talianskych správach😨
povodne som myslela,že mi ho hned prejde,to pretrvávalo to celé leto a miestami fakt silno bolelo,hlavne tie klby palcov...nasadila som koncom oktobra tú síru a vyzerá,že zaberá👍👍 bolievalo ma to tak,že som ani zavaraninový pohár nedokázala otvoriť ☹ a zrazu je to len občasné a jemné pobolievanie..takže pevne verím,že sa časom tie klby daju dokpy a bude to ok 🙂 fakt odporúčam😨
a manuálne len bežne v domácnosti robím,v práci nie,takže to fakt nemám z čoho mať...

sulky
26. nov 2020

@janka2273 Jani a co mas vlastne s prstami? Pytam sa preto ze aj mojej svokre sa to objavilo z nicoho nic. Vyzeralo to ako karpalny tunel, ale nieje to ono. Zevraj nejaky zapal, vystreluje jej to do prstov. Tiez nevie s nou nic robit.

janka2273
27. nov 2020

@sulky mňa začali koncom marca z ničoho nič bolieť kĺby na rukách 🙄hlavne na palcoch...pripisujem to veku a hormonálnym zmenám (47),ale MS ešte stále mám a aj inak som zdravá....myslela som pôvodne, že je to z nejakého nachladnutia a i Corona má vtedy hneď napadla,no asi to budú skôr tie hormóny 🙄 nasadila som si MSM/ síru v tobolkách a výrazne sa to za mesiac zlepšilo👍👍pri turistike má tiež začal bolieť pravý bedrový kĺb 😱🙄 pri dlhšej chôdzi ho začnem cítiť cca od leta...tak malo by to zaberať logicky na všetky kĺby v tele😜len tieto väčšie potrebujú dlhodobú podporu tou šírku😉

emimirlen
29. nov 2020

@andy1978
Ale jasné, dobre že nepodcenili hlavne a máš to za sebou a všetko je v poriadku 🙂 tak nech to tak aj ostane 🙂

emimirlen
29. nov 2020

@janka2273 Och tak to si musela mať riadne zaujímavé s takými bolesťami v prstoch. Nooo ktovie ako s tým kovidom, to inak hovorí aj môj švagor, že on už v marci prekonal koronu. Lebo jeho brat boli koncom februára na dovolenke v španielsku a tam strašne ochoreli, došli domov a nakazili aj jeho. Tak vravel že toto ešte nezažil, že taký chorý nebol ešte nikdy. Že si bol vedomí každého gĺbika tak ho všetko bolelo.
hlavne, že ti to prešlo a už tak nebolí. 🙂

janka2273
30. nov 2020

@emimirlen údajne v Taliansku lekári našli coronu v krvi pacientov už v 9/2019!! Spätne kontrolovali uloženú krv u onkopacientov😱videla som taký dokument z talianskej nemocnice...mne zomrel v 2/20 taký známy,čo som mu chodila nakupovať atď....koncom januára mal brutálny kašeľ a horúčky,skončil na ventilátore a bol koniec😰🙄bol síce dlhodobo chorý na pľúca,ale nikdy by som nepovedala,že takto zrazu a skoro zomrie 🙄čiže kľudne aj u nás už covid mohol byť a ak ho mal,mohla som ho dostať od neho a takto sa mi to na kĺboch prejavilo 🙄🤔ťažko povedať...

sulky
30. nov 2020

@janka2273 tak nechces ist na testy? vedia uz dne szistit ci si ju prekonal alebo nie. A budes si na istom 🙂

emimirlen
30. nov 2020

@janka2273 Jasné mohlo, dosť možnééé nooo. Toto je najhoršie že tých chorých to takto náhle skolí.
Teraz boli obaja moji svokrovci chorí na kovid, riadne dlho sa liečili, svokor skoro 3 týždne a stále sa necíti úplne fit. Našťastie to zvládli doma, no pre nich čo neobsedia na zadku doma a jeden večer to bolo náročné takto byť zatvorení a liečiť sa.
Inak ty si mi spomínala výplachy s koloidným striebrom? nejako sa to striebro riedi či v akej koncentrácii sa používa na výplach?

janka2273
30. nov 2020

@sulky No neviem,či ten test Elisa,čo sa v ambulancii normálne krv odoberie,by mi zistil pol roka dozadu,či som mala coronu? Ked sa údajne tie protilátky držia v krvi len krátko..tak neviem,či by to neboli len peniaze vyhodené zbytočne 🙂
@emimirlen inak teraz som zase pozerala jedno video s lekárom z Čiech a spomínal roky 2015,2017 a 2018,že vtedy mali v Čechách rovnako zvýšenú umrtnosť v tomto období kvôli vírusovým ochoreniam (chrípka atd ) údajne v roku 2015 až 4x vyššiu ako v 2018 ..že bežne v Čechách ročne zomrie na takéto ochorenia 4000 až 7000 ľudí😨😨 a že tento rok to bude podobné číslo!! Pointa je,že to nik neriešil a takto nestresoval a že keby takto riešili chrípku,ktorá je rovnako nebezpečná ako covid,tak nik ani do práce by nechodil a všetko by mali stále zavtreté ....že nechápe,prečo je okolo covidu taká panika,lebo ludia zomierajú stále rovnako..tak neviem..celé je to fakt nejaké divné,lebo ak je ozaj silná chrípka,tak kopec ľudí na ňu bežne zomrie a tiež sa lieči ťažko,musíš to poctivo vyležať a tie horúčky a kašel tiež vedia riadne potrápiť.
Ale zase známa bola teraz na covid 2 mesiace chorá!!!😨😨 a že to nemôže porovnať s chrípkou,lebo pri chrípke nemala nikdy horúčky vkuse 14 dní ☹
takže som z toho jeleň,lebo každý hovorí niečo iné 🙂))

janka2273
30. nov 2020

@emimirlen ano,koloidné striebro je super!! 🙂 to by ti inak mohlo na tie tvoje problémy zabrať 🙂 pozriem zajtra v papieroch a cvaknem ti to,už si to presne nepamätám ...kamoška to dávala aj malému synovi inhalovať,lebo mal kadejaké problémy(Astma atd ) a pomáhalo mu to ! ja som to užívala vnútorne 🙂 no oficiálne nám to naša milá EU
už zakázala vnútorne používať 🙂) aj som to vyrábala sama..je to na všeličo,ved ľudia už pred stáročiami striebrom liečili a Američania tým vyzbrojovali kozmonautov do vesmíru,lebo je to zabijak vírusova bektérií👍👍👍
ozaj,,toto by na coronu mohlo byť fajn??! Inhalovať preventívne koloidné striebro!!**dík,že si mi ho pripomenula😘👍

emimirlen
2. dec 2020

@janka2273
Ja som si pamätala že si mi ho spomínala a teraz som s dostala znova k nemu v debate s kolegyňou, lebo ona ho strieka dcérke do nosa, keď ju chytá nádcha a často sa jej nakoniec vyhnú. Tak som ho objednala a v súvislosti s tým ma napadli tie výplachy. Musím ich skúsiť a nasadiť si ich, určite lepšie ako tie krémy a obrovské tablety, ktoré ešte zo mňa pol dňa vytekajú.
🙂 ale som rada, že som ti ho pripomenula tiež a nie že ťa furt len otravujem o rady :D
Inak to s tým liečením a s covidom tak aj bude. Lebo aj moji svokrovci sa teraz tak dlho liečili. Svokor stále hnusne kašle a aj po 4 týždňoch sa necíti veľmi fit a nosí v našej prítomnosti radšej rúško.
A protilátky na covid ostávajú v krvi max. pol roka, takže podľa mňa by ti už možno ani zistené neboli, ktovie. A ako píšeš, asi by ti to ani na nič nepomohlo 🙂
A keď níjdeš tie veci o koloidnom striebre, budem rada keď mi sem pošleš 🙂

janka2273
4. dec 2020

@emimirlen trošku som na to zabudla,ale už som ti to cvakla 😉
Podľa nových štúdií protilatky na covid sa držia v tele omnoho dlhšie,ako sa predpokladalo 🤔 a cca v roku 2009 odoberali krv ľuďom,čo prežili v 1918 španielsku chrípku a čuduj sa svete aj po toľkých rokoch mali stále protilátky v tele😱😱👍😉 hold pamäťové bunky imunitného systému si fakt dlho vedia infekciu pamätať 👍 preto sa podľa mňa u mnohých nerozvinie Corona,lebo už mali iné Corona vírusy,ktoré bežne spôsobujú zápal hrdla atď a imunita si s tým vírusom krásne poradí 👍😉

emimirlen
4. dec 2020

@janka2273 Jeeeeej to je aké super, presne také čosi som potrebovala. Ďakujem veľmi pekne. A s tu Coronou som tie nové štúdie ešte nevidela a inak veľmi zaujímavé. Inak wau že ešte po vyše 100rokoch mali protilátky.

sulky
4. dec 2020

@emimirlen a mala si aj nejake cipky predpisane od gynekologa? mne predpisal clotrimazol ale nepomohli

emimirlen
4. dec 2020

@sulky áno mala som, fuuuu na názov si už nespomenie, také veľké oranžovo žlté gule 😁 akože ťažko povedať či pomohlo, tak je to lepšie. Ale uvidím zasa pred menzesom, pár dní pred mám výtok akoby s prímesou starej krvi, vraj to je tým, tak ma napadlo to koloidne striebre ktoré tu predtým Janka spomínala. Že to by mi mohlo pomôcť. Lebo dlhodobo som užívala vitagyn C a cycatridinu a to ma už naozaj nebaví, potom pod mňa ako pocikana a sa cítim lebo to pomaly z tela odchádza. Taký výplach by mohol byť pre mňa pohodlnejší, tak ho každopádne vyskúšam. a ty si mala aký problém?

sulky
4. dec 2020

@emimirlen ja sa dlhsie trapim s kandidou. Ten tmavohnedy vytok som mala tiez pred menzesom, a nakoniec zistili ze mam polypa v maternici. Tak som bola na operacii a potom tmavohnedy vytok presiel.

klaopatra
7. dec 2020

Ahojte, chcem sa poradit. 3.12 som bola na konizacii, odvtedy som len spinila ale dnes 7.12 som zacala krvacat akoby som menzes dostala(mam ale dostat 15.12), aj take slabunke bolesti v podbrusku..pisala som aj doktorke este ale neodpisala..myslite ze je to v poriadku? Dakujem

janka2273
8. dec 2020

@klaopatra áno,mne došiel tiež cca po týždni a dostať som mala omnoho neskôr 😉

emimirlen
9. dec 2020

@sulky ahaaaaa zaujímavé a ako ti zistili že máš polyp? Lebo sono mi robí pravidelne, vytery tiež. Tak neviem čo to.

sulky
9. dec 2020

@emimirlen zo sona. Mala som spnenie 2 dni po menzese. Na sone je to pekne vidiet, takze ak ti nic nenasli, tak nemas polyp 🙂

klaopatra
9. dec 2020

Tak som bola nakoniec vcera u doktorky, ze rez je v poriadku neodlupli sa chrasty, co sa tyka menzesu ze mozno zaciatok lebo ze sliznica je neviem co...😁. Ale tak neviem, krvacam stale vlastne uz treti den a bolesti mam fakt ze minimalne. A to som predtym pri menzese mala bolesti dost velke, tak neviem co to moze byt.

klaopatra
9. dec 2020

@janka2273 a este sa chcem opytat, ked ti prisiel menzes bol presne taky isty ako pred konizaciou ci silnejsi, slabsi, dlhsi? Bolesti boli ako predtym, ci? Dakujem

iskrickaa
9. dec 2020

@emimirlen Zijem v USA, znamy bol na,antigenovom teste a tam mu povedali, ze protilatky max. pol roka dozadu. Ja som videla ine najnovsie vysledky vyskumu 😁 a prirodzene protilatky proti covidu su dokonca len 3 mesiace.

saska.j
9. dec 2020

Zienky keď ste išli na konizaciu, čo ste si brali si sebou do nemocnice?

klaopatra
10. dec 2020

@saska.j ja som bola na jednodnovke, brala som si nocnu koselu a nieco male na desiatu plus nieco pit

adela2611
10. dec 2020

@saska.j ja som bola na 3 dni, nočné košele, župan,spodné prádlo, ponožky hrubé, kozmetické veci, príbor, wc papier, vložky,knihu, vodu, elastické obväzy..u nás dávajú zoznam už si ho celkom nepamätám

saska.j
10. dec 2020

@adela2611 ďakujem krásne

sulky
10. dec 2020

@saska.j ahoj, nic iba preukaz poistenca a zdravotnu kartu 🙂 a flasu s vodou

janka2273
10. dec 2020

@klaopatra 5 mesiacov som mala cyklus rozhádzaný 🙂) potom sa mi to ukľudnilo a všetko je Ok 🙂

janka2273
10. dec 2020

@saska.j koláčik a vodu+ vložku 🙂 ráno som došla,na obed odišla 🙂)