Krčná chrbtica - závrate, bolesť hlavy

nikyy
7. okt 2020

Ahojte ..Chcem sa spýtať mám taký problém .. celé to začalo v auguste keď mi prišlo večer zle začalo búšenie srdca, točenie hlavy , silná pichlava bolesť hlavy , trpnutie rúk.. zavolala som si záchranku kde mi podali magnezium a niečo na ukľudnenie že to bude krcna že treba zájsť na neurologiu .. tak som teda šla na vyšetrenia ako je neurologia, interne, ortopédia .. bola som na rtg krčnej chrbtice tak tam len ukázalo že je napriamena nič viac .. dostala som lieky na uvoľnenie svalstva, injekcie a na bolesť tabletky .. pár dni bolo ako tak dobre a potom som dostala strašne závrate nemohla som riadne chodiť vkuse sa so mnou všetko točilo mala som akokeby slabé nohy pocit že má neudržia ... znova neurologia, krčné vyšetrenie negatívne ... chodila som na rehabko s krčnou ale žiadna zmena .. po ôsmich dňoch závraty ustúpili no mávam take stavy že mi príde zle vyskočí tlak strpnu ruky bolesť hlavy .. užívam magnezium, milgammu n.. tak znova tretí krát neurologia kde má už Dr poslala na magnetickú s hlavou a na EMG vyšetrenie na tetaniu ... no znova začínam mat ako keby závrate točí sa so mnou je mi zle a nevladzem riadne stat .. dnes som dostala odporúčanie že to bude blokové postavenie TH chrbtice že to chce ponapravovat ... tak teda moja otázka znie .. máte s tým niekto skúsenosti mali ste podobne problémy ? Pomohlo Vám keď vás napravili ?
Ďakujem krásne za odpoved ...

PS: nehovoriac o tom že Dr na mna pozerajú ako na hypochondra a už som dostala aj tabletky neurol ...

anjelik2019
7. okt 2020

Ahoj, poznám, som na PN od júna, tiež mám závraty, bola som, na ct mozgu a chrbtice, kde sa ukázalo,, že mám, vysunutu platničku a poškodené a opotrebované krčné stavce, skoliozu, plus vestibularny syndróm. Vybrala som ozonove infúzie, užívam betahistin, magnézium, lieky na tlak.. A nič nepomohlo doteraz 🤔🤦‍♀️. Som objednaná do centra pre poruchy rovnováhy do Komárna, tak uvidím, čo mi tam povedia.... Ci pomôžu,, už by som rada išla späť do práce.

nikyy
autor
7. okt 2020

@anjelik2019 no mne vôbec ani nechcú robiť CT chrbtice že to je zbytočne ja mám na krčnej chrbtici degeneratívne zmeny ale že to nieje dôvod na závraty ... už sa cítim ako blázon doktori na mna pozerajú jak keby som doma nemala čo robiť len chodiť po vyšetreniach a pohotovostiach .. dnes som bola na pohotovosti lebo zas závraty silná bolesť hlavy tak tam mi Dr poradila že to bude blok na hrudnej chrbtici že to chce poriadne ponapravat len ja mám trosku obavy aby mi tam niečo horšie nespravili keďže som nemala rtg hrudnej chrbtice len krčnej 🙈 Mna magnetická mozgu čaká až v decembri 🙈a závraty máš vkuse ? Alebo je to take že sa zatočí potom dobre ? Alebo ako ? Ja totižto som mala osem dni vkuse bez prestávky

nikyy
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kika831
7. okt 2020

@nikyy moj manzel si nieco podobnym presiel pred niekolkymi rokmi. Behal po lekaroch, neustale mu davali rozne lieky. Stav sa nezlepsoval. Nakoniec mu pomohla uzasna fyzioterapeutka s dlhorocnymi skusenostami. Pravidelne k nej chodil na masaze, cvicenia. A naozaj sa to komplet upravilo az vymizlo. Velmi drzim palce.

anjelik2019
7. okt 2020

@nikyy mam ich stále počas dňa, najhoršie je to ráno, po zobudeni, mala som aj v noci v spánku, plávala so mnou celá posteľ, pocit, že z nej padám dole, zalahnute mám obe uši, bolesti hlavy nemám až také silné, to viem vydržať bez tabletiek. Šumi mi v ušiach,, nevydržím dlho stáť, ani sedieť, keď ležím,, musím, si nájsť polohu, som sa netocila. Chodila som k fyzioterapeutovi, ale keď mi vyletel tlak, Dr. obvodná mi ho zakázala. Neurologička mi zakázala masáže, že ak pôjdem, viac k nej nemám ani, chodiť. Bola som aj na ORL, tam, všetko ok, krv ok, EKG ok, aj tlak mám ok, vyletí mi len keď hapruje chrbtica, lebo sa hneď zlaknem, ale keď sa ukludnim, tlak mám 120/80. Fakt už neviem, čo mám robiť, tiež na mňa pozerajú ako na debila, že si vymýšľam a aj v práci si myslia, že sa mi nechce do práce.... Kto nezažil, nepochopí 😪.

marta_sykorova
7. okt 2020

@anjelik2019 Ahoj, manzel mal vestibularnu neuronitidu-zapal usneho nervu a tocilo ho riadne vo vsetkych polohach. Neurolog v ambulancii, ani na pohotovosti mu neurcili spravnu dg. Prozretelnostou sme boli nasmerovani na Antolsku v BA sem https://www.unb.sk/otoneurologicka-a-vestibulol... , kde ho spravne zdiagnostikovali, dali liecbu a tak. Zabrala, niekolko tyzdnov bol PN a musel sa ucit nanovo pohyby hlavou. Len nie kazdy vie o takejto ambulancii. Chodia tam ludia z celeho Slovenska. Neviem, ci je to tvoj pripad, len davam info. Drzim palce.

anjelik2019
7. okt 2020

@marta_sykorova ďakujem, ja idem tiež na otoneurologiu, len do Komárna, tak verím a dúfam, že konečne pomôžu.

nikyy
autor
8. okt 2020

@anjelik2019 Je to strašne ... a nehovoriac o tom že človek nežije ale prežíva vyslovene každý jeden deň a tie termíny na vyšetrenia sú na nezaplatenie ... cakacky neskutočne ... na neurologiu má najprv doktorka chcela objednať o 2mesiace ale som sa nedala bolo mi veľmi zle tak som si vydobila že má zobrala skôr ináč všade čakám mesiac,dva .. tak len nám držím palce aby čím skôr našli príčinu a nasadili vhodnú liečbu aby konečne dobre bolo ✊🏻

anjelik2019
8. okt 2020

@nikyy no mi niečo hovor, ja skoro všade platené termíny, ozonove infúzie som si platila, fyzioterapeuta..... Už toľko peňazí som na to obetovala a nič. Veru, držme si palce, nech už nám konečne pomôžu. 🙏🙏🙏

nikyy
autor
8. okt 2020

@anjelik2019 no ja tiež som ochotná zainvestovať len keby človek vedel že mu to prejde ... a tie ozónove infúzie ti navrhol kto ? Respektíve kto ti ich podával ? A koľko si platila ?

anjelik2019
8. okt 2020

@nikyy moja neurologička, chodila som k nej každý druhý deň, vybrala som 6, jedna stála 25€, ale vôbec nepomohli 😪.

nikyy
autor
8. okt 2020

@kika831 no mna odporučili ku chiropraktikovi na naprávanie stavcov ... tak neviem ci mám do toho ísť aby mi ešte horšie nebolo nakoľko krcna na rtg ukázala len že je napriamena a lordozu .. doteraz som vôbec nemala problémy s chrbticou

viera1107
10. okt 2020

@nikyy nedávajte si to naprávať žiadnemu chiropraktikovi.. Vlastná zlá skúsenosť, robil mi to človek čo mal na to osvedčenie a skončilo to tak ze som zvracala pol roka + všetky tie chrbticové stavy ako točenie hlavy, búšenie srdca a bolesť sa mi veľmi zhoršili.. Toho pol roka som myslela, že zomriem.. Už som rok a pól po tej hlúposti a stále nie som v 100% stave.. Ak Vám to napraví zle urobí z Vás invalida.. Ten krok si najprv dobre premyslite, radšej investujte do dobrého maséra alebo fizioterapeuta..

nikyy
autor
10. okt 2020

@viera1107 vy ste mali problémy s chrbticou ? Môžete mi prosím vás popísať ako sa to u vás prejavovalo ? Ďakujem Vám krásne 🙏🏻

viera1107
10. okt 2020

@nikyy áno mám problém s platničkami v krčnej chrbtici.. Žiaľ nevedela som to predtým ako som sa dala napraviť.. Pár rokov ma bolel chrbát medzi lopatkami, keď už bola bolesť pravidelná a silná išla som k ortopedovi.. Ten ale nič nezistil lebo odflákol vyšetrenie rovnako ako neurologička ku ktorej ma obvodná poslala, poslali ma iba na emg kde mi dali tú nálepku, že je to tetania.. A chrbticu nikto neriešil, pridalo sa mi točenie hlavy a trpnutie prstov na rukách.. Keď mi povedali, že mi nič nieje tak som sa dala napraviť u chiropraktika.. Asi 3 dni po som začala strašne zvracat a odpadávať, tuhli mi svaly, hlava sa mi točila že som ani nevedela sama ísť niekam.. v takom zúfalom stave som bola asi pol roka.. A to nehovorím o kolotoči pniek a návštev pohotovosti.. Poslali ma na gastro, ale tam tiež nič iba intolerancia laktózy.. Vydupala som si opäť ortopéda a neurológa a poslali ma na mri kde sa našiel ten problém s platničkami.. Keby som to vedela skôr naprávať sa nedám, to sa ani nesmie keď sú nejaké poškodenia v chrbtici.. Budúci týždeň idem opäť na mri ešte ostatnej časti chrbtice.. Nechcem Vás strašiť, ale aj takto to môže skončiť keď sa dáte napraviť.. Kým nebudete mať Ct alebo mri vyšetrenie tak by som nad chiropraktikom radšej nepremýšľala.. Tiež mi predtým niekto mohol povedať, že naprávať môže iba lekár a nie nejaký masér s certifikátom..

nikyy
autor
11. okt 2020

@viera1107 Áno aj ja som bola na EMG kde mi vyšlo že mám pozitívny výsledok na tetaniu lenže Dr mi povedala že to má dnes každý druhý človek a ani o tom nevie ... ja som bola len na rtg s krčnou chrbticou tam lekár skonštatoval že je chrbtica kríva a nič viac .. že len cvičiť a cvičiť lenže ja aj cvičím aj rehabilitácie som skončila a nič ... na MRI má poslali s mozgom lenže tam som objednaná až na december ... u mna je to podobne neustále pohotovosť návšteva Dr a pozerajú na mna už ako keby som bola hypochonder ... ja som už z toho zúfalá že človek nevie riadne fungovať ako pred tým vyslovene som rada keď doma porobim bežne prace a môžem si ľahnúť a byt v klude :/

viera1107
11. okt 2020

@nikyy celá tetania je taký vymyslený nezmysel.. Nedávam si ani magnézium lebo mám veľmi nízky tlak, najhoršie je keď natrafíte na lekára ktorý až moc tetaniu uznáva.. To Vás potom nepošle na poriadne vyšetrenie ani za nič.. Tiež som mala rehabilitácie 2x a nepomohli.. Najlepšie čo mi urobilo bolo, že som bola pol roka doma.. Všetko som robila svojím tempom a chrbát si veľmi oddýchol.. Nehovorím, že ma chrbtica nebolí ale celé sa to tak upokojilo.. Hlava sa mi točí minimálne, tuhnutie svalov okolo lopatiek sa tiež zmiernilo.. Závraty prestali..

nikyy
autor
11. okt 2020

@viera1107 no áno presne každý hneď sa zameriava na tu tetaniu .. presne ako hovoríte neposielajú už na žiadne iné vyšetrenia a pritom mi stále nieje dobre je to onieco lepšie ako to bolo no stále niesom vo svojej koži trpnu mi ruky najmä pravá, hlava bolieva stále, pocit takej nestability ešte trosku mám ... je to take na nič :(

viera1107
11. okt 2020

@nikyy neurológa máte dobrého?? Veľmi sa čudujem, že Vás neposlali na mri krčnej chrbtice.. Už keď Vám idú robiť hlavu tak sa dá v tom jednom vyšetrení urobiť aj krčná naraz s hlavou.. Ako dlho už máte problémy? Ja som neurológa vymenila lebo tá lekárka čo som mala mi neurobila nič okrem emg a predpísala mi xanax na tetaniu (nikdy som neužila ani jednu tabletku)..

nikyy
autor
11. okt 2020

@viera1107 no to som už zmenila neurologicku pred tým keď som chodila k jednej vôbec nič mi nerobila len dorsiflex metamizol a to bolo všetko ... tri krát som tam bola stále len že to krcna cvičiť a cvičiť .. ona ešte ani na tu MRI s hlavou má nechcela poslať že to je zbytočne že ona keď začínala pred 42 rokmi neboli take prístroje a musela naslepo operovať že videla príznaky ... keď som mala najhoršie zavrate čo som ledva chodila tak som volala sestričke ktorá mi dala termín za 14 dni a keď som prišla po 14 dňoch tak Dr že to treba prísť keď je závrat že ona ho musí priamo vidieť ... v tom momente som zmenila neurologicku a až tá druha má odoslala na EMG vyšetrenie a MRI .. Lenže na MRI idem až v decembri a dovtedy nič žiadna kontrola už som zúfalá

viera1107
11. okt 2020

@nikyy je to ťažké, nemôžete sa nechať odbiť.. keď som šla k novému neuro tak prvé čo som mu povedala, že mám tetaniu ten novodobý výmysel a od neho chcem aby prišiel nato prečo ma bolí chrbtica plus tie ďalšie problémy 😉.. Našťastie som sa stretla s pochopením, tiež sa vyjadril že tetania mi tie problémy určite nespôsobuje.. Pichal mi aj obstreky do krčnej aj do krížov.. Nebolo to zlé, ale zaberá to iba na krátko aspoň mne.. Susede keď ich napichali jej pomohli úplne.. Čítam hore, že beriete Milgamu.. Nie je tiež zlá, ale v injekciách.. Keď som ju brala v tabletkách tak mi vôbec nepomohla.. Na mri ma poslal bez problémov, ono to zas nieje až tak drahé vyšetrenie.. Najprv tú krčnú a v utorok idem ešte na hrudnú a kríže.. Tiež veľmi dlho čakám lebo korona.. Všade sa brutálne dlho čaká.. Čo som mala ešte iné vyšetrenia všade som čakala minimálne dva mesiace.. Je to teraz hrozné na tie termíny.. To mri hlavy? Zbytočné? Myslím, že tam posielajú aby vylúčili napr. Sklerózou multiplex.. Zas nieje na škodu vedieť, že v mozgu nemáte žiadne negatívne zmeny.. Ale tú chrbticu by som si aj tak pýtala vyšetriť.. Ja by som jej hneď chrstla, že keď to nevie ako lekár vyriešiť tak je čas hľadať niekoho kto má viac skúseností 😁.. Teraz som mala takú malú výmenu názorov s obvodným, sa ma opýtal že jak to že to čo som mala mať povybavované do dvoch mesiacov ja riešim 4 mesiace a to nemal robiť 🤣🤣.. Proste sa nedajte..

nikyy
autor
11. okt 2020

@viera1107 no tá prvá neurologicka sa ihneď chytila toho že pred rokom som mala robené CT hlavy a bolo negatívne tak že zbytočne je robiť ďalšie CT alebo MRI ... proste chaos úplný ledva sa tam dostverate na vyšetrenie a ona zo stolicky pohybte hlavou dopredu dozadu predklonte sa a to je tak všetko 🙈🙈 ... je to strašne a človek fungovať musí kolo dieťaťa musím do školy nosiť, doma variť, pratat a nejako som vyladena niesom stále vo svojej koži možno už aj psychika robí svoje .. keď sa vás môžem spýtať tie milgamma injekcie ste ako zohnali ? Kto Vám ich predpísal ?

viera1107
11. okt 2020

@nikyy veľmi s vami cítim, ja deti nemám a vtom zlom stave som nebola schopná sa postarať o seba a domácnosť.. Milgamu injekcie mi hneď ako prvé nasadil ten nový neurológ aj tie obstreky.. Bolo to dve balenia po 5 injekcií.. Pichá sa to do zadného svalu.. U tej pôvodnej neuro bolo tiež také úbohé vyšetrenie vybavené za 5 minút, u nového čo mám teraz (už k nemu chodím rok) trvá vyšetrenie každého nového pacienta minimálne hodinu.. A tak to má byť ak má pozrieť všetko..

nikyy
autor
11. okt 2020

@viera1107 no tie milgamma injekcie by určite som vyskúšala len teraz idem na neurologiu až po MRI hlavy čo je v decembri takze zrejme až potom sa skúsim opýtať Dr ci mi môže predpísať len ja pevne verím že dovtedy mi bude dobre lebo teraz ten môj stav trvá už od augusta ..:(
A áno presne tak tá druha neurologicka má vyšetrovala minimálne 40min som bola dnu .. pýtala sa všetko do podrobná a pozerala má úplne .. tak už mi ostáva len nejako vydržať a čakať .. a vy ste odkiaľ prosím vás ? Kde chodíte na neurologiu ?

viera1107
11. okt 2020

@nikyy chodím do Piešťan.. Držím palce nech sa Vám polepší..

cukroska
28. feb 2021

@nikyy ak sa môžem opýtať ako ste dopadla z vašimi problémami? Už sa to nejako preliečilo, čo vám konkrétne zistili ak môžem vedieť? Áno žiaľ veľmi veľa je z krčnej chrbtice. A pýtam sa preto, lebo veľmi podobné má aj môj manžel.

nikyy
autor
28. feb 2021

@cukroska napíšte mi správu

22petruska
28. feb 2021

@nikyy aj mňa by zaujímalo ako ste dopadla mohla by som vám napísať momentálne prechádzam niečím podobným a ku Dr sa tak rýchlo nedostanem čakácka 4 mesiace na vyšetrenie...

nikyy
autor
28. feb 2021

@22petruska napíšte mi správu

iva33333
Autor odpoveď zmazal
Zobraz