Krv v stolici

ludovitxvi
25. feb 2022

Dobrý deň potrebujem ukľudniť alebo poradiť .....v januári pri rannej stolice bola v mise krv aj na toaletnom papieri na druhý deň sa to opakovalo .....potom 2 týždne v pohode stolica pravidelná mávam takú redsiu a po dvoch týždňoch opäť ten istý problém ale bolo to len raz ....potom 2 týždne kľud a teraz sa zase objavila krv v mise aj na papieri a bez výkalov len samotná krv v podstate ......má niekto podobný problém ????

lucyluska
25. feb 2022

@ludovitxvi ahoj, je tá krv červená, ako čerstvá? Ak áno, mohla prasknúť cievka, vnútorný hemeroid. Máš nejaké bolesti, neštípe ťa, nesvrbi okolo? Mne sa niekedy stalo že krv na papieri, bez stolice, a to som išla k všeobecnému lekarovi, potom na gastro
Neviem koľko máš rokov, moja známa dostala rakovinu hr.creva keď mala 42r. Po 40tke aj robí všeobecný lekár screening na rakovinu hrubého čreva.

viky173
25. feb 2022

netreba hned mysliet na najhrosie, s najvacsou pravdepodobnostou tu budu hemeroidy, ale samozrejme netreba nic podcenit

loginexistuje
25. feb 2022

taky problem ma pocas zivota vacsina ludi byvaju to hemeroidy kup si detralex 3 krat denne po 2 tablety a mas proctoglyvenol

a treba upravit stravu atd

diamond007
25. feb 2022

@ludovitxvi aj náš dedko mal krv v stolici bez bolesti a má rakovinu konečníku.
Takže pozor na to. Ak nemáš diskomfort a strava je primeraná (nie hnačky a nie zápcha) a žiadne bolesti s hemeroidmi tak určite riešiť u lekara

ludovitxvi
autor
25. feb 2022

@lucyluska 32 rokov .....no niekedy ma svrbí konečník ....ano a tá krv je čerstvá a bolo jej dosť .....akurát som si ešte vspimenul že niekedy dávnejšie som si našiel aj kvapky krvi na papiery ale to som ani neregistroval ale teraz keď je krv tak celý papier je červený od čerstvej krvy

zuzike123
25. feb 2022

@ludovitxvi ak je to cerstva krv, s velkou pravdepodobnostou hemoroid napr vnutorny) alebo trhlina, ak nepomozu volnopredajne maste, tak smer chirurg, skontroluje to a nastavi liecbu. To svrbenie je typicke prave pre hemoroidy aj trhliny.

ludovitxvi
autor
1. mar 2022

@lucyluska čerstvá krv , a tiež má toaletnom papiery bola len krv bez hnedej farby ..len červená farba a dosť .... Ty si ako dopadla na gastro keď si mala tiež krv na papiery??

lucyluska
2. mar 2022

@ludovitxvi ahoj, ja som mala vnútorné hemeroidy. To iba takú kameru mi strcila do zadnice. Potom som nejaký čas lieky brala. Žijem s tým celý život. Choď k lekárovi, oni už videli všeličo možné. Si mladý, tak to podchytiť teraz. Všetko dobré 🌟

lucyluska
21. apr 2022

@ludovitxvi haló, tak ako? Poriesene to máš?

ludovitxvi
autor
3. sep 2022

@lucyluska
@lucyluska ahoj áno hemeroidy 😊